Автор Тема: Најнесериозен и најш*пак дилер на автомобили и сервис во Македонија и пошироко?  (Прочитано 124891 пати)

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Golf si e super.
Se nacekuva  poloven grom model za smesna cena kako Tommy tuka i se uziva.
200 + KS, marka, prestiz, kvalitet...se na edno mesto.

Ali taa suma na pari ne ja davam za nov VW od salon so 1.2 motor i elektricni prozori i racki vo boja so doplata... pa sto saka neka e.
Da bidam iskren dokraj....taa suma ne ja davam ni za novo Hjundai ni za Astra Klasik iako ocigledno nudat poveke od VW.
« Последно менување: 14 Јули 2011, 14:55:33 pm Stratro »

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Такво нешто НИКОЈ од корејциве го нема достигнато.
Ташак. Јас Спаркот не би го менувал за ништо. Би купил поголема кола ама него не би го давал. Сам сум си го заработил и заслужил, ми има прекрасна форма и изглед, нешто што ФВ никогаш нема да го дистигне според мене. Сум возел и Мерцедес и ФВ и ташак... го нема истото чувство. А ти се во заблуда пошто ФВ не е Алфа, нели таа е најпосебна од сите коли и еднаш кога ќе влезеш нема излегување

Само колку да знаеш, оргиналниот дизајн за Матиз е на Џуџаро, и го има понудено на Фиат, кои глатко го одбија, и гадно се заебаа.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Такво нешто НИКОЈ од корејциве го нема достигнато.
Ташак. Јас Спаркот не би го менувал за ништо. Би купил поголема кола ама него не би го давал. Сам сум си го заработил и заслужил, ми има прекрасна форма и изглед, нешто што ФВ никогаш нема да го дистигне според мене. Сум возел и Мерцедес и ФВ и ташак... го нема истото чувство. А ти се во заблуда пошто ФВ не е Алфа, нели таа е најпосебна од сите коли и еднаш кога ќе влезеш нема излегување

Само колку да знаеш, оргиналниот дизајн за Матиз е на Џуџаро, и го има понудено на Фиат, кои глатко го одбија, и гадно се заебаа.




« Последно менување: 14 Јули 2011, 14:58:34 pm Deni »

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Такво нешто НИКОЈ од корејциве го нема достигнато.
Ташак. Јас Спаркот не би го менувал за ништо. Би купил поголема кола ама него не би го давал. Сам сум си го заработил и заслужил, ми има прекрасна форма и изглед, нешто што ФВ никогаш нема да го дистигне според мене. Сум возел и Мерцедес и ФВ и ташак... го нема истото чувство. А ти се во заблуда пошто ФВ не е Алфа, нели таа е најпосебна од сите коли и еднаш кога ќе влезеш нема излегување

Само колку да знаеш, оргиналниот дизајн за Матиз е на Џуџаро, и го има понудено на Фиат, кои глатко го одбија, и гадно се заебаа.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Да, лично и субјективно беше тоа.  ;)

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Такво нешто НИКОЈ од корејциве го нема достигнато.
Ташак. Јас Спаркот не би го менувал за ништо. Би купил поголема кола ама него не би го давал. Сам сум си го заработил и заслужил, ми има прекрасна форма и изглед, нешто што ФВ никогаш нема да го дистигне според мене. Сум возел и Мерцедес и ФВ и ташак... го нема истото чувство. А ти се во заблуда пошто ФВ не е Алфа, нели таа е најпосебна од сите коли и еднаш кога ќе влезеш нема излегување

Само колку да знаеш, оргиналниот дизајн за Матиз е на Џуџаро, и го има понудено на Фиат, кои глатко го одбија, и гадно се заебаа.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
10 godini pokasno

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Дени, утињаш временски периоди ко Сител вести. Матизот е аутце појавено во 1998-ма година. Пред 13 години. Требаше да биде наследник на Чинквечентото под Фиат, ама фиат го одби дизајнот, па Џуџаро го продаде на Даеву, а даеву направи стварно огромен успех со него. Од тој поглед се заеба. Иначе, неспоредлив е дизајнот на Матизот со сегашното Фиат 500, ама пак ќе кажам, има 13 години разлика.

Fiat Lucciola



Концепт дизајн на Џуџаро од 1993!
« Последно менување: 14 Јули 2011, 15:04:25 pm zeroSignal »

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Страва.




































П.С.
Дени, утињаш временски периоди ко Сител вести. Матизот е аутце појавено во 1998-ма година. Пред 13 години. Требаше да биде наследник на Чинквечентото под Фиат, ама фиат го одби дизајнот, па Џуџаро го продаде на Даеву, а даеву направи стварно огромен успех со него. Од тој поглед се заеба. Иначе, неспоредлив е дизајнот на Матизот со сегашното Фиат 500, ама пак ќе кажам, има 13 години разлика.
Не утињам ни секунда, а камо ли како Сител вести.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Дени, утињаш временски периоди ко Сител вести. Матизот е аутце појавено во 1998-ма година. Пред 13 години. Требаше да биде наследник на Чинквечентото под Фиат, ама фиат го одби дизајнот, па Џуџаро го продаде на Даеву, а даеву направи стварно огромен успех со него. Од тој поглед се заеба. Иначе, неспоредлив е дизајнот на Матизот со сегашното Фиат 500, ама пак ќе кажам, има 130 години разлика.




Па слични се бе што  ;D ;D ;D
« Последно менување: 14 Јули 2011, 15:06:40 pm ace-106 »

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Па слични се бе што  ;D ;D ;D
На улица да ги видам ќе ги помешам... Особено спортската верзија на Спарк ЛС.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Што е важно? ;D 1.5D?
Па важно е, пошто е боље и од Полото и од Фиестата. А тек новата Корса кога ќе испадне. На пример 1,3 ЦДТИ

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Како ти беше муабетот за кое е најдобро мало градско возило Дени?

Поло? а причина? ФВ... :D
Фиеста, а причина цената за ТДЦи.
Значи има еволуција и во твоите критериуми...До скоро Поло беше најнеприкосновено во таа димензија...а сега гледам дека другиот фамилијарен автомобил му превзел прво место.
http://www.carclub.mk/index.php?action=post;quote=2281;topic=128.0;num_replies=44;sesc=0d6cc05d1178b295481809a39bb1bf85
1. VW Polo
2. Ford Fiesta
3. Fiat 500
4. Toyota Yaris
5. Honda Jazz


Се кладам дека ако покрај Фиестата и Полото имаше и Хонда Џез пред куќи дека немаше ни да ги погледнеш.

Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Само колку да знаеш, оргиналниот дизајн за Матиз е на Џуџаро, и го има понудено на Фиат, кои глатко го одбија, и гадно се заебаа.
Нели? Гадно се заебаа. Фијат испуштија бестселер на СЕКОЈ МОЖЕН континент освен еден.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Како ти беше муабетот за кое е најдобро мало градско возило Дени?

Поло? а причина? ФВ... :D
Фиеста, а причина цената за ТДЦи.
Значи има еволуција и во твоите критериуми...До скоро Поло беше најнеприкосновено во таа димензија...а сега гледам дека другиот фамилијарен автомобил му превзел прво место.
http://www.carclub.mk/index.php?action=post;quote=2281;topic=128.0;num_replies=44;sesc=0d6cc05d1178b295481809a39bb1bf85
1. VW Polo
2. Ford Fiesta
3. Fiat 500
4. Toyota Yaris
5. Honda Jazz


Се кладам дека ако покрај Фиестата и Полото имаше и Хонда Џез пред куќи дека немаше ни да ги погледнеш.


А зошто мислиш дека ги имам ако не сметам дека се најдобри!?!?