Автор Тема: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm  (Прочитано 19555 пати)

Отсутен Borce-Fiat

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 920
  • Virus-Alfa
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #30 на: 08 Декември 2016, 11:50:35 am »
Фала ти kargh77, да ти се врати поубаво.Иначе не е прва оваа Giulietta, има само уште една на Колид Колешино црвена е, но не се вози многу низ Струмица затоа не си ја видел.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #31 на: 14 Декември 2016, 12:22:43 pm »
Единствено нешто што е грдо на колата е регистрацијата ружна македонска напред, без неа е совршена. Позади не е толку трагично зашто има симетрија иако е регистрацијата грда.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #32 на: 14 Декември 2016, 12:29:06 pm »
Одлично.

Сакам да ја повозам некој пат ако не е проблем.

Цитат
Фала ти, да си купиш поубаво.Иначе за кругче нема проблем, кога те носи патот накај Струмуца слободно пиши ќе направиш круг.


Која Струмица со Ск таблици ти е колата.
;D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #33 на: 14 Декември 2016, 12:29:44 pm »
Единствено нешто што е грдо на колата е регистрацијата ружна македонска напред, без неа е совршена. Позади не е толку трагично зашто има симетрија иако е регистрацијата грда.
еве сега двојазичност, таблиците ќе бидат со албански букви па нема да е толку ружна.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #34 на: 14 Декември 2016, 12:33:50 pm »
Единствено нешто што е грдо на колата е регистрацијата ружна македонска напред, без неа е совршена. Позади не е толку трагично зашто има симетрија иако е регистрацијата грда.
еве сега двојазичност, таблиците ќе бидат со албански букви па нема да е толку ружна.
Македонските букви на таблиците се во маргинализирана улога. Ама тоа не ги прави таблиците ружни. Ружни си се „by design".

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #35 на: 14 Декември 2016, 12:41:04 pm »
На страна од двојазичноста, кога заради изглед на колата нема да оставиш соодветно место за таблици, баш изгледот страда...
Иста приказна е и со Мито и 159...и Џулија, каде кај нас во МКД нема ни да ти дозволат да ставиш ваква мала ко на сликава...

http://images.car.bauercdn.com/pagefiles/4276/0alfaromeo159.jpg
http://images.car.bauercdn.com/pagefiles/29378/alfa05.jpg



Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #36 на: 14 Декември 2016, 12:57:46 pm »
Швицарските се најтаман.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен brm brm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2639
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #37 на: 14 Декември 2016, 15:14:08 pm »
Мислам дека те видов сабота вечер низ ср на кружниот кај макпетрол... Сега ми текна по ск табли ваљда ти беше.. Јас бев во едно југо зад тебе ;D ;D ;D ;D

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #38 на: 14 Декември 2016, 15:50:04 pm »
Македонска работа, збориш за стил, неможат да се воздржат политика да не умешаат.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Borce-Fiat

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 920
  • Virus-Alfa
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #39 на: 15 Декември 2016, 01:16:44 am »
Одлично.

Сакам да ја повозам некој пат ако не е проблем.

Цитат
Фала ти, да си купиш поубаво.Иначе за кругче нема проблем, кога те носи патот накај Струмуца слободно пиши ќе направиш круг.


Која Струмица со Ск таблици ти е колата.
;D

Колата е на лизинг, па додека да се исплати ќе биде Струмица со ск табли хехе

Мислам дека те видов сабота вечер низ ср на кружниот кај макпетрол... Сега ми текна по ск табли ваљда ти беше.. Јас бев во едно југо зад тебе ;D ;D ;D ;D

Една е Giulietta со ск табли во струмица :D Следниот пат дај знак ќе свртиме еден круг - муабет :)

А и за таблите се слагам дека се тотално без веза.Не разбирам зошто да нема опчија за  мали табли таму кај што треба.

Да кажам два три реда муабет плус за колата.
Овие од Алфа тотално забегале со декларираната топ спид од 185км/ч.Јас успеав во Natural мод да ја видам стрелката на нешто ситно под 200, но тоа не беше топ спид, се осејќаше дека колата има сила оште.100% тврдам дека по километража ќе оди мин 215км/ч, а не верувам километражата да лаже со повеќе од 10км/ч.Гуми има 225/45/17.Ќе сликав но не беше безбедно.
Досегашни импресии од колата се повеќе од позитивни.Силата што ја има и потрошувачката се баш тоа што барав.Вожната е комотна но и многу стабилна, ти дава чуство на голема сигурност.Тњмпоматот е убава работа.За изгледот нема да зборам бидејки со сечии очи е различно.Таква е и самата кола, или ти се допаѓа или не нема го ова како викат некој "абе кола е... тоа ти е" :) .Мене ми е преубава :) .
Нови слики следуваат наскоро.
« Последно менување: 15 Декември 2016, 01:29:22 am Borce-Fiat »
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1734
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #40 на: 15 Декември 2016, 01:56:16 am »
Како се движи со потрошувачка низ град?

Отсутен Borce-Fiat

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 920
  • Virus-Alfa
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #41 на: 15 Декември 2016, 10:13:52 am »
Моментално градска 6.1л/100км , отворено 4л/100км.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5726
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #42 на: 15 Декември 2016, 14:58:07 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..) ;D

tuuu bre nova kola i odma check engine ti sveti sto ti e italijanec :P troll malce :D

so sreka neka e ubavo da te sluzi ;)

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #43 на: 15 Декември 2016, 15:00:34 pm »
Хаха и уље нема после 1400км :D
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен brm brm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2639
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #44 на: 15 Декември 2016, 16:54:13 pm »

Една е Giulietta со ск табли во струмица :D Следниот пат дај знак ќе свртиме еден круг - муабет :)

Важи, следен пат ќе свирнам или блендирам.