Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2532211 пати)

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8790 на: 27 Февруари 2014, 23:04:51 pm »
^- Од десна страна фраер ??? АМан бе...

Во контекст на тоа, цепам со косилицата моја 160 по обиколница... како ме помина едно А6-че... мх мх, гарантирам дека преку 220 возеше :D

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8791 на: 27 Февруари 2014, 23:07:23 pm »
Мислам дека дечкото и претходно правеше глупости, знам дека и во двата случаја беше бела E класа од истата серија, само не ја помнам табличката од прв пат.
Во првиот случај возеше цик цак во сите ленти од Лукоил Автокоманда иако имаше празна лева лента, до исклучувањето за Велес. И тоа возеше дебело над ограничувањето.

Dont ask me how I know this.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8792 на: 27 Февруари 2014, 23:48:39 pm »
и кој победи томи :)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8793 на: 27 Февруари 2014, 23:50:38 pm »
Госпот ќе победи како и да е.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #8794 на: 28 Февруари 2014, 00:50:30 am »
и кој победи томи :)

Не се тркав, само следев дали ке се забие некаде. Ми изгледа како некој кој знае како да вози.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Вчера сите камиони беа излезени на пат, и го уништија секое задоволство во возењето. Еден од нив, камион  на Oilco возеше со 40 кмх. Камионите неривраа, и го извлекоа 'најдоброто' од нашите возачи, да снимав со камера што се случуваше, ќе видевте каква неписмена багра вози по нашиве патшита. Македонциве сме ужасни возачи.
-Посебно ме изнервира едно скопско комбе VW Transporter товарна верзија, малку удрено од позади, бело. Ниту еднаш не претица на испрекината линија, секогаш на полна линија во непрегледна кривина. Кретен.
-Едно прилепски Hyundai Coupe (1999) со торк како магаре, кој редовно влегуваше во макази, и претекнуваше во секоја секунда секунда. Идиот.
-Камиони претекнуваа колони од 10 тина возила. Лудаци.


Вчера многу си го мразев народот.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Nakolce

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2310
  • Имигрант
Па мора и они да возат негде... Шоферите на камиони се на повисоко.. и имаат поголема прегледност за претекнување. Па си зимаат за право да претекнуваат повеќе возила од еднаш ако се сигурни.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Денес ме изнервира возач на бордо автобус со гостиварски таблици на Дурмо турс.

Прво, два пати застануваше на сама раскрсница каде има знак за забрането застанување. На партизанска од десната лента два пати се прешалта на средна лента без да погледне и притоа ги истуркуваше сите возила од средната лента кои имаа предност. Го претекнав и го забележав дека со лактот си се потпрел на воланот и си прави муабет на телефон како да е на шанк. И решив да го дупам малце. Дојдов прен него и му прикочив, па мораше да намали. Ама не, типот си цепа ли си цепа на телефон. После кај педагошка му се оддалечив едно 50 метри и јас поминав на жолто. Го гледам во ретровизор АПЛА на црвено помина сечејќи им пат на тие што им беше зелено и кои веќе беа тргнати. И тука ми зовра крвта скроз. Во меѓувреме беше црвено кај румунска болница и застанав на десната лента претпоставувајќи дека ќе застане зад мене. Типот ме заобиколи и застана на левата лента. Трнав пред него, дадов на другите жмигавец и буквално до сити мол возев на лева лента со 30 на час, не повеќе. Веќе кај сити мол типот си го заврши муабетот од 5-6 минути веќе и почна да ми свири. Семафорот беше црвен ама имаше 100-тина метри до семафорот на кој јас требаше да бидам втор. Тука веќе му застанав кај пешачкиот премин и се движев во втора со idle гас и некои 10-тина на саат и не го пуштав да ме помине.

Па стока стокосана непрокопсана. СТОООООКА!!! Кретеноидна стока.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Освен што ќе може да сере дека „во Скопје не ги сакаат од другите градови, мамето нивно Скопско“, не си постигнал ништо. Он не само што потрешно ќе ја сфати твојата реакција, туку и во ниеден момент нема да помисли дека е заради неговите глупости.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Поради позицијата "Бог на патот" или мене ми е поголем  како автобус, камион, џип и останато треба да се воведе ревизија на возачките. Не дека на другите не треба.
Вчера од саем кон комплекс банки на коцката ќе улетав во една мисирка во моја лента што стоеше во обратна насока и покрај празните две од другата страна. Откако докочив и заобиколив, отворив прозор и културно и покажав дека не е токму, каде и се лентите за стоење во нејзиниот смер. Се извини, врати назад со полукруг пошто нели 15м рикверц се премногу. По ова, една друга обесена на телефон ќе ме лупнеше на паркинг.
Не се казните проблем, мали се. Некултурата е голема.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Денес ме изнервира возач на бордо автобус со гостиварски таблици на Дурмо турс.

Прво, два пати застануваше на сама раскрсница каде има знак за забрането застанување. На партизанска од десната лента два пати се прешалта на средна лента без да погледне и притоа ги истуркуваше сите возила од средната лента кои имаа предност. Го претекнав и го забележав дека со лактот си се потпрел на воланот и си прави муабет на телефон како да е на шанк. И решив да го дупам малце. Дојдов прен него и му прикочив, па мораше да намали. Ама не, типот си цепа ли си цепа на телефон. После кај педагошка му се оддалечив едно 50 метри и јас поминав на жолто. Го гледам во ретровизор АПЛА на црвено помина сечејќи им пат на тие што им беше зелено и кои веќе беа тргнати. И тука ми зовра крвта скроз. Во меѓувреме беше црвено кај румунска болница и застанав на десната лента претпоставувајќи дека ќе застане зад мене. Типот ме заобиколи и застана на левата лента. Трнав пред него, дадов на другите жмигавец и буквално до сити мол возев на лева лента со 30 на час, не повеќе. Веќе кај сити мол типот си го заврши муабетот од 5-6 минути веќе и почна да ми свири. Семафорот беше црвен ама имаше 100-тина метри до семафорот на кој јас требаше да бидам втор. Тука веќе му застанав кај пешачкиот премин и се движев во втора со idle гас и некои 10-тина на саат и не го пуштав да ме помине.

Па стока стокосана непрокопсана. СТОООООКА!!! Кретеноидна стока.

Кретени што минуваат на полно црвено страшно ме нервираат. Тоа се убијци на патот.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Не си свесен колку такви имаш во Скопје.Јас последново време почнав да гледам лево десно и кога ќе биде зелено.
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Освен што ќе може да сере дека „во Скопје не ги сакаат од другите градови, мамето нивно Скопско“, не си постигнал ништо. Он не само што потрешно ќе ја сфати твојата реакција, туку и во ниеден момент нема да помисли дека е заради неговите глупости.

Море нека иде у п*зду материну. Што би рекол Гојдо: човек се учи дури е мал. Сега јас демек ќе го научам нешто? Тоа само претепување, пошто такво створење би воизело и ако му ја земат возачката.

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Не си свесен колку такви имаш во Скопје.Јас последново време почнав да гледам лево десно и кога ќе биде зелено.

исто,посебно навечер после 11-12

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
ма и преку ден... и се фаќам себеси понекогаш како сум прв на семафор и без размислување на зелено кога ке се упали тргам а не сум проверил.. нај честите сообраќајки на расрсници со семафори се токму од тоа... не пазење... колку и да си ти во право увек има некој кој мисли дека телепатски ги поседува способностите на шумахер, а под гз вози возило со ракетен погон кое од 0 до 200 крева за пола секунда...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време