Автор Тема: Најнесериозен и најш*пак дилер на автомобили и сервис во Македонија и пошироко?  (Прочитано 124945 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
А да си купевте по едно Љундаи за 10.500... Да ви завидуваме сите. Какви муабети, страшно нешто. Како на ККМК да сум...
Ја нејќу Хјундаи. За тие пари Астра класик!
Не, не ти сакаш Хјундаи. Остај Астрата, таа нечини - европско срање. Хјундаи ти е права ствар. Докажани низ времето со продажба на возила во Америка... Ја искрено би им рекол на Зонда гомна да јадат, зашто хјундаи го нуди истото ако не и повеќе за 11.401 евро.





[/sarcasm]

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
mnogu lesno?  izgubija nekolku desetina milijardi dolari so eden muabet, ti toa go narekuvas lesno?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
mnogu lesno?  izgubija nekolku desetina milijardi dolari so eden muabet, ti toa go narekuvas lesno?
Колку што и дадоа другите за да го почнат...

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Не не, ја стварно нејќум хјундаи пошто ми се едни од најгрдите возила. Астрата е бомбона, многу подобар изглед од голфот кој може мода да им носи на бензинците на Опел.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
mnogu lesno?  izgubija nekolku desetina milijardi dolari so eden muabet, ti toa go narekuvas lesno?
Колку што и дадоа другите за да го почнат...
po 100 dolari od covek, na vkupno 15 mina, za da lazat?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Не не, ја стварно нејќум хјундаи пошто ми се едни од најгрдите возила. Астрата е бомбона, многу подобар изглед од голфот кој може мода да им носи на бензинците на Опел.
Богами и треба мода да им носи на Опел. ;D Јас мислев на дизел Астрата зошто ми вреди секој денар, ама ти земи бензин и таа не е лоша...

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Богами и треба мода да им носи на Опел. ;D Јас мислев на дизел Астрата зошто ми вреди секој денар, ама ти земи бензин и таа не е лоша...
Не бе, освен 1,5ТД на Опел дизелите не чинат. Че си зеја ја трабант од источна немачка

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
А да си купевте по едно Љундаи за 10.500... Да ви завидуваме сите. Какви муабети, страшно нешто. Како на ККМК да сум...
Ја нејќу Хјундаи. За тие пари Астра класик!
Не, не ти сакаш Хјундаи. Остај Астрата, таа нечини - европско срање. Хјундаи ти е права ствар. Докажани низ времето со продажба на возила во Америка... Ја искрено би им рекол на Зонда гомна да јадат, зашто хјундаи го нуди истото ако не и повеќе за 11.401 евро.

[/sarcasm]

Dobro nemoj te molam da se pravis mnogu pameten zneme deka si ne treba da ni dokazes

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
А да си купевте по едно Љундаи за 10.500... Да ви завидуваме сите. Какви муабети, страшно нешто. Како на ККМК да сум...
Ја нејќу Хјундаи. За тие пари Астра класик!
Не, не ти сакаш Хјундаи. Остај Астрата, таа нечини - европско срање. Хјундаи ти е права ствар. Докажани низ времето со продажба на возила во Америка... Ја искрено би им рекол на Зонда гомна да јадат, зашто хјундаи го нуди истото ако не и повеќе за 11.401 евро.

[/sarcasm]

Dobro nemoj te molam da se pravis mnogu pameten zneme deka si ne treba da ni dokazes

Проблем?

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Не сите купувачи купуваат кола ради имиџ. Има и такви на кои автомобилот им служи како средство за превоз на стока и патници. Во таа насока Хјундаи има поквалитетни автомобили во некои класи и тоа за помалку пари одошто VW. Но затоа VW има создадено име, традиција и круг на свои приврзаници со VW имиџ па така продаваат и заработуваат повеќе од Хјундаи.

Што се однесува до VW, перцепрцијата на Велешрумф и Дени дека ФВ има нешто кое волшебно те привлекува е само нивна лична субјективна перцепција. Мене искрено освен Пасат, Пасат ЦЦ и Пајтон другото од ВЊ ми е шлајм. А посебно најшлајм ми е Голф, можеби од една друга, необјективна причина на нашиве простори.
« Последно менување: 14 Јули 2011, 14:28:30 pm gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Ј"а нејќу Хјундаи. За тие пари Астра класик!

Не, не ти сакаш Хјундаи. Остај Астрата, таа нечини - европско срање. Хјундаи ти е права ствар. Докажани низ времето со продажба на возила во Америка... Ја искрено би им рекол на Зонда гомна да јадат, зашто хјундаи го нуди истото ако не и повеќе за 11.401 евро."

Mnogu dobro znaes sto sakam da tikazam, cisto pocnavme da komentirame deka HY e ok brand i slicno a ti tuka kao da e VW na pradedoti.
mnogu dobro znaeme sto e vw sto e zonda i slicno taka da te molam komenratite zadrzi si gi za tebe ako treba da pocneme da se zaebavame eden so drug tuka neznam kaj ke bide krajot

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
А посебно најшлајм ми е Голф, можеби од една друга, необјективна причина на нашиве простори.
Што би рекол Дени,  инает

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
А посебно најшлајм ми е Голф, можеби од една друга, необјективна причина на нашиве простори.
Што би рекол Дени,  инает
a solta ja zaboravi  ;D

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
А посебно најшлајм ми е Голф, можеби од една друга, необјективна причина на нашиве простори.
Што би рекол Дени,  инает
a solta ja zaboravi  ;D
Море ќе и фрли патронажнава сестра сол на темава гледам јас...

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Ј"а нејќу Хјундаи. За тие пари Астра класик!

Не, не ти сакаш Хјундаи. Остај Астрата, таа нечини - европско срање. Хјундаи ти е права ствар. Докажани низ времето со продажба на возила во Америка... Ја искрено би им рекол на Зонда гомна да јадат, зашто хјундаи го нуди истото ако не и повеќе за 11.401 евро."

Mnogu dobro znaes sto sakam da tikazam, cisto pocnavme da komentirame deka HY e ok brand i slicno a ti tuka kao da e VW na pradedoti.
mnogu dobro znaeme sto e vw sto e zonda i slicno taka da te molam komenratite zadrzi si gi za tebe ako treba da pocneme da se zaebavame eden so drug tuka neznam kaj ke bide krajot
Јас сум рекол дека VW е на предедо ми? Каде тоа? Не го почнав муабетот јас. Баш напротив, ги поддржувам СИТЕ убави марки.