Автор Тема: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...  (Прочитано 22994 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #90 на: 13 Ноември 2011, 12:52:55 pm »
Eve da Vi se pofalam deka sum gord sopstvenik na Iphone 4 i Iphone 4S (64GB), Neverlock i mozam da kazam deka telefonot e ekstra. Samo uste da ima untethered JB za IOS 5.0 i na konj sum. Koristev Galaxy SII 2 meseca i go dadov. Ne e Samsungot los i plus se kloka na 1.6 GHz no stvarno Android e daleku od IOS.. IOS e rock solid i kako sistem i vizija godini pred Android.
A baska Iphone 4 i Iphone 4S mi e vo Griffin Survivor case i nemam maka. Mi padnal edno 50-100 pati i se razbira zastiten e skroz..
Samsung ima jak hardware nema Zbor no sepak mu fali nesto mnogu e plasticen i nekako golem. Ne mi bese ic user friendly. Iphone 4S baterijata mi drzi 1 den so cepkanje Igri, Filmovi itn..
Ѕвер!!! Види што имаме пишано за батеријата, треба да исклучиш Апдејтување на временска зона.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #91 на: 13 Ноември 2011, 12:58:14 pm »
Tuka toa ne raboti. Update na time zone. Tuka netov (vo Kongo) e edvaj GPRS so nekoi mizerni 2-3KB/s... Samo ostanuva koga odam na odmor vo Uganda i Kenija da cepam na poaren net inace keifot e dzabe ne e celosen. Samo mavam nekoi igrici, filmcinja HD. Download odamna zaboraiv tuka.
Ama golem keif e Iphonot. Baska tuka Iphone 4 se prodava 1300 USD (32GB) i go nema. Da ne zborime za 4S.

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3663
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #92 на: 13 Ноември 2011, 13:08:37 pm »
Tuka toa ne raboti. Update na time zone. Tuka netov (vo Kongo) e edvaj GPRS so nekoi mizerni 2-3KB/s... Samo ostanuva koga odam na odmor vo Uganda i Kenija da cepam na poaren net inace keifot e dzabe ne e celosen. Samo mavam nekoi igrici, filmcinja HD. Download odamna zaboraiv tuka.
Ama golem keif e Iphonot. Baska tuka Iphone 4 se prodava 1300 USD (32GB) i go nema. Da ne zborime za 4S.

Толку ли е лошо во Конго што Уганда и Кенија за нив се Швајцарија?
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #93 на: 13 Ноември 2011, 13:40:03 pm »
Bas da ti kazam. Kongo e najgolemo sranje vo svet. A zatoa Uganda i Kenija se Svajcarija za niv. Sepak vo Uganda imas ganz nova kola za 5500 USD ! I toa Toyota !! (Samo so desen volan)..
Zivotot tamu ne e skap. So 100000 USD imas i kukja vo ex-pat style i biznis koj sigurno ke ti nosi pecalba i sekako doma slugi itn.. Samo kako do 100000 USD.. I baska crnkinji imas na izbor sto da ti kazam. Od Naomi do Missy Eliot type.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #94 на: 26 Ноември 2011, 17:40:08 pm »

Копија и оригинал.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #95 на: 26 Ноември 2011, 19:10:16 pm »

Копија и оригинал.

ХАХАХАХАХАХАХАХА Create a meeting tomorrow at teen anal


Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #96 на: 26 Ноември 2011, 19:36:48 pm »
Се според потребите и вкусот ...  џабе  сите споредби и препукувања. Јас користам с2 и до сега сум од сите страни задоволен ... за сега не би го мењал .. коа ке дојде галакси нексус ке видиме .. :)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #97 на: 26 Ноември 2011, 20:51:12 pm »
на телефониве има милијарда функции кои ги плаќаме а никогаш нема да ги користиме како на пример оваа

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10924
  • 430i
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #98 на: 27 Ноември 2011, 19:52:18 pm »
Интересно е колку е интересна Сири првите 15минути додека те држи зајебот со неа. После ќе заборавиш дека ја има.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #99 на: 27 Ноември 2011, 20:44:07 pm »
јас го пробував ова кај мене, тестот е срање бидејки не реагира Пенџерето на истите изрази како Ејпл. Далеку од тоа дека е wow ама тестов е нереален

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #100 на: 10 Јануари 2012, 00:08:30 am »
http://kajgana.com/po-patentite-samsung-od-apple-gi-krade%E2%80%9C-i-akterite

По патентите, Samsung од Apple ги „краде“ и актерите

Војната меѓу Samsung и Apple не прекинува. Додека сè уште се занимаваат со тужби и судови, во меѓувреме не пропуштаат да си украдат уште нешто еден од друг. Овојпат, Samsung ја „позајми“ истата актерка од рекламата за iPhone 4S.
После крадењето на патентите и копирањето на телефоните на Apple, Samsung повторно се најде на мета на критиките на потрошувачите и блогерите. Овојпат, Samsung реши да го најми истото девојче шѕо се појавува во рекламата за iPhone 4S, да го рекламира таблетот Galaxy 8.9 LTE. Најверојатно бидејќи во светот постои дефицит на актери и актерки (акцентирано со сарказам).
Така, истото девојче кое користи да се покажат можностите за сликање и средување на фотографии на iPhone 4S, во рекламата за Galaxy 8.9 LTE може да се види како ужива во читањето, играњето игри и гледањето филмови на овој таблет.


Откако онлајн заедницата крена прашина поради оваа реклама на јужнокорејската компанија, Samsung истата ја повлече од својата официјална YouTube страница.

И после оди купи Самсунг... Стока.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #101 на: 10 Јануари 2012, 00:13:26 am »
Пошто Apple никад не напраиле нешто вакво, или слично нешто нели? ;D ;D ;D

Башка, малата више со искуство е, па затоа ја врбуеле :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #102 на: 10 Јануари 2012, 00:16:15 am »
За актерката ако се тужат, нема шанси да добие Епл  :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #103 на: 10 Јануари 2012, 00:19:20 am »
За актерката ако се тужат, нема шанси да добие Епл  :)
Немора да се тужат. Доста е што се толку глупи да се испосрамотат по цел свет. :)

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7199
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #104 на: 07 Февруари 2012, 15:05:27 pm »
Дечки ме интересира колку од членовите имаат Samsung Galaxy S2?
Ми треба за еден мал експеримент, а овде не можам да се дочепкам до таков баш ...