Автор Тема: Совет за телефон  (Прочитано 88997 пати)

Отсутен Slavjan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Одг: Совет за телефон
« Одговори #315 на: 20 Јули 2012, 15:50:04 pm »
Луѓе ај ако може малку помош!Кој телефон да го земам htc wildfire s или HTC Desire C.Гледам дека Desire e понов,па затоа прашувам.Кој од овие два да земам или пак можеби некој трет ќе ми препорачате.Ќе ми треба најмногу за гпс-мапи,SPorty Pal и некоја средна камера...
HTC Desire C, SonyEricsson Live with walkman или Samsung Galaxy Mini 2.
<>

Присутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за телефон
« Одговори #316 на: 20 Јули 2012, 15:50:21 pm »
Мислам со интерна меморија од 8 гига идеше, без слот за картички.
Стига ли таа меморија за просечен-кон-напреден корисник?

Отсутен Slavjan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Одг: Совет за телефон
« Одговори #317 на: 20 Јули 2012, 15:54:57 pm »
Мислам со интерна меморија од 8 гига идеше, без слот за картички.
Стига ли таа меморија за просечен-кон-напреден корисник?
8 е интерната меморија од која 4 гига е достапна за корисникот, размисли ако мислиш да го полниш со разни работи па не би ти стига тој простор тогаш оди на HTC One V или LG Optimus 7 и вториов е одличен избор во тој ценовен ранк.
<>

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
Одг: Совет за телефон
« Одговори #318 на: 20 Јули 2012, 16:33:56 pm »
Луѓе ај ако може малку помош!Кој телефон да го земам htc wildfire s или HTC Desire C.Гледам дека Desire e понов,па затоа прашувам.Кој од овие два да земам или пак можеби некој трет ќе ми препорачате.Ќе ми треба најмногу за гпс-мапи,SPorty Pal и некоја средна камера...
HTC Desire C, SonyEricsson Live with walkman или Samsung Galaxy Mini 2.
SonyEricsson Live with walkman...

Отсутен Dimitar

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 444
Одг: Совет за телефон
« Одговори #319 на: 20 Јули 2012, 16:54:39 pm »
Луѓе ај ако може малку помош!Кој телефон да го земам htc wildfire s или HTC Desire C.Гледам дека Desire e понов,па затоа прашувам.Кој од овие два да земам или пак можеби некој трет ќе ми препорачате.Ќе ми треба најмногу за гпс-мапи,SPorty Pal и некоја средна камера...
HTC Desire C, SonyEricsson Live with walkman или Samsung Galaxy Mini 2.

Aко овој Galaxy Mini 2 e s5570 воопшто не ми се допаѓа!Пред некој ден еден пријател го беше земал.Не да е катастрофа не ми се збори.Камерата е толку неприродна што не може да се спореди и со телефони и од пониска класа.

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
Одг: Совет за телефон
« Одговори #320 на: 20 Јули 2012, 17:00:33 pm »
Sony Ericsson Live With Walkman VS HTC Desire C

Сони ериксонот има блиц, предна камера, скоро дупло појак процесор
Хтцето има предност само што е понов...

Двата имаат 4.0 ИЦС... На Сонито добро работи, ама на Хтцето малце потешко (ќе ти кочи) пошто има многу слаб процесор..

Отсутен Slavjan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Одг: Совет за телефон
« Одговори #321 на: 20 Јули 2012, 21:41:48 pm »
Луѓе ај ако може малку помош!Кој телефон да го земам htc wildfire s или HTC Desire C.Гледам дека Desire e понов,па затоа прашувам.Кој од овие два да земам или пак можеби некој трет ќе ми препорачате.Ќе ми треба најмногу за гпс-мапи,SPorty Pal и некоја средна камера...
HTC Desire C, SonyEricsson Live with walkman или Samsung Galaxy Mini 2.

Aко овој Galaxy Mini 2 e s5570 воопшто не ми се допаѓа!Пред некој ден еден пријател го беше земал.Не да е катастрофа не ми се збори.Камерата е толку неприродна што не може да се спореди и со телефони и од пониска класа.
Не е тој овој е двојката значи Samsung Galaxy mini 2 S6500.
<>

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
Одг: Совет за телефон
« Одговори #322 на: 31 Јули 2012, 01:52:49 am »
Абе на дедо ми му купивме некој си алкател пред 1 недела за 1000 денари (колку да збори)...И батеријата беше наполнета ко го купивме и сега дојде ред прв пат да го ставам на полнач, ко вака го приклучувам, не се полни...пробав со друг полнач, вака така, никако не се полни..
И сега треба да им го носам на Т-мобајл, и да чекам 2 недели за да ми го направат ??? незнам зошто... телефонот има само 5 минути разговор на него направено и толку е се...

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2194
Одг: Совет за телефон
« Одговори #323 на: 31 Јули 2012, 02:08:07 am »
Ако батеријата е истрошено целосно,на некои мобилни откако ќе ги уклучиш на полначот после некоја минута покажуваат дека се полни,но ова само ако мобилниот ќе исклучи поради немање батерија.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
Одг: Совет за телефон
« Одговори #324 на: 31 Јули 2012, 02:11:02 am »
значи телефонот е исклучен поради немање батерија...Го приклучувам на полнач, чекам 10минути, не се појавува ништо...Го уклучувам телефонот, и ми пишува батеријата е слаба, и после 2/3 секунди пишува Исклучување, и ќе се исклучи..

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2194
Одг: Совет за телефон
« Одговори #325 на: 31 Јули 2012, 02:27:11 am »
Стави го на полнач цела вечер ако до утре не покаже ништо трк до Т-мобајл и тресни му го од глава ;D
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
Одг: Совет за телефон
« Одговори #326 на: 31 Јули 2012, 02:30:41 am »
море не цела вечер...од вчера вечер, енего уште стои на полнач..

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Совет за телефон
« Одговори #327 на: 01 Август 2012, 15:32:34 pm »
Garancija.

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
Одг: Совет за телефон
« Одговори #328 на: 01 Август 2012, 15:34:50 pm »
Им го дадов вчера во Т-мобајл...Го земаја само телефонот и гаранцијата...Им оставив број и си заминав..

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Одг: Совет за телефон
« Одговори #329 на: 08 Август 2012, 10:31:44 am »
@osmica- Ти знаеше да декодираш телефони? Ако знаеш пиши ПП и ако некој друг знае нека пише!