Автор Тема: Проблем со внатрешното осветлување??  (Прочитано 2988 пати)

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6732
  • French diamond
вака значи...денес пробвав сменвав некои сијалички внатре во колата, и пробав да ги активирам со штравцигер, наместо со стакленцето, е сега ко пробав со штравцигерчето, ми манаја едни искри и сите светла во колата се изгаснаја(тие што светат со отворање на вратите), како и светлата во багажот и фиоката. побарав во осигурачите знакчето за осветлувањето, и тој осигурач беше здрав(се надевам дека не е тој), ако знај некој точно кој осигурач е, и какво знакче треба да има нека кажи, пошто нејќам да ги вадам и провервам сите 1 по 1  :-\ :-\ или ако знајте нешто друго што можи да е кажвајте....  >:( >:(
п.с се работи за рено меган  98год.

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
Одг: Проблем со внатрешното осветлување??
« Одговори #1 на: 14 Јули 2011, 19:37:52 pm »
На капачката од осигурачите има означено  кои осигурачи,е сега можда има повеќе осигурачи за светлата провериси..
Ако не бива со осигурачи би требало инсталацијата да ти е замината у историјата ;D (се надевам дека не)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Одг: Проблем со внатрешното осветлување??
« Одговори #2 на: 14 Јули 2011, 21:03:02 pm »



Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Проблем со внатрешното осветлување??
« Одговори #3 на: 15 Јули 2011, 05:39:54 am »
Сигурно се осугурачите... Јас кај мене ко ги местев диодите пое*ав 5 - 6 осигурачи...
Најди ги смени ги и ке немаш гајле, не би требало да е нешто друго.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6732
  • French diamond
Одг: Проблем со внатрешното осветлување??
« Одговори #4 на: 15 Јули 2011, 11:47:07 am »
се надевам дека е само осигурач  :( ај ке го побарам тој маршер шо ми го постира па ќе видиме..