Автор Тема: Негативни искуства со продажба на предмети (од членови на carclub.mk)  (Прочитано 20834 пати)

Отсутен Kozanostra

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1901
  • Opel Astra 2.0 DI
Добра е темава, предлагам перманентен бан за такви педери што поебуваат други членови пошто на некој начин купувачот осеќа сигурност кога зима нешто преку форумџија мислејќи дека тука сите се фамилија.
После ова што го читам од прчот и јас за идеата на achtung  ;D ....

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
@Prcot Немора да ги тргаш скриншотовите. Нека видат сите каква багра има. Попедерски е некој вака да те излажи.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг:
« Одговори #17 на: 26 Декември 2015, 18:12:18 pm »
Прч:Проверката по твоја желба во Колевски, 2-3 мајстори што ги донесе не ти беа доволни, или откако ја исчука предницата на Водно зошто претходно ги искина летните гуми и скапи ти биле нови, па вожеше со полуистрошени зимски гуми и ја искрши колата па затоа изгуби кеф? Можеби требаше да ти купам уште 2 летни гуми кога ги искина новите?

Него на меганот не изгуби кеф што го префарба цел?

Битолчанец: Глеј си ја твојата работа-ок?

Не сум те навредил до сега, затоа корегирај се...

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4986
  • The Spartan General
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Извини друже ако сум те навредил. Јас само реагирам на педерски постапки. Затоа е форумов. Објаснете се доколку сакате.

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Nemam namera nisto da objasnuvam.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Ај да му одговорам на Рики, сега ја гледам темата.

Прво еве го огласот од мобилните, со слики од самите мобилни

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,18709.0.html

Едниот (HTC) го зеде Onak и еве нека кажи тој дали беше се како што му објаснав по пп или го заебав и него.

Е сега за Алкателот

1. Слики има во темата без и со маска, се гледа состојбата на мобилниот плус пошто се користеше и го доби со се силиконска маска и не беше изваден од неа не заприметив некакво поголемо оштетување а и немаше ништо посебно за да речиш сум те "заебал".

2. Еве ја порака од тебе :
- Druze za alkatelot ako biva na 1200 so moi trosoci za kargo,pod uslov ekranot da ne e greban :-)

- И мој одговор : Бива друже, ќе ти пуштам утре слики од екранот да се увериш дека не е гребен, има заштитна фолија на него и под неа нема ни гребка, а ни на неа. Како и да е ќе добиеш слики. Поздрав.

На што ти одговори

- Nema problem druze cim velis deka nema grebnatinki,taman rabota do tolku da ne si veruvame :-) ,bitno mi kaza deka raboti na site mrezi i gledam so nego 4gb memoriska...slobodno prakaj eve ti podatoci

Значи како што побара така и го доби, без гребнатинки на екранот, работи на сите мрежи и плус гратис меморска од 4 гига и футрола... комплет со полнач и документи како и кога е купен.

Дугмето за отклучвање работеше супер, мобилниот се користеше до последен момент пред да ти биди испратен по карго, џабе ќе се убедваме дали чинело или не, јас ќе тврдам дека во мене работеше како што треба, а ти ќе кажваш дека не ти работело... дали се оштетило при транспорт или тебе не те бива незнам.

Друго за акаунтот незнам што да ти кажам, сигурно можело да се најавиш и од твој акаунт ама не си знаел каде и како, тоа не е проблем со мобилниот туку со корисникот.

Мобилниот беше работен прво од брат ми кој го купе нов, па потоа од женската моја. Имаше нов дисплеј ставен пред 2 месеци кој ме кошташе 1500 денари, мемориската картичка 400 денари.... а ти го доби за 1 200 денари и сум те заебал.

Условите кои ги побара за мобилниот ти беа исполнети, како што побара така и беше, слики лично од мобилниот имаше и цената беше повеќе од фер. Ако уште мислиш дека сум те заебал, алал нека ти е.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Извини друже ако сум те навредил. Јас само реагирам на педерски постапки. Затоа е форумов. Објаснете се доколку сакате.
Нема потреба да се објаснувам, најмалку со тебе, затоа уште еднаш не се мешај кај што не треба!

Прч: Ти ѕвонев да ми кажеш што те мачи, ама не дигаш, јави ми се ако имаш некој проблем.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг:
« Одговори #23 на: 26 Декември 2015, 18:51:24 pm »
Извичници, звонење,  закани папапа дај бе не летај толку

Отсутен DejzY

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1004
Де бре аце-106, кај крив па и опет. Си го заебал, ама ете се снашол и прчот некој заебал и така натаму. Ум за другиве :)

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
Одг:
« Одговори #25 на: 26 Декември 2015, 18:54:33 pm »
Od kaj kriv pa i se sili...

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Извини друже ако сум те навредил. Јас само реагирам на педерски постапки. Затоа е форумов. Објаснете се доколку сакате.
Нема потреба да се објаснувам, најмалку со тебе, затоа уште еднаш не се мешај кај што не треба!

Прч: Ти ѕвонев да ми кажеш што те мачи, ама не дигаш, јави ми се ако имаш некој проблем.

Се е кажано јас само пишав негативно искуство. Нема потреба да кревам телефон нема за што да се разговара. Коа разговаравме како пријатели ти ме заеба.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: Одг:
« Одговори #27 на: 26 Декември 2015, 18:55:08 pm »
Извичници, звонење,  закани папапа дај бе не летај толку
Никакви закани, извичници со причина, уствари бркај си твојата работа, немој мене да ми делиш совети.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Извини друже ако сум те навредил. Јас само реагирам на педерски постапки. Затоа е форумов. Објаснете се доколку сакате.
Нема потреба да се објаснувам, најмалку со тебе, затоа уште еднаш не се мешај кај што не треба!

Прч: Ти ѕвонев да ми кажеш што те мачи, ама не дигаш, јави ми се ако имаш некој проблем.

Се е кажано јас само пишав негативно искуство. Нема потреба да кревам телефон нема за што да се разговара. Коа разговаравме како пријатели ти ме заеба.
Да ти повторам 2 твои мајстори ја гледаа, плус бевме во Порше Мк, Колевски, што уште требаше?

Тука завршувам, моето го кажав.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
Одг:
« Одговори #29 на: 26 Декември 2015, 19:00:57 pm »
Dihtung pazi se brat, ke odis tepan na nova godina