Автор Тема: VW has left the building!!!  (Прочитано 19529 пати)

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: VW has left the building!!!
« Одговори #60 на: 28 Септември 2011, 13:37:01 pm »
Јас многу често го користам подесувањето на воланот. Кога си возам низ град е турнат максимум кон предница, па така имам повеќе простор за влези-излези. Кога возам на подолги релации е извлечен кон мене така што воланот можам комотно да си ги потрпам рацете, т.е. да не се замарам со држење на истиот.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: VW has left the building!!!
« Одговори #61 на: 28 Септември 2011, 13:39:32 pm »
Drzi mnogu voda  :-X
И логично е.
Сарказмот не е својствен за швабците. Но за америка и останато западњачко население е сосема нормално коритена работа. Оној кој паѓа на сарказмот и не може да го препознае многу пати по ред се нарекува newbie.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: VW has left the building!!!
« Одговори #62 на: 28 Септември 2011, 13:40:35 pm »
На клипот убаво се слуша штракање секој пат кога ја ослободува полугата.

Така да не е баш бешумно.

Јас се мислам дека кога шефов го има видено тоа во памет си има помислено...." Гледај ги токмациве,  уште не успееаја да го решат проблемот со рачката. Ама смотани се.....!Aко не речам ништо ќе сетат дека нешто не е во ред. Значи дај да им пуштам вода под газот па кога ќе видат како тоа треба да работи навистина (во Голф 7) ќе се измочаат во гаќи." ;D ;D ;D

Ако мислите дека еден таков искусен човек, е толко глупав да на саем пред толку луѓе da зборува такви работи без некоја цел или позадина...тогаш навистина не сте озбилни со муабетов.

Шо да не он не знае дека го снимаат ?

Се е полно со камери, фоторепортери, папараци, шиткачи, радознали мајмуни, кодоши....и тн.

Првапт му е него да оди на ваков еден настан нели, па загреови човекот не знае, не е упатен?!

Ништо не е случајно, се си има своја цел и намена!

Дури и фустанчето на Мерлин Монро кое се подигна од вентилацијата е наместена случка иако пола мажи во свет дркале на фотката!


Mora da se citira postov. Pokraj site linkovi i citati, edno pametno lice se najde da ni dade negovo viduvanje sto 'navistina' mislel Winterkorn.


 Љјундаи се дигна до небеса со најновиот изум во автомобилската технологија.....БЕСШУМНА РАЧКА ЗА ПОДЕСУВАЊЕ НА ВОЛАНОТ!

Каков пронајдок, каква прецизна работа, какво врвно достигнување на корејската авто механика..ПРОСТО НЕВЕРОВАТНО!

Ја мислам да почнат да продаваат бесшумни ментеши за врати најубаво ќе им оди работата !

После ова нема да им треба ни реклама има да ги продаваат ментешите како алва!

Толку време работеле а не знаеле во која област се најаки...!

Ете тоа ти се вика изум ЕУРЕКА!!


Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: VW has left the building!!!
« Одговори #63 на: 28 Септември 2011, 13:41:54 pm »
Јас многу често го користам подесувањето на воланот. Кога си возам низ град е турнат максимум кон предница, па така имам повеќе простор за влези-излези. Кога возам на подолги релации е извлечен кон мене така што воланот можам комотно да си ги потрпам рацете, т.е. да не се замарам со држење на истиот.


И јас кога имав 20 литра фазла многу често го мрдав седиштето напред назад оти на Фордот тогаш немаше изум наречен подесив волан со бесшумна рачка!

Кога ќе се уозбилиш и ќе се вратиш во форма, нема повеќе да ти треба! ;D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: VW has left the building!!!
« Одговори #64 на: 28 Септември 2011, 13:44:30 pm »
На клипот убаво се слуша штракање секој пат кога ја ослободува полугата.

Така да не е баш бешумно.

Јас се мислам дека кога шефов го има видено тоа во памет си има помислено...." Гледај ги токмациве,  уште не успееаја да го решат проблемот со рачката. Ама смотани се.....!Aко не речам ништо ќе сетат дека нешто не е во ред. Значи дај да им пуштам вода под газот па кога ќе видат како тоа треба да работи навистина (во Голф 7) ќе се измочаат во гаќи." ;D ;D ;D

Ако мислите дека еден таков искусен човек, е толко глупав да на саем пред толку луѓе da зборува такви работи без некоја цел или позадина...тогаш навистина не сте озбилни со муабетов.

Шо да не он не знае дека го снимаат ?

Се е полно со камери, фоторепортери, папараци, шиткачи, радознали мајмуни, кодоши....и тн.

Првапт му е него да оди на ваков еден настан нели, па загреови човекот не знае, не е упатен?!

Ништо не е случајно, се си има своја цел и намена!

Дури и фустанчето на Мерлин Монро кое се подигна од вентилацијата е наместена случка иако пола мажи во свет дркале на фотката!


Mora da se citira postov. Pokraj site linkovi i citati, edno pametno lice se najde da ni dade negovo viduvanje sto 'navistina' mislel Winterkorn.


 Љјундаи се дигна до небеса со најновиот изум во автомобилската технологија.....БЕСШУМНА РАЧКА ЗА ПОДЕСУВАЊЕ НА ВОЛАНОТ!

Каков пронајдок, каква прецизна работа, какво врвно достигнување на корејската авто механика..ПРОСТО НЕВЕРОВАТНО!

Ја мислам да почнат да продаваат бесшумни ментеши за врати најубаво че им оди работата !

После ова нема да им треба ни реклама има да продаваат како алва!

Толку време работеле а не знаеле во која област се најаки...!

Ете тоа ти се вика изум ЕУРЕКА!!


А замисли кога ќе може ЦЕЛО СЕДИШТЕ да се помрднува напред назад! Лелеееееее тоа па што ќе биде! И тоа бесшумно, не како кај другине... :D :D

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: VW has left the building!!!
« Одговори #65 на: 28 Септември 2011, 14:08:14 pm »
A da oladite site malce vo druga tema ? ;D

http://www.carclub.mk/index.php/topic,730.new.html#new

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: VW has left the building!!!
« Одговори #66 на: 28 Септември 2011, 14:09:45 pm »
Ne ne ne, ke mi ja zagadat temata, ke treba posle i taa da se brisi ;D

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: VW has left the building!!!
« Одговори #67 на: 28 Септември 2011, 14:10:12 pm »
Ајде, доста беше.