Автор Тема: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017  (Прочитано 31836 пати)

Присутен andrejnaumovski

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 866
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #270 на: 18 Јули 2024, 17:19:07 pm »
Мисла која ме мачи, како не ти кажа бордот кога падна под минимум дека немаш антифриз, немаш на казанче сензор? сигурно 2.5л наеднаш не истекоа.

Требаше на првата угорница да му туриш вода по пола саат ете пауза, ама дали ти дава срце јуначко да не е антифриз.  ;D

Прв БМВ мотор му е, ќе научи  ;D татко ми со БМВ моторот во Пежото не трга надвор од град без 5л уље и антифриз в багажник  ;D
1.4 моторот го има ? :D :D

Тој, тој...

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54940
  • Махер
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #271 на: 18 Јули 2024, 18:03:24 pm »
Сега ќе си тера. Најјака реклама за асистенција си направил!

Присутен Simo - Carrier159

  • Сам свој мајстор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43619
  • Il Moderatore
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #272 на: 18 Јули 2024, 18:18:22 pm »
BMW - Германска Alfa ;D
Битно живи здрави па дури и одмор сте истерале :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16708
  • Keep it 100
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #273 на: 18 Јули 2024, 19:53:00 pm »
После ова заслужува да биди заменето со Џулиа, барем ќе знајш дека нема да бидиш оставен на пат  :)

Финтата со Италијанец е дека си цело време на готовс дека може да се деси нешто. Во вакви ситуации ќе си викаш свесен бев на ова уште кога го купив.  ;D

Со БМВ мислиш мирна глава и оп ќе ти скрши срце.

Присутен andrejnaumovski

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 866
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #274 на: 18 Јули 2024, 21:25:42 pm »
После ова заслужува да биди заменето со Џулиа, барем ќе знајш дека нема да бидиш оставен на пат  :)

Финтата со Италијанец е дека си цело време на готовс дека може да се деси нешто. Во вакви ситуации ќе си викаш свесен бев на ова уште кога го купив.  ;D

Со БМВ мислиш мирна глава и оп ќе ти скрши срце.

Со БМВ ако ти е мирна главата, не си доволно запознаен со БМВ.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6645
  • Бенве сие бенве
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #275 на: 19 Јули 2024, 08:25:14 am »
Освен поуката е дека асистенцијата е потребна од овде треба да се извлече и друг заклучок.
Со броени пари, со последни пари и без пари не се оди на одмор/патување.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1642
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #276 на: 20 Јули 2024, 14:12:17 pm »
Зависи. У Турција ти требаат 20 евра за магнети и тоа е тоа.

Отсутен vladimir_1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1064
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #277 на: 20 Јули 2024, 23:40:16 pm »
Мн неженннн од едно црево шо пукнало одма да ја продавал колата   :D

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8534
  • Малерозен дрводарец
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #278 на: 20 Јули 2024, 23:44:39 pm »
Роџо, знам дека прелиминарно постави предупредување пред да пишеш повеќе проблеми за проспектот,
ама мене пак ми е жал.

Еве - ако треба нека ме банираат.

Патем, добар додаток од Map Jah.
Она кога ќе ги исцепеш сите динари до крај, па тргаш накај дома скоро клошар...
За малку ќе го јадев пред две години.

Среќа излезе 2 разлабавени работи (пошо, знаеш како возам, бачко) и гејладци у официјален сервис по пат што ми беше ми земаа само 40 евра да ги побутнат и уштекаат прописно.

Прва мисла ми беше: готов сум. "Без пецто бона кај кур влегов во гаражава", ама ете, среќа... не било големо нешто.

Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен changetheoil savethecar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1034
  • Best Motors Worldwide
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #279 на: 01 Август 2024, 23:29:20 pm »
Да бидам искрен, зајеб со кола на 500-600 км од дома е лошо чувство. 2017-та, баш на излегување од Лефкада, втор ден како стигнавме, ми даде известување Transmission Malfunction. Кола со 19.000к поминато, сервисирана, 18 месеци стара кола. Застанав покрај пат во сенка, изгасив кола, се помолив 5 минути, ја запалив колата, ништо. Наредните денови ја возев колата како по јајца, нежно, понежно да не може и повеќе мислев шо ке ми се случи по пат накај дома, спремен со броеви од Шлеп служби. Стигнав назад во Куманово, ставивме на тестер, никаков error code. Битно, одморот како на игли. Од тогаш, никаде без асистенција на пат, зашто страв чува лозје.

Верувам дека во твојот случај, напиздувањето е што десет години си бил покриен, и нашло кога да те снајде. Инаку, не сум изненаден од тоа што не ти зеле пари, во тој дел на Грција, како да живеат други Грци за разлика од овие што се на крациве.
@Tommy

po pravilo bar u germanija i avstrija e taka ako pravis redoven servis kaj bmw (barem promena na maslo i filter9 automatski dobivas road assistance za cela evropa  ova vaka ide do 10 god.
ako ja kupis nova avtomatski go imas 2 god road assistance.
prasaj u mkar dali go nudat ovoj servis

https://www.bmw.com.mk/mk/topics/offers-and-services/personal-services/bmw-roadside-assistance.html





---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7227
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #280 на: 01 Август 2024, 23:34:02 pm »
Ауди А4 имав тогаш, купена од Германија, на старо.

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3052
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #281 на: 01 Август 2024, 23:44:39 pm »
Да бидам искрен, зајеб со кола на 500-600 км од дома е лошо чувство. 2017-та, баш на излегување од Лефкада, втор ден како стигнавме, ми даде известување Transmission Malfunction. Кола со 19.000к поминато, сервисирана, 18 месеци стара кола. Застанав покрај пат во сенка, изгасив кола, се помолив 5 минути, ја запалив колата, ништо. Наредните денови ја возев колата како по јајца, нежно, понежно да не може и повеќе мислев шо ке ми се случи по пат накај дома, спремен со броеви од Шлеп служби. Стигнав назад во Куманово, ставивме на тестер, никаков error code. Битно, одморот како на игли. Од тогаш, никаде без асистенција на пат, зашто страв чува лозје.

Верувам дека во твојот случај, напиздувањето е што десет години си бил покриен, и нашло кога да те снајде. Инаку, не сум изненаден од тоа што не ти зеле пари, во тој дел на Грција, како да живеат други Грци за разлика од овие што се на крациве.
@Tommy

po pravilo bar u germanija i avstrija e taka ako pravis redoven servis kaj bmw (barem promena na maslo i filter9 automatski dobivas road assistance za cela evropa  ova vaka ide do 10 god.
ako ja kupis nova avtomatski go imas 2 god road assistance.
prasaj u mkar dali go nudat ovoj servis

https://www.bmw.com.mk/mk/topics/offers-and-services/personal-services/bmw-roadside-assistance.html







Во МК ова важи за VW коли ако се во овластената мрежа сервисирани. Можда и кај други брендови важи.

Присутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1795
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #282 на: 04 Август 2024, 16:47:29 pm »
Освен поуката е дека асистенцијата е потребна од овде треба да се извлече и друг заклучок.
Со броени пари, со последни пари и без пари не се оди на одмор/патување.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мила душа си сака одмор/ што знае јонскиот залив дал имаш броено неброено пребројано парички мила душичка ризик јак ..па што биде -биде . Е сеа 600 евра шлеп, овие од м кар плус 350-400 па трошоци плус таму јадење пиење.. значи 1500 евра горе доле отидени у неповрат не да не е за нервоза океј живи здрави ама ај без пари функционирај јас секогаш велам убаво е со кола да се патува нема боље сам свој газда, ама горе доле да платиш плус 100,200 евра како господин седнеш авион се топ друг ти мисли.. ја преферирам долги патувања со авион , ама бенбара плава 40 сома не е за у гаража и скопје... било не поновило се

Смешка сеа една замисли у сета таа хаотичност да сопругата рекла абе боље ке беше со авион да идеме marjanot озноен нервози зној течи од сите страни ... било не поновило се памет у глава следно патување алл инклузив турска да не му ја мислиш

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3724
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #283 на: 04 Август 2024, 18:24:24 pm »
Освен поуката е дека асистенцијата е потребна од овде треба да се извлече и друг заклучок.
Со броени пари, со последни пари и без пари не се оди на одмор/патување.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мила душа си сака одмор/ што знае јонскиот залив дал имаш броено неброено пребројано парички мила душичка ризик јак ..па што биде -биде . Е сеа 600 евра шлеп, овие од м кар плус 350-400 па трошоци плус таму јадење пиење.. значи 1500 евра горе доле отидени у неповрат не да не е за нервоза океј живи здрави ама ај без пари функционирај јас секогаш велам убаво е со кола да се патува нема боље сам свој газда, ама горе доле да платиш плус 100,200 евра како господин седнеш авион се топ друг ти мисли.. ја преферирам долги патувања со авион , ама бенбара плава 40 сома не е за у гаража и скопје... било не поновило се

Смешка сеа една замисли у сета таа хаотичност да сопругата рекла абе боље ке беше со авион да идеме marjanot озноен нервози зној течи од сите страни ... било не поновило се памет у глава следно патување алл инклузив турска да не му ја мислиш
Нормално ако одиш со шпоретот на тркала ризично ти е! Се дешава истово и на понови коли, живи и здрави пари се печалат... Шурата со саксо втс цело роскоп здраво место немаше куче да го касне отиде лефкада и се врати назад без проблем.. Нема правила

Sent from my motorola edge 40 neo using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Присутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1795
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #284 на: 04 Август 2024, 18:44:17 pm »
Освен поуката е дека асистенцијата е потребна од овде треба да се извлече и друг заклучок.
Со броени пари, со последни пари и без пари не се оди на одмор/патување.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мила душа си сака одмор/ што знае јонскиот залив дал имаш броено неброено пребројано парички мила душичка ризик јак ..па што биде -биде . Е сеа 600 евра шлеп, овие од м кар плус 350-400 па трошоци плус таму јадење пиење.. значи 1500 евра горе доле отидени у неповрат не да не е за нервоза океј живи здрави ама ај без пари функционирај јас секогаш велам убаво е со кола да се патува нема боље сам свој газда, ама горе доле да платиш плус 100,200 евра како господин седнеш авион се топ друг ти мисли.. ја преферирам долги патувања со авион , ама бенбара плава 40 сома не е за у гаража и скопје... било не поновило се

Смешка сеа една замисли у сета таа хаотичност да сопругата рекла абе боље ке беше со авион да идеме marjanot озноен нервози зној течи од сите страни ... било не поновило се памет у глава следно патување алл инклузив турска да не му ја мислиш
Нормално ако одиш со шпоретот на тркала ризично ти е! Се дешава истово и на понови коли, живи и здрави пари се печалат... Шурата со саксо втс цело роскоп здраво место немаше куче да го касне отиде лефкада и се врати назад без проблем.. Нема правила

Sent from my motorola edge 40 neo using Tapatalk
Братуу до толку имало за шпорет наредно фрижидер па редом како велат у празна куќа што сфе не фали лека-полека, господ нека сите не чува дал воздушно или патно се патува