Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1926980 пати)

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5379
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16740 на: 22 Јули 2024, 16:00:22 pm »
Има неограничен од Cosmote за 6.5€/неделно.

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5358
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16741 на: 22 Јули 2024, 16:05:17 pm »
Зависи на шо претплата си, на А1 преку размена имаш 13 гига за користење, повеќе од доволно е и 6 гига западен балкан под дифолт.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5379
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16742 на: 22 Јули 2024, 16:10:17 pm »
Едниот телефон е на претплата од Телеком, има такво нешто таму?
Едит: Гледам од 3гб за 499 ден, ама пак исто е...
Останува да почекам до пристигнување во апсртман до 9ч. Тогаш и отвораат.

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7003
  • хаУс мајстор
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16743 на: 22 Јули 2024, 17:16:29 pm »
Кога идеш Несторче?

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5379
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16744 на: 22 Јули 2024, 17:19:09 pm »
За некој ден.

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7003
  • хаУс мајстор
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16745 на: 22 Јули 2024, 17:34:14 pm »
Што тогаш толку плачење удри со делот од Прчот?

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5379
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16746 на: 22 Јули 2024, 17:37:49 pm »
Колата е секој ден на мајстор. Утре ќе оди за рачната. Минатата цела недела беше на мајстор за проверка. Антена ми украдоја, непланирано време и барање мајстори. Па течеше од антена, па пак на мајстор. Не бев дома, на работа бев. Ниеден автоелектричар не се нафати да смени брава. Јас сам немам време, треба да станам во 7, да завршам до 10, па да терам со други обврски. Само овој се нафати, ама да ти бил талент и бравар и електричар. Ја за*ба за сите пари.

Плус се погоди период кога сите мајстори беа на одмор. А само овој се нафати за брава. На работа одам втора, после работа работам туѓи коли. Мојата ја оставам кај други оти ми е исполнето времето од поправање на коли.

Крај краева - делот со времето е мој. Побарав дел во одреден рок, не го добив. Тоа е тоа. Тука завршува цела тема.

Инаку да, не сакам да спомнувам неколку клабери - едниот во Грција, го најде делот за еден ден ќе беше тука, ама сакав да си достојам на зборот, другиот во Србија, па не му го нарачав и него, а го имало, оти веќе нарачав од кај Прчот и не сакам така да го извисам, си стојам на зборот. Еве и доказ, нема кај мене лаги и превари, дури и да ја зел, ќе ја платев, секоја чест за дечкото:


За тие 10 дена чекање ќе земев од Аутодок или од Аутоцентар за 4-5 дена по нарачка.
« Последно менување: 22 Јули 2024, 17:48:41 pm nestor04 »

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16747 на: 22 Јули 2024, 17:49:26 pm »
Отворам дискусија од круцијално значење за мене а и за сите други плус нешто да се поднаучи очекувам сопствениците на брендот уште подобро и моделот да дадат свое мислење и гледиште за возилото Ренџ Ровер ВЕЛАР.

Повеке време размилувам за ВЕЛАРОТ уште кога прв пат излезе 2017 визуелно многу ми се допадна па си кажав еден ден посакувам да имам вакво возило во гаража и да возам.Бидејки многу сакам и сум човек на возила кој сака џипови така да се каже или модерното СУВОВИ ке ве замолам да пренесете ваши искуства дали некој поседува таков модел, дали поседувате возило тој бренд да изнесете ваши гледишта кон тоа возило и бренд

Од тоа што јас веке 2 месеци истражувања како тука и во соседните земји конкретно србија не наидов на многу да се возат по патишта од интернет рецензии,јутјуб и некои страснки форуми не наидов на позитивно мислење за тој модел, од човек кој го возеше во србија што го запознав направивме муабет тој ми рече конкретно за моделот d240 дека е службен и возилото е свемирски брод не го поседува ама кажа пофални зборови логично службена кола и јас на работа кога сум возел ме заболе искрено што и како нек е ново.

Јас сум сериозно загреан во наредни 7-8 месеци да купам такво возило моментално немам потреба но некаде наредна година март ке имам па сакам навремено да се информирам добро за се во врска со ВЕЛАРОТ генерално тоа што го читам по интернет катастрофа дури ни до 150илјади моторот не издржува како е тоа возможно за возило кое е приближно 100к да не е толку квалитетно?Дали е ова само лоша пропаганда замоделот на овие простори бидејки навистина на интернет само лошо читам и на сериозен тест сум што и како а многу ми се допаѓа. -
-Направив тест возење на 2 модели и тоа d180, d240 за жал на третиот модел d300не бидејки го нема го посетив и официјалниот салон како и сите други нели сите си фалат дека е најдобро да купиш и тоа што сакаш и дека е најдобро но реалноста е сосема поинаква.
Моделите што ги тестирав на возење беа 2018 и 2020 год визуелниот изглед е скоро сосема  ист едниот е со панорама кров другиот не внатрешниот ентериер е прекрасен почнувајки од седиштата удобноста,елеганција реално за возило кое е 6-7години"старо" можам да кажам чиста 10ка за внатрешноста удобноста комофорт реално мене многу ми е важно седиштата да се удобни и пред се црно да е внатре ,карамели бои беж тоа воопшто во ниедно возило неможам да смислам ниту гледам.Панорама кровот на возилото прави многу поубаво чуство внатре и со тоа  и разликата во цени е поразлична како коњажата за моторот така и фамозната опрема.
На тест возење д240 одлично се носеше и ми направи подобар кејф и впечаток од д180 разликата се чуствува на тест возење од по 1 час на двете возила сосема нормално но во иднина кој да знае / цената на возилата варира од 35 до 38 илјади евра за половно возило под 99илјади км година  2017-2019.

ВЕ ЗАМОЛУВАМ СИТЕ ДА СЕ ВКЛУЧИТЕ И ДА СЕ ЗАДРЖИТЕ СТРИКНО ЗА ВЕЛАРОТ И ЗА БРЕНДОТ ЛЕНД РОВЕР да кажете важи мислења,критики буквално повикувам сите да дадете ваши гледишта кон тој автомобил за вас можеби ништо не значи за мене ценам на секој коментар во врска со мојата молба до сите вас
(кога се зезаме се зезаме и смееме понекогаш играчката ке удри на плачка) очекувам ваши коментари во врска за моите прашања.
Све вас воли ваш Џемс
(исто така ке има уште едно прашање во врска со ауди а5 но тоа во следна прилика)

Благодарам.

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7003
  • хаУс мајстор
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16748 на: 22 Јули 2024, 17:49:35 pm »
Не се напнувај одма 😀
Ај убо да си поминиш, потроши некој латекс.

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5379
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16749 на: 22 Јули 2024, 17:51:23 pm »
@Jimny голем скок е од Џимни на Велар. Е тоа е правилен избор, Џимнито шитни го.

Отсутен andrej_111

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 546
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16750 на: 22 Јули 2024, 20:02:27 pm »
70% од возилата што ги знам, и 2.0 и 3.0 мотор, не издржаа ни до 150.000км со првиот мотор. Секако муабетот е за дизел, Велар со бензинец не сум видел до сега.
Aus Liebe Zum Automobil...

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4904
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16751 на: 22 Јули 2024, 21:27:34 pm »
Za polovno tolku pari da aknes. Neeeee be bate zemi kreditce i novo edno zakaci, cunki taka gi sovetuvase site

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43554
  • Il Moderatore
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16752 на: 22 Јули 2024, 21:29:52 pm »
70% од возилата што ги знам, и 2.0 и 3.0 мотор, не издржаа ни до 150.000км со првиот мотор. Секако муабетот е за дизел, Велар со бензинец не сум видел до сега.
Значи земај возило со над 200.000 :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1660
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16753 на: 23 Јули 2024, 00:05:05 am »
Za polovno tolku pari da aknes. Neeeee be bate zemi kreditce i novo edno zakaci, cunki taka gi sovetuvase site

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Друже не одстапувам од тоа до 25к макс 30 возило кое носи цена секогаш да се купи ново.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8423
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #16754 на: 23 Јули 2024, 00:27:09 am »
Џимка, отсекогаш сум сакал да возам ролери, ама никако број да најдам, кутриот јас. :(

Еден комшија ми нуди исто како твоето, ќе ми го продадеш ли и ти, да се офајдам да не чекам една по една...
Затегачи имам, ќе смислам нешто.
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.