Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2532303 пати)

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Не си свесен колку такви имаш во Скопје.Јас последново време почнав да гледам лево десно и кога ќе биде зелено.
Исто, исто, особено кај мавровка. Таму коа сум прв на семафор намерно тргнувам агресивно и почнувам да кочам у задњи моменти и им легнувам на свирка. Не се сеќавам кога последен пат сум видел кај мавровка да не се помине на црвено.
Инаку, навечер ептен пазам и на длабоко мое зелено, секогаш малку поднамалувам и ѕиркам лево десно за секој случај.

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Си возам така во 2ра полека низ едно ЕЗЕРО, и гледам еден мочко со меган од спротивна страна се улетал а го гледа езерово дека е длабоко, па кога ме шлапна како бран да ја удри колава. Целата лом ја направи.

Па што пцуење сум му удрил, 0.5% да го фати од клетвите има многу лошо да го помине животов.

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Како ме нервираат говеда што претекнуваат од десна лента...

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
На булевар со 3 ленти или?

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
На булевар со 3 ленти не се претекнува, туку само се движи побрзо од човекот во другата лента.

Отсутен аллександар

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 98
прееска ме изнервира еден таксист..  кретен невиден - одам према битпазар и како се спуштам под стоковна куќа мост идам у десна лента за да свртам према центар десно... у лева лента една кола у средна една и таксистот од средна се упика у десна лента и ми застана на дополнително зелено.. море свири море блиндирај џабееее... кретен

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
На булевар со 3 ленти или?

И на улица со 2 ленти од правец. Наречете го како сакате, се знае дека се претекнува од лево. Дебилизам. Само казни.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Нема казна за тоа.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
deneska se dvizam od ilindenska i vrtam vo ulicata kade sto e vlezot na siti mol i prema partizanska..stojam na semaforot prestroen za levo da vrtam na partizanska sprema leptokarija  a pred mene ceka edno tipce so crvena  opel astra g model..
se pali zeleno tipot dreme kako vol mu blendam ne mrda aj svirnav diskretno trgna ali lazi coese 2 na saat  pocnav da blendiram dur mrdne on nema da mozeme dve koli da pomineme na raskrsnica  kje nise smeat..U moment tipcevo stava  u vtora i calam  pravi slajfka ali na samata krivina  idiotot ne go vide ona triagolnesto trotoarce sto e  do pesackiot i preku nego abe kola iskrsi ratkapna mu padna ripa astrava i go proagja edvaj ja ispravi kolata i sea demek dane izleze  kreten pred narod se ispravi na partizanska i onaka lagano 40 vozi na sredna lenta ali navalen na vozacko sediste mislis spie vnatre.mu se dobliziv go zagledav  mu mavnav so raka  deka nema gram pamet i si zaminav..
lezese tipceto na sediste beter od ovoj


Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5084
  • Пиши лаже
Јас би возел до него и би му се прснал од смеење у фаца.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Vasil

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759
Тој е ставот. Спуштен што е можно пониско, вратен што е можно поназад и ѕирка со тоа тиквата празна од време на време за да види кај вози. Воопшто не ме чуди што не го забележал пешачкиот остров.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Мене напротив денеска многу позитивно ме расположи еден дечко со меган купе, се бркавме од сарамзалино до автокоманда :) поштувам луѓе расположени за игра

Отсутен Knight_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1264
На булевар со 3 ленти или?

И на улица со 2 ленти од правец. Наречете го како сакате, се знае дека се претекнува од лево. Дебилизам. Само казни.

Колку пати пред мене во втора и трета лента возат две коли една до друга со 50, прво му блендирам на тој во 3та ако не се тргне фино лепо ги поминувам од десно и си продолжувам да крузам со 80.  

Отсутен Vlatzki

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2071
Брао бе.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Па така се прави де, нормално.