Автор Тема: Mi Car Charger - Полнач за мобилен  (Прочитано 3774 пати)

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Mi Car Charger - Полнач за мобилен
« на: 29 Октомври 2016, 18:00:05 pm »
Бев во потрага за добар полнач за во кола. Имам неколку, но сите се со излез од 1А, и нормално тоа е недоволно да се наполни мобилниот кога се користи апликација која троши батерија. Како на пример GPS. За време на користењето, телефонот едвај да се наполни некој %, или пак во најлош случај да не се празни.
Случајно наидов на овој Mi полнач. Решив да го купам и да видам дали навистина вреди.
Полначот го имате во http://www.hi.com.mk/ или пак можете да си го порачате некаде преку интернет.
Еве како е се тоа убаво спакувано и изработено:



Бело картонско кутивче со МИ логото од горната страна.



На задната страна испишани најважнте параметри.
Може да работи на 12 и 24 волти, значи може да се користи и во автомобил и во камион. Излезен напон од 5 волти и струја која ке биде испорачана од вкупно 3,6 ампери. Еден излез од 2,4 и еден од 1,2 ампери.
Струја доволна да го наполни телефонот додека истиот го користите како навигација.



Полначот спакуван по сите прописи :)
На едната страна изгравирани сите оние параметри кои можевме да ги најдеме и на задната страна од кутијата.



Одлично изработено метално тело кое ке има улога на ладилник при оптоварување на двете усб порти истовремено.



Самиот полнач одлично лежи во лежиштето на запалката без да клапа и без да губи контакт. Една од најбитните работи кога станува збор за оваков уред. Покрај другото има и диода која дискретно свети во бела боја. Се со една цел, а тоа е да не се степаме со каблите во темница :)



Доколку имате дилема за добар и квалитетен полнач за во кола, повеќе не треба да се двоумите. Топло го препорачувам Ми полначот.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен AUDIZAKON

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 49
  • Идеш за канаду сиви Ауди рола по граду...
Одг: Mi Car Charger - Полнач за мобилен
« Одговори #1 на: 29 Октомври 2016, 18:05:48 pm »
Има еден ваков го меркам плус има и блутут трансмисер за во кола, од истата фирма е само скапичок е на али. СалеСк не кажа овој колку пари е.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Отсутен marchesk

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
Одг: Mi Car Charger - Полнач за мобилен
« Одговори #2 на: 29 Октомври 2016, 18:11:32 pm »
Стварно што цена е? На Hi како што разгледав не го видов.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Mi Car Charger - Полнач за мобилен
« Одговори #3 на: 29 Октомври 2016, 18:14:57 pm »
Го нема на сајтот, заборавив. Инаку во ХИ е 900 денари.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг:
« Одговори #4 на: 29 Октомври 2016, 18:52:20 pm »
Со задоволство ќе го купам. :)

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Mi Car Charger - Полнач за мобилен
« Одговори #5 на: 30 Октомври 2016, 00:48:24 am »
Браво за ревјуво, воедно и потпис за полначов, како и за МИ пауер банкот. Живот значат :)

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Mi Car Charger - Полнач за мобилен
« Одговори #6 на: 30 Октомври 2016, 06:57:09 am »
Одличен на изглед, со две забелешки:
Штрчи многу над отворот за упаљач,  повеќе ги сакам оние што се со понизок профил (ова не е толку критично)
Плавото LED светло. Зошто побогу! Зошто сите полначи мора да имаат очеболно плаво лед светло?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг:
« Одговори #7 на: 30 Октомври 2016, 11:24:53 am »
Ne e plavo, belo e. Taka izleglo na slikata. Xenon kako da e.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Mi Car Charger - Полнач за мобилен
« Одговори #8 на: 30 Октомври 2016, 11:27:15 am »
За жал, Хај Комјуникејшнс како да не се замараат многу-многу со продавање.

Неколку пати (барем три пати) прашувам за Mi Box Pro на нивниот пејџ на Фејсбук, се сведува муабетот на „еве, чекаме да стигнат, ќе ве известиме.“

Последен пат прашав (јавно, во дискусија кај другар на профил на фејсбук) еден од вработените за Ми Бокс Про, одговорот пред 3-4 дена беше „еве, ќе се потрудиме.“

А ги бараш луѓето пари да им дадеш.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг:
« Одговори #9 на: 30 Октомври 2016, 11:44:45 am »
Mi box pro, neznam dali ke go imaat. Mislam deka ima eden nov box, slicen na nego. Imaat nekoj problem so softwerot za ova trziste...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Mi Car Charger - Полнач за мобилен
« Одговори #10 на: 30 Октомври 2016, 15:07:28 pm »
Види, јас тука ништо не оспорувам. Ете, има проблеми со софтверот. Ако е така, нека го тргнат од сајтот и воопшто нека не го нудат. Јас од кога го ѕирнав уредчето кај тебе (пред околу една година, ако добро се сеќавам) сакам да купам едно, и муабетот се сведува на „аха, да еве, кај и да е.“ А многу ми се свиѓа и Mi Box (Pro) и сите други уреди што ги нудат. За Фиц земавме од таму телефонче, и све е супер, ама некако..

Ја рецимо за мене сакам Mi Box Pro, сакам еден пауер бенк, го сакам и пуњачов..

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Mi Car Charger - Полнач за мобилен
« Одговори #11 на: 30 Октомври 2016, 18:06:52 pm »
Јас без да се замарам си порачав од Али со претходно разгледување на ривјуа како и препорачан селер. ТОП за сега и банката и полначот, како и РН3пропрајм. :)

Одамна не се имав радувано на телефон како на овој, а низ рака нема шо не ми поминало :)

Така да класен, додека чекаш ке ти стигнеше од нетов еден контењер :D

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4161
Одг: Mi Car Charger - Полнач за мобилен
« Одговори #12 на: 30 Октомври 2016, 19:26:12 pm »
како што гледам нема кабелче во пакетот,а тоа можеби е и најкруцијалната работа за да може да го полниш телефонот кога ти е навигација вклучена(ако е вклучено,се извинувам).Не е ефтино,ама пошто вакви работи се купуваат еднаш и би требало да траат со години,плус и ја брка работата како што треба,вреди да се има.