Автор Тема: логан проблем  (Прочитано 9004 пати)

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: логан проблем
« Одговори #15 на: 21 Октомври 2011, 01:52:45 am »
Море јовицате што се саклдисуеш бадијала :) Ти сакаш некој ка ојмана на услуга да ти стои. Ка у свака куќа, таќе и овде има ред, фала богу, ама кондурете не ги соблакамо - по каурски га терамо работата :D Муабетов ми е нашврљај малу појќе зборои да можа мајсториве овдашни поубоо да ти го осознаа проблемот. Ете на пример тој marsher те праша ка чуек, додуша и ти арно му кажа, нек се знае дека мие у Тетоо нафта не пијемо, само у зима се греемо уз црво винце со коштање на шпорет (на дрва е најубоо, ама каква криза брат, нек си јебе матер и нафта ќе почнемо да турамо ;D ). Што да ти кажем друго, освен арно што се прикључи на форумов, ја за жал земљак немоем многу да ти помогнем, не ме бива мене за прљање руке, ама некад и терање сеир убоо доаѓа, мора малу чуек душа и мозок да опушти, таќе? Пошто ти се гаси колата и на бензин и на плин и после па пали ка ништо да не се десило ...мене ова нешто ми мириша на струјата брат. Ај баш да видимо што ќе кажа стручњациве marsher и кој са другите, не ми текнуа. Ти ич не се срами, не ги ебаај многу овја што те заебаваа (ама немаа лоша душа, да знаеш), сликај га колата од надвор и од унутра, претстави се у гаражата наша и таќе ќе бидеш прв со Логан - фаца године брат (сеа у Ноември ни е годишнина)! Поздрав уште еднаш, добро си дошол на форумов, па се читамо ;)

јовицате

  • Гостин
Одг: логан проблем
« Одговори #16 на: 21 Октомври 2011, 02:03:19 am »
Море јовицате што се саклдисуеш бадијала :) Ти сакаш некој ка ојмана на услуга да ти стои. Ка у свака куќа, таќе и овде има ред, фала богу, ама кондурете не ги соблакамо - по каурски га терамо работата :D Муабетов ми е нашврљај малу појќе зборои да можа мајсториве овдашни поубоо да ти го осознаа проблемот. Ете на пример тој marsher те праша ка чуек, додуша и ти арно му кажа, нек се знае дека мие у Тетоо нафта не пијемо, само у зима се греемо уз црво винце со коштање на шпорет (на дрва е најубоо, ама каква криза брат, нек си јебе матер и нафта ќе почнемо да турамо ;D ). Што да ти кажем друго, освен арно што се прикључи на форумов, ја за жал земљак немоем многу да ти помогнем, не ме бива мене за прљање руке, ама некад и терање сеир убоо доаѓа, мора малу чуек душа и мозок да опушти, таќе? Пошто ти се гаси колата и на бензин и на плин и после па пали ка ништо да не се десило ...мене ова нешто ми мириша на струјата брат. Ај баш да видимо што ќе кажа стручњациве marsher и кој са другите, не ми текнуа. Ти ич не се срами, не ги ебаај многу овја што те заебаваа (ама немаа лоша душа, да знаеш), сликај га колата од надвор и од унутра, претстави се у гаражата наша и таќе ќе бидеш прв со Логан - фаца године брат (сеа у Ноември ни е годишнина)! Поздрав уште еднаш, добро си дошол на форумов, па се читамо ;)
друже ме изнасмеа ако не друго да си живи здрав!кој знае бе овде да ти каже све бадиалџие сеирџиие !ај отидов да га донесем колата да извадим кабелот да га прикључим на форумов па да каже точна дијагноза па да кажа мајсториве што му е дал раткапната или брисачот?поздрав

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: логан проблем
« Одговори #17 на: 21 Октомври 2011, 02:06:57 am »
Јовица, добредојде.

Како нов член, би те советувал да ги прочиташ правилата на форумот, како и правилото за double-posting.

Би било фино малку да повнимаваш на однесувањето. Сите се тука добронамерни и се желни да ти помогнат.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Одг: логан проблем
« Одговори #18 на: 21 Октомври 2011, 02:15:21 am »
друже, ако стварно имаш проблем, би те советувал да се смириш малце, да не реагираш така остро на забелешките од другите членови... се истрчавте сите и одма ја запустивте темата. според мене овде има многу, да речам квалитетни членови, со полемо познавање и искуство со автомобилите и сигурен сум дека, би те однесле многу блиску до решението на проблемот, а можеби и до самиот проблем. само зависи како ќе си ја наредиш, а вака како шо тргна тешко дека ке извлечиш нешто квалитетно.  ;)
 ај сега пак за проблемот заборајте го ова.

Отсутен google

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2396
Одг: логан проблем
« Одговори #19 на: 21 Октомври 2011, 02:15:47 am »
jovica, ako sakas kolata da ti se napravi zemi 75 evra u dzep i dojdi...so sakas poise da ti kazam :)
problemot ti e vo elekronskata gas

јовицате

  • Гостин
Одг: логан проблем
« Одговори #20 на: 21 Октомври 2011, 02:16:04 am »
Јовица, добредојде.

Како нов член, би те советувал да ги прочиташ правилата на форумот, како и правилото за double-posting.

Би било фино малку да повнимаваш на однесувањето. Сите се тука добронамерни и се желни да ти помогнат.
еј а да ме избришеш од форумов со време што викаш да не се мучим да тражм кј се треба да се одчленим како и да е а?ај биди умен!однапред благодарам!

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: логан проблем
« Одговори #21 на: 21 Октомври 2011, 07:59:41 am »
a da si ja odneses na servis pa da vidat ubavo?
на сервис да ја однесам што е тоа сервис каде има?не зезај вистина е баш ми помогна твојот совет се гледа дека се разбираш од коли? или си овде сеир да гледаш и да бцкаш одоколу?

абе ти изгледа си од таа една група сезнајковци овде. Ако не ти треба совет ич не прашувај? Кога праша за совет никој не праша дали се разбираш или не. Дали се разбирам или не во коли е друго прашање а ти штом си купил ДАЧИА а незнаеш сервисот кај ти е со срека...

мој совет  ти е да ја земеш колата и во ѓубре да си ја фрлиш ако веке ти треба совет

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Одг: логан проблем
« Одговори #22 на: 21 Октомври 2011, 08:10:47 am »
Сега вака, кога е кола пресисана, значи има повеќе бензин што не може да го запали.Ако е без бензин, тогаш не може да биде пресисана.Сега, ај од почеток убаво да те разбереме, ама внимавај на описот, од него зависи помошта, ако може вака телепатски да ти се даде...
ме освеживте со Џиџи со дијалектов тетовски, одамна не су го чул.. ;D

јовицате

  • Гостин
Одг: логан проблем
« Одговори #23 на: 22 Октомври 2011, 00:16:47 am »
a da si ja odneses na servis pa da vidat ubavo?
на сервис да ја однесам што е тоа сервис каде има?не зезај вистина е баш ми помогна твојот совет се гледа дека се разбираш од коли? или си овде сеир да гледаш и да бцкаш одоколу?

абе ти изгледа си од таа една група сезнајковци овде. Ако не ти треба совет ич не прашувај? Кога праша за совет никој не праша дали се разбираш или не. Дали се разбирам или не во коли е друго прашање а ти штом си купил ДАЧИА а незнаеш сервисот кај ти е со срека...

мој совет  ти е да ја земеш колата и во ѓубре да си ја фрлиш ако веке ти треба совет
друже те послушав днска и га фрлиф ѓубре колата а у пм не ми треба дачиа!! него сега кога сум без кола, а те послушав што ме советуаше да ми га дадеш твојата на некое време дур не земем друга?

јовицате

  • Гостин
Одг: логан проблем
« Одговори #24 на: 22 Октомври 2011, 00:19:54 am »
Сега вака, кога е кола пресисана, значи има повеќе бензин што не може да го запали.Ако е без бензин, тогаш не може да биде пресисана.Сега, ај од почеток убаво да те разбереме, ама внимавај на описот, од него зависи помошта, ако може вака телепатски да ти се даде...
ме освеживте со Џиџи со дијалектов тетовски, одамна не су го чул.. ;D
џони бидна работата готово систем рестарт, ништо страшно!абе знаеш како викаа лекот е 5 паре ама за тој што знае!како и да е фала на заинтересираноста!

јовицате

  • Гостин
Одг: логан проблем
« Одговори #25 на: 22 Октомври 2011, 00:21:59 am »
jovica, ako sakas kolata da ti se napravi zemi 75 evra u dzep i dojdi...so sakas poise da ti kazam :)
problemot ti e vo elekronskata gas
еј не е тоа што викаше ти,него да дадеш сега ти 75 евра па да ти кажем што беше?

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
Одг: логан проблем
« Одговори #26 на: 22 Октомври 2011, 00:23:40 am »
имаш проблем со ITB,ова мора мајстор да го среди едино ако се разбираш од електроника па сам да го напрааеш.

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Одг: логан проблем
« Одговори #27 на: 22 Октомври 2011, 00:23:53 am »
Ногу су радосен... ;D


Поздрав за џони



јовицате

  • Гостин
Одг: логан проблем
« Одговори #28 на: 22 Октомври 2011, 00:28:15 am »
имаш проблем со ITB,ова мора мајстор да го среди едино ако се разбираш од електроника па сам да го напрааеш.
што е ITB?

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Одг: логан проблем
« Одговори #29 на: 22 Октомври 2011, 00:31:02 am »
Е што беше проблемот? Сам го среди или мајстор?