Автор Тема: Адитиви со Д-р. djidji  (Прочитано 409213 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #60 на: 14 Октомври 2011, 17:54:38 pm »
Во пакувањето треба да го има и Сертификатот.
Ова е тест од ТИФ институтот, кој ја докажува намалената фрикција на уље третирано со ceratec.  Не е само ТИФ дека е сигурен за користење во мотори. Ај види дали е истото? Не тврдам, пошто не сум купил ceratec, ама со ниет идам накај аутмакедонија :)

Ух, сега видов дека е  „И СЕРТИФИКАТОТ“, јбг, крај на работна недела, се пропуштаат битни работи... :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4905
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #61 на: 14 Октомври 2011, 18:25:02 pm »
Абе море дечки а да напраиме еден груп бај од цератеков мислите ќе даат попуст?

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #62 на: 14 Октомври 2011, 18:25:58 pm »
Класниот беше у преговори ... пиши му!

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4905
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #63 на: 14 Октомври 2011, 18:38:28 pm »
Нека пише он тука за сите да знаеме :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #64 на: 14 Октомври 2011, 19:01:22 pm »
Цената на Ceratec и во Автомакедонија е 1100 денари. Купив - ставив. Ако се намали потрошувачка на гориво за 3-5% ќе се исплати купувањево :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #65 на: 14 Октомври 2011, 19:02:20 pm »
Имам пријателче во АутоМакедонија, ако организираме груп бај, сигурно ќе добиеме добра цена.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #66 на: 14 Октомври 2011, 19:16:14 pm »
Цената на Ceratec и во Автомакедонија е 1100 денари. Купив - ставив. Ако се намали потрошувачка на гориво за 3-5% ќе се исплати купувањево :)


Ај аирлија ! Што пишува во Сертификатот, можеш да го сликнеш, како и упатството за употреба? Tnx ;)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #67 на: 14 Октомври 2011, 19:42:25 pm »
Цената на Ceratec и во Автомакедонија е 1100 денари. Купив - ставив. Ако се намали потрошувачка на гориво за 3-5% ќе се исплати купувањево :)


Ај аирлија ! Што пишува во Сертификатот, можеш да го сликнеш, како и упатството за употреба? Tnx ;)

Премногу германски е ТИФ-от :) Ќе го сликнам, мислам дека не ја фрлив кутијата. Што се однесува до упатството, вика „стави го директно во маслото, најдобро после промена. Обезбедува заштита за до 50.000 км, задржи го нормалниот интервал на промена на масло. 300г доволно е за третирање на до 5л масло. Не го испуштај во канализација, пошто е високотоксично за водни животни“ со слободни зборови. :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #68 на: 14 Октомври 2011, 19:44:51 pm »
Хм.. Ја само што мењав уље.. Да бутнам една конзерва вакво?

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #69 на: 14 Октомври 2011, 19:51:14 pm »
Мислам дека нема проблем ...

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #70 на: 14 Октомври 2011, 19:53:54 pm »
Хм.. Ја само што мењав уље.. Да бутнам една конзерва вакво?

Ја мењав пред 2500 отприлика, па бутнав. Ме убеди тестот од ТИВ институтот. 1000-че, ќе го прежалам, ама ако смали потрошувачка заради намалената фрикција меѓу интерните делови на моторот, дури и за 2-3%, за 50.000 км, ќе се исплати десетина и повеќе пати :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #71 на: 14 Октомври 2011, 19:54:37 pm »
Zero aj dogovori nekoj popust 100-200 denari. Јас земам. Верувам дека ќе сме накај 5 души. Што викаш?

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #72 на: 14 Октомври 2011, 20:11:57 pm »
Со Казанко и едно пакување ќе нистигне 2 х 2,5л масло таман за Баблс и Матизот

Отсутен infected

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 402
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #73 на: 14 Октомври 2011, 20:19:02 pm »
Луѓе не е лошо да најдеме начин за Group Buy да правиме како по странски форуми што праат. Можеби некој топик у форумов каде ќе се организираат такви ствари за разни работи...?

Инаку јас кога купував во АутоМакедонија момците сами ми дадоа по 10-15% попуст на различни артикли, а вкупниот број на купени ствари и не беше така голем.
 

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Одговори #74 на: 14 Октомври 2011, 20:39:45 pm »
Цената на Ceratec и во Автомакедонија е 1100 денари. Купив - ставив. Ако се намали потрошувачка на гориво за 3-5% ќе се исплати купувањево :)

Како што се ближи зимата нема ни трага да видиш од тие 3-5% намалена потрошувачка :)
Ако ви помага нешто еве и јас ќе земам едно пакување ако обезбедите добра цена :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!