Автор Тема: Toyota/Lexus сервис  (Прочитано 2853 пати)

Отсутен is200

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 241
Toyota/Lexus сервис
« на: 05 Септември 2017, 16:58:11 pm »
Здраво на сите!

Јас сум нов на форумов :) Дознав за него од пријател, па еве ме и мене, ми треба мала помош.
Потребен ми е сервис за Toyota/Lexus. Дали може да ми препорачате некој доктор за Toyota/Lexus во Македонија? Не би сакал повторно да ја носам во Бугарија, далеку е доста и би сакал да најдам пандан во Македонија. Пред неколку месеци бев во Бугарија, добив прекрасна услуга по супер цена и супер експедитивно. Батката кој работеше во сервисот имаше 12 години искуство стекнато во овластен Тојота сервис, па започнал самостојно. Барам нешто слично, некој механичар што ќе знае за мојот автомобил повеќе од она колку знам јас(имам прирачници, во детали го имам запознаено мојот автомобил IS200 1G-FE). Но, немам алати, ниту искуство, ниту простор, ниту време кое ќе е доволно за моето неискуство. Па, би го доверил автомобилот само на некој кој знае точно што прави.

Ако некој познава механичар/сервис кој се расправа исклучиво со возила на Toyota/Lexus, нека ми остави контакт телефон од сервисот/човекот.
Ви благодарам :)
Made in Japan ☮

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4754
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Toyota/Lexus сервис
« Одговори #1 на: 05 Септември 2017, 18:38:43 pm »
+38978344885 Ѓоко - во Ѓорче кај дечково ги носат колите двајца другари и се многу задоволни, види јави му се можда го нуди тоа што го бараш.


Отсутен is200

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 241
Одг: Toyota/Lexus сервис
« Одговори #2 на: 08 Септември 2017, 01:11:48 am »
Пополека не се туркајте :)
Де бре луѓе, толку ли нема специјалист за Тојота во државава? Се што барам е некој што е обучен за модели после 2000-година. Да не е некој самоук, туку едноставно да работи рутински.

Му благодарам на @Molec за советот.
Made in Japan ☮

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4754
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Toyota/Lexus сервис
« Одговори #3 на: 09 Септември 2017, 12:49:02 pm »
Вака може помалку луѓе да ја видат темава, пробај постирај тука http://forum.carclub.mk/index.php/topic,16659.5145.html почесто е посетувана оваа тема.