Автор Тема: Како се врши завршна обработка на колите? Погледнете сами :)  (Прочитано 4603 пати)

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Ќе си речете ај ова било пред 20 години, ама што викате на ова?

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Друже не го гледај ти ова ова ти е маркетинг, ти мислиш во Фолксваген нема вакви чукања со чекан и бесење на врата?

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Друже не го гледај ти ова ова ти е маркетинг, ти мислиш во Фолксваген нема вакви чукања со чекан и бесење на врата?

Незнам за вас, ама мене све ова ми е некако нормално. Дали дека работам у сервис, или ... А како на пример вие би ја подесиле вратата, еве да ве прашам ? :)

Отсутен Ogi88

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1148
Друже не го гледај ти ова ова ти е маркетинг, ти мислиш во Фолксваген нема вакви чукања со чекан и бесење на врата?

Незнам за вас, ама мене све ова ми е некако нормално. Дали дека работам у сервис, или ... А како на пример вие би ја подесиле вратата, еве да ве прашам ? :)

Колку можеш ќе подесиш ако има место за подесување, ако делот си е крив ќе мора малце сила да се примени за фино да се подеси :)

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Си имал некој човек дел расипан и неден мајстор не можел да му го поправи, а нови веќе не се произведувале...делот очајно му требал за бизнис :( Му рекле дека кај Фиљан човек може да заврши работа-пошто на него му фаќал акалот, ама бил и скапџија. Како и да е - немал некој избор и отишол кај него. Мајсторов го погледнал убаво делот, го зел чеканот и го удрил еднаш на одредено место, го проверил како работи и му рекол - 200 евра ! Ееееј се жали муштеријава, МНОГУ беее! Па ти само еднаш го удри со чекан и толку ! Да, да тоа чини 1 евро, аma знаењето кај треба да се удри е 199 евра!!! ;D

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Ме потсети на моментот од Армагедон:

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Си имал некој човек дел расипан и неден мајстор не можел да му го поправи, а нови веќе не се произведувале...делот очајно му требал за бизнис :( Му рекле дека кај Фиљан човек може да заврши работа-пошто на него му фаќал акалот, ама бил и скапџија. Како и да е - немал некој избор и отишол кај него. Мајсторов го погледнал убаво делот, го зел чеканот и го удрил еднаш на одредено место, го проверил како работи и му рекол - 200 евра ! Ееееј се жали муштеријава, МНОГУ беее! Па ти само еднаш го удри со чекан и толку ! Да, да тоа чини 1 евро, аma знаењето кај треба да се удри е 199 евра!!! ;D

+1

Има и друга варијанта:

200 евра господине.
- Ама како 200 евра, само еднаш со чекан го удри!
Па што не го удри ти, без пари ќе го средеше...

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Ќе си речете ај ова било пред 20 години, ама што викате на ова?
Што да викаме, румунска работа....

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
А како на пример вие би ја подесиле вратата, еве да ве прашам ? :)
Па на хартија. Ќе ја произведеш подесена :D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Ќе си речете ај ова било пред 20 години, ама што викате на ова?
Што да викаме, румунска работа....
Тенок мраз, тенооооооок... Уф колу е само тенок. :D :D :D :D :D :D