Автор Тема: MAC vs PC  (Прочитано 50185 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54918
  • Махер
Одг: MAC vs PC
« Одговори #255 на: 20 Декември 2011, 22:20:08 pm »
Лаптоп. Со други зборови, ништо. Ама станот ми се прави и планирам медиа центарче фром скреч да правам. :)
Е ако де што ноутбук е, ако е Intel со P3x/4x чипсет и ATi графичка може да се угоде.

Цитат
Повеќе од пестотка за пц нит сум дал, нит ќе дадам...
Хахаха, јас повеќе од пет иљадарки не сум дал и не верувам дека ќе дадам. :D Ама кога и да сум си купувал моќна машина сум го прескокал Епл како тиња. Веќе две години не сум си купил нова машина од шо некако ми помина меракот. Ама машината која ја купив бришеше патос со најмоќната тиња од Епл која чинеше 2 пати повеќе.
Павиљонче.
http://dl.dropbox.com/u/4183025/Report.txt

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: MAC vs PC
« Одговори #256 на: 20 Декември 2011, 22:22:05 pm »
Абе луѓе да се има пари не значи исто што и да си најпаметен, туку дека имаш пари толку колку што ќе ти побараат без ниедно прашање.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: MAC vs PC
« Одговори #257 на: 20 Декември 2011, 22:32:13 pm »
Така е Chlink...исто како на пример кога некој јаде лајна...тоа не значи дека е гладен, туку дека е гомнојадец.

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3662
Одг: MAC vs PC
« Одговори #258 на: 20 Декември 2011, 22:36:58 pm »
Лаптоп. Со други зборови, ништо. Ама станот ми се прави и планирам медиа центарче фром скреч да правам. :)
Е ако де што ноутбук е, ако е Intel со P3x/4x чипсет и ATi графичка може да се угоде.

Цитат
Повеќе од пестотка за пц нит сум дал, нит ќе дадам...
Хахаха, јас повеќе од пет иљадарки не сум дал и не верувам дека ќе дадам. :D Ама кога и да сум си купувал моќна машина сум го прескокал Епл како тиња. Веќе две години не сум си купил нова машина од шо некако ми помина меракот. Ама машината која ја купив бришеше патос со најмоќната тиња од Епл која чинеше 2 пати повеќе.
Павиљонче.
http://dl.dropbox.com/u/4183025/Report.txt

Па топ си е павиљончето, еден ССД  потаму и има да лета. Јас за мојот се токмам да купам ссд ама никако не поевтинуваат .
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54918
  • Махер
Одг: MAC vs PC
« Одговори #259 на: 20 Декември 2011, 22:38:04 pm »
Лаптоп. Со други зборови, ништо. Ама станот ми се прави и планирам медиа центарче фром скреч да правам. :)
Е ако де што ноутбук е, ако е Intel со P3x/4x чипсет и ATi графичка може да се угоде.

Цитат
Повеќе од пестотка за пц нит сум дал, нит ќе дадам...
Хахаха, јас повеќе од пет иљадарки не сум дал и не верувам дека ќе дадам. :D Ама кога и да сум си купувал моќна машина сум го прескокал Епл како тиња. Веќе две години не сум си купил нова машина од шо некако ми помина меракот. Ама машината која ја купив бришеше патос со најмоќната тиња од Епл која чинеше 2 пати повеќе.
Павиљонче.
http://dl.dropbox.com/u/4183025/Report.txt

Па топ си е павиљончето, еден ССД  потаму и има да лета. Јас за мојот се токмам да купам ссд ама никако не поевтинуваат .
То бе мајке, па јас тој муабет го правев пред два месеци. :) Само да ми дојде ред за форматирање, па ќе му плеснам еден ССД еден обичен.

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: MAC vs PC
« Одговори #260 на: 20 Декември 2011, 22:56:51 pm »
Дени би требало да може, ама најдобро е да напишеш на Гугл "hackingtosh HP Pavilion модел на конфљуктерот" и ќе дознаеш се што те мачи ако нешто те мачи при инсталација.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: MAC vs PC
« Одговори #261 на: 21 Декември 2011, 01:48:38 am »
Така е Chlink...исто како на пример кога некој јаде лајна...тоа не значи дека е гладен, туку дека е гомнојадец.

Некој кога јаде гомна е гомнојадец ;)

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: MAC vs PC
« Одговори #262 на: 21 Декември 2011, 13:16:52 pm »
Спортекс, Банзаи сам кажа дека нема користено Мек.

Није тачно:

МАК не сум поседувал, немам толку пари :)

Ова не значи дека не сум користел, туку дека не сум поседувал и не поседувам ;) За користење сум користел, дури и 5 од 7 дена во неделата чачкам нешто ситно на мек бук про, ама не е мој.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34045
  • Таков е животот... јебига
Одг: MAC vs PC
« Одговори #263 на: 21 Декември 2011, 13:31:42 pm »
Ааа се извинувам, погрешно сум сфатил.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: MAC vs PC
« Одговори #264 на: 21 Декември 2011, 13:46:26 pm »
Извинето ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.