Гласање

Што би одбрале ?

Audi Q7
11 (20.4%)
BMW X6
24 (44.4%)
Ниедно од понудените
19 (35.2%)

Вкупно гласови: 54

Автор Тема: Audi Q7 vs BMW X6  (Прочитано 22784 пати)

Отсутен nefer

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 643
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #90 на: 17 Јануари 2012, 08:35:07 am »

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #91 на: 17 Јануари 2012, 08:45:58 am »
еј баталета изборов се жалиме за бензинот колку е а тука ѕверови на избор и уште пребираме ;D ;D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #92 на: 17 Јануари 2012, 08:58:04 am »
Океј Даре, ти си знаеш какво е твоето мислење.
Всушност кој сум и јас да зборам, кога Алфа според муабети и тестови е меѓу најрасипливите возила. Сепак купив еднаш, ме одра со давачки по неа, ја продадов и купив уште една. И после оваа, уште една ќе купам.
Но кога станува збор за давање на 80.000 евра за автомобил, ќе ги преслушам и мислењата на професионалците, зошто тоа се мои пари и јас за тие пари го сакам најдоброто што се нуди на пазарот.
Да бидам искрен јас не би купил ни Х6 ни Q7 моабетов го правам со друштво многу оддамна , па сакав и ваше мислење :)
Алфа имам и јас и да ти кажам не се расипа досега ;D ;D
Благодарност за искреноста.  ::)

еј баталета изборов се жалиме за бензинот колку е а тука ѕверови на избор и уште пребираме ;D ;D
Богами Ф430 и 911 се ѕверови.

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #93 на: 17 Јануари 2012, 13:48:05 pm »
Океј Даре, ти си знаеш какво е твоето мислење.
Всушност кој сум и јас да зборам, кога Алфа според муабети и тестови е меѓу најрасипливите возила. Сепак купив еднаш, ме одра со давачки по неа, ја продадов и купив уште една. И после оваа, уште една ќе купам.
Но кога станува збор за давање на 80.000 евра за автомобил, ќе ги преслушам и мислењата на професионалците, зошто тоа се мои пари и јас за тие пари го сакам најдоброто што се нуди на пазарот.
Да бидам искрен јас не би купил ни Х6 ни Q7 моабетов го правам со друштво многу оддамна , па сакав и ваше мислење :)
Алфа имам и јас и да ти кажам не се расипа досега ;D ;D
Благодарност за искреноста.  ::)

еј баталета изборов се жалиме за бензинот колку е а тука ѕверови на избор и уште пребираме ;D ;D
Богами Ф430 и 911 се ѕверови.

1.2tdi 75ks ekonomija deni ekonomija :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #94 на: 17 Јануари 2012, 14:00:08 pm »
Океј Даре, ти си знаеш какво е твоето мислење.
Всушност кој сум и јас да зборам, кога Алфа според муабети и тестови е меѓу најрасипливите возила. Сепак купив еднаш, ме одра со давачки по неа, ја продадов и купив уште една. И после оваа, уште една ќе купам.
Но кога станува збор за давање на 80.000 евра за автомобил, ќе ги преслушам и мислењата на професионалците, зошто тоа се мои пари и јас за тие пари го сакам најдоброто што се нуди на пазарот.
Да бидам искрен јас не би купил ни Х6 ни Q7 моабетов го правам со друштво многу оддамна , па сакав и ваше мислење :)
Алфа имам и јас и да ти кажам не се расипа досега ;D ;D
Благодарност за искреноста.  ::)

еј баталета изборов се жалиме за бензинот колку е а тука ѕверови на избор и уште пребираме ;D ;D
Богами Ф430 и 911 се ѕверови.

1.2tdi 75ks ekonomija deni ekonomija :)
1.6тди 135кс е мојот избор на таа тема. :) Ени деј.

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #95 на: 17 Јануари 2012, 14:02:35 pm »
Океј Даре, ти си знаеш какво е твоето мислење.
Всушност кој сум и јас да зборам, кога Алфа според муабети и тестови е меѓу најрасипливите возила. Сепак купив еднаш, ме одра со давачки по неа, ја продадов и купив уште една. И после оваа, уште една ќе купам.
Но кога станува збор за давање на 80.000 евра за автомобил, ќе ги преслушам и мислењата на професионалците, зошто тоа се мои пари и јас за тие пари го сакам најдоброто што се нуди на пазарот.
Да бидам искрен јас не би купил ни Х6 ни Q7 моабетов го правам со друштво многу оддамна , па сакав и ваше мислење :)
Алфа имам и јас и да ти кажам не се расипа досега ;D ;D
Благодарност за искреноста.  ::)

еј баталета изборов се жалиме за бензинот колку е а тука ѕверови на избор и уште пребираме ;D ;D
Богами Ф430 и 911 се ѕверови.

1.2tdi 75ks ekonomija deni ekonomija :)
1.6тди 135кс е мојот избор на таа тема. :) Ени деј.

Исто размишљаме бе .. ова беше предлог за економија .. иако тешко некој од новиве мотори да има економија како стариот 1.9тди во поло .. 800 vs 1100 km макс на резервоар :)

Отсутен Ученик

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 525
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #96 на: 28 Јануари 2012, 22:21:17 pm »
Како да на некој бизнисмен го боли "таквото" шо мотор имал, кој се покажал, или сл. како шо сите ние се интересираме на форумиве. Тој се секира едино како да направи пари и од рекла казала ваљда ке купи нешто преценето, со шо ке прикажи статус шминкерски, мафијашки мање битно, на дизајн нешо ке ги залажат производителиве и то е то. Впрочем тие се и најлесни пари за нив зошто бмв парче направи со х6-ките а сите знајме дека за К. не ги бива.

Заклучок : Шо дека знајме дека имат и подобри модели за тие пари кога за нив битен е статусот, а дури имат глупи луѓе, и лесни девојки шо ке ги величаат и ке им се диват и на машините и на нивните сопственици за џабе дискутираме. Поздрав !

Отсутен mondeo_2.5_v6

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 177
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #97 на: 28 Јануари 2012, 23:18:46 pm »
Range Rover.

Фала и пријатно.

+ 100000000000000000000000000000000000
Horsepower makes you go fast,TORQUE ruins your internals :D

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #98 на: 28 Јануари 2012, 23:42:21 pm »
@ Ucenik

Извини,БМВ Х6 не ја бива..??
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #99 на: 29 Јануари 2012, 00:08:14 am »
По мене, не само што не ја бива, туку е апсолутно без поента.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #100 на: 29 Јануари 2012, 00:12:47 am »
По мене, не само што не ја бива, туку е апсолутно без поента.
За нас е без поента,за главните во БМВ има голема поента,а тоа се парите...Тие си ја постигнаа целта
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #101 на: 29 Јануари 2012, 02:15:50 am »
После толку време, сеуште е сосема валидно.


Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #102 на: 29 Јануари 2012, 02:27:35 am »
Подобра споредба би се направило со X5, а не со X6 бидејќи Х6 ми нема никаква поента и цел.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Ученик

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 525
Одг: Audi Q7 vs BMW X6
« Одговори #103 на: 29 Јануари 2012, 03:20:02 am »
По мене, не само што не ја бива, туку е апсолутно без поента.
За нас е без поента,за главните во БМВ има голема поента,а тоа се парите...Тие си ја постигнаа целта

+1 како што и кажав нешто погоре :)