Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1798610 пати)

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3210
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14055 на: 25 Април 2023, 10:15:17 am »


Чао

Отсутен The Seventh Son

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 211
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14056 на: 25 Април 2023, 10:15:49 am »
Поздрав друштво(не на сите) се гледаме во наредна прилика, но не на форумов.
Мило ми беше што со доста од Вас разменивме мислења, имавме дружба(не само на форум), имавме добра комуникација околу ремапи, електроники, нарачки и такви глупости. Доста од членовите брзо забораваат на тоа, но јас не заборавам каде сум помогнал, а уште повеќе каде ми помогнале.
На форумов неофицијално сум од 2014 (бев прилично мал) само што не знаев што да пишувам и како. Во последно време видов дека тој хумор, тие разговори од 2014 ги нема ни во живо, а камо ли на форумов. Тоа тотално ме разочара. А повозрасниве членови кои солат памет и велат "клецкај нешто, не јади трици на форум" поздрав и до вас, од секојдневни проблеми немам време да јадам, не пак да клецкам и форумов го користев за бегање од секојдневието(да не сте ми во кожа што се имам видено на мои 19 години). Секоја моја намера да се помогне беше негативно искористена, без разлика дали било за некое мислење(никогаш негативно), за носење масло по набавна цена, за носење производи по поефтина цена од друга држава и слично. Прво и основно доколку ти како што кажуваш си возрасен треба да не си играш со некој помлад од тебе, прво од основна култура. Второ шо вела во Прилеп со млади не се игра или "Pazi sa mladicima, da te ne napune glavicima" (ова беше од шала кажано). Благодарам до многу членови, не сакам да ги именувам, ги има 5-6, но доколку ги именувам и тие ќе влезат на "црната листа" и ќе бидат погрешно сфатени.
Патем тие што се сеуште за дружба имаат мој број и можат кога сакаат да ме побараат дали за делови, дали за масло, дали за разговор, мислења, помош околу електроника, информатика и слично. Јас сум тука, но не на форум.
Последен поздрав до сите!
Ако се најавам само да допишам нешто во темата за астрата, а можеби ни тоа нема да биде.
druze ne si zimaj tolku pri srce se salime malku
da si ziv i zdrav

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6383
  • Бенве сие бенве
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14057 на: 25 Април 2023, 10:47:12 am »
Кај ќе ви оди душата бе?

Отсутен deko4ever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 95
  • сите имаме право на свое мислење 1,9тди ЗАКОН
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14058 на: 25 Април 2023, 11:07:16 am »
oddeli si gi sam, za metalot kje zemis nekoj dinar kje gi poktirsh troshocite


sejsi more kajkeodis????? imene me brkaja pa eveme zif zdraf somimozat. takvi se vija gracki deca skopjani takvi im se segite sedi ajde letovo idam na odmor so porseto zaedno ke imodime na sobir da vidis kako muvi kako se lepat na dzipot odma drugo ke gledajat nanas. basiti to deteto odma lutenje za se................

pozzzz

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5985
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14059 на: 25 Април 2023, 13:05:56 pm »
Многу провокации на форумов, јас се одјавувам на одредено време, а можеби и засекогаш...
Поздрав до тие што беа со мене и до тие што ме провоцираа и се исмеваа на секој мој втор пост.
Доколку на некој му треба масло, може да ми пише во ПП или на емаил theoildoctormkd@gmail.com
Поздрав.

Поздрав и фала за дружбата на форумот, Ве напуштам без никакви навреди.

Не е прв пат.

Трет е.

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14060 на: 25 Април 2023, 13:46:29 pm »
Кој прв ќе се налути кожата ќе му ја дериме.  ;D

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3638
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14061 на: 25 Април 2023, 15:45:48 pm »
Поздрав друштво(не на сите) се гледаме во наредна прилика, но не на форумов.
Мило ми беше што со доста од Вас разменивме мислења, имавме дружба(не само на форум), имавме добра комуникација околу ремапи, електроники, нарачки и такви глупости. Доста од членовите брзо забораваат на тоа, но јас не заборавам каде сум помогнал, а уште повеќе каде ми помогнале.
На форумов неофицијално сум од 2014 (бев прилично мал) само што не знаев што да пишувам и како. Во последно време видов дека тој хумор, тие разговори од 2014 ги нема ни во живо, а камо ли на форумов. Тоа тотално ме разочара. А повозрасниве членови кои солат памет и велат "клецкај нешто, не јади трици на форум" поздрав и до вас, од секојдневни проблеми немам време да јадам, не пак да клецкам и форумов го користев за бегање од секојдневието(да не сте ми во кожа што се имам видено на мои 19 години). Секоја моја намера да се помогне беше негативно искористена, без разлика дали било за некое мислење(никогаш негативно), за носење масло по набавна цена, за носење производи по поефтина цена од друга држава и слично. Прво и основно доколку ти како што кажуваш си возрасен треба да не си играш со некој помлад од тебе, прво од основна култура. Второ шо вела во Прилеп со млади не се игра или "Pazi sa mladicima, da te ne napune glavicima" (ова беше од шала кажано). Благодарам до многу членови, не сакам да ги именувам, ги има 5-6, но доколку ги именувам и тие ќе влезат на "црната листа" и ќе бидат погрешно сфатени.
Патем тие што се сеуште за дружба имаат мој број и можат кога сакаат да ме побараат дали за делови, дали за масло, дали за разговор, мислења, помош околу електроника, информатика и слично. Јас сум тука, но не на форум.
Последен поздрав до сите!
Ако се најавам само да допишам нешто во темата за астрата, а можеби ни тоа нема да биде.

Како за ветеран билдер и искусен тркач мн си мек брату, едно - две само плачеш и си одиш. Чим ти си го поминал пребрежјево со ваква Астра и сеуште си добар, натаму за подобро ќе биде во животов. Ајде сега без плачење, избриши постов и толку.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA


Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8143
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14063 на: 25 Април 2023, 22:29:08 pm »
Како е правилно, леб или леп?
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14064 на: 25 Април 2023, 22:50:23 pm »
Dvete be, zavisi kako se osekjas, ubav ili gladen xD


oddeli si gi sam, za metalot kje zemis nekoj dinar kje gi poktirsh troshocite


sejsi more kajkeodis????? imene me brkaja pa eveme zif zdraf somimozat. takvi se vija gracki deca skopjani takvi im se segite sedi ajde letovo idam na odmor so porseto zaedno ke imodime na sobir da vidis kako muvi kako se lepat na dzipot odma drugo ke gledajat nanas. basiti to deteto odma lutenje za se................

pozzzz
aaaa? Wrong citat :)

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8143
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14065 на: 26 Април 2023, 00:57:50 am »
Зимам некни некои стекови од Тинекс, тврди у пичку матер.
Пукнаа две пломби, една осмица прокрваре некое литро, си викам, чекај на мачево надвор да му дам нешто, греота е...

Еве, три дена ја нема да ми се врати, ве молам ако ја видите речете ѝ да си дојде дома :(

Сива е, средна големина, многу сака стекови.
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1964
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14066 на: 26 Април 2023, 11:03:20 am »
Book depository затвараат бизнисот. Знаете некоја слична страна?
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8143
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14067 на: 28 Април 2023, 00:14:23 am »
Зимам некни некои стекови од Тинекс, тврди у пичку матер.
Пукнаа две пломби, една осмица прокрваре некое литро, си викам, чекај на мачево надвор да му дам нешто, греота е...

Еве, три дена ја нема да ми се врати, ве молам ако ја видите речете ѝ да си дојде дома :(

Сива е, средна големина, многу сака стекови.

Никој?!

 :-[
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14068 на: 28 Април 2023, 17:02:25 pm »
Tolku od youtube vanced ?

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4286
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #14069 на: 28 Април 2023, 17:27:05 pm »
Revanced е сега актуелен.
Искрено не го користам, ама 90% од корисниците тешко го инсталирале.