Автор Тема: Најгрди автомобилски ентериери !  (Прочитано 36419 пати)

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #90 на: 09 Јануари 2012, 10:17:22 am »
Deni, treba li da barame po net slika od enterier na Polo so ista godina i nivo na oprema so Aveoto...toa prvoto?
Ne, tuku treba da barame po net slika od Lanser so ista godina i oprema... toa prvoto? Sto ti e poentata gospod znae...

Се освен воланов кај полово ми е ок.. Може малку централната конзола долу штрчи, ама каде каде е поубавo од авеото :)
А тек во живо е уште неколку кадиња подобро. И рачунај дека е најдена намерно гадна слика од полото, со безвезе радио извадено и дупки и остало...
Не го измислил никој од форумов тој ентериер едишн кај полото, си постои, и како таков се продавал.
Поло е, под дефолт треба да е поубав ентериерот од Авео, не ни треба да постои простор за споредба, а постои.
Грдо е, и скапо, спастрено е и скоцкано ама впечатокот е ист.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #91 на: 09 Јануари 2012, 10:21:28 am »
Според мене најгрди ентериери се сите оние ентериери на кои што километражата им е на средина!!!


спортекс ако ти е толку грдо што си го купувал ? баш е прегледен и добро е сместен ....

Цитираш коментар од Шмит, а моја слика која само се надоврза на коментарот и мене ме прозиваш...не те капирам?

спортекс ништо лошо не мислев само прашање беше зашто веќе си имал ц4 а не ти се свиѓала тоа ми беше муабетот .... јас кога купувам кола сигурно би ми се свиѓала и од внатре и од надвор :)  ништо навредливо спортекс респект :)

Во право си...ама отпочеток ми беше симпатично, ама кога видов колку нефункционалноа работа е фиксираниот средишен дел на воланот и централниот дисплеј на среде, престана да ми биде симпатично. Не знам колку си висок ама јас за да го ресетирам комјутерот во вожња морав бајаги добро да се истегнам со своите два метри за да го достигнам копчето за ресетирање.
Сигурно ти се случило да мораш да посегнеш по командите на волан додека земаш некоја поголема долга кривина...!? Си успеал ли да го направиш тоа без да го тргнеш погледот од патот макар и за момент за да видиш каде е копчето? Јас да...и за малку ќе се учукав!!!

Без разлика колку симпатично е скоцкан енетериерот на една кола, евентуалната лоша ергономија на инструментите ќе ти го направи одвратен или во најмала рака неподнослив.

Овие беа само некои од причините што веќе не седи кај мене во гаража па дури и поцена на изгубени 4.500 евра за една година.

Тоа е мое мислење...без навреди ве молам!

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #92 на: 09 Јануари 2012, 13:31:07 pm »
 Висок е богами и он ;D

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #93 на: 09 Јануари 2012, 15:25:09 pm »
мене генерално ме нервира и централно поставено и дигитални инструменти (брзиномер, обртомер)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #94 на: 09 Јануари 2012, 16:14:05 pm »
мене генерално ме нервира и централно поставено и дигитални инструменти (брзиномер, обртомер)
И мене. Али се навикнува човек.

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2661
  • Слобода или смрт
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #95 на: 09 Јануари 2012, 17:51:22 pm »
Цитроен ц4 е катастрофа од автомобил. Искрено што само мислеле кога направиле такво чудо и го пуштиле во продажба.
Колку само е глупо тоа што централниот дел на воланот е фиксен и што километражата е на средината. Ептен забегале незнам дали со новото се оправиле но старото е катастрофа и само гледјќи го без да навлегуваме во издржливост кварови и слично. Нешто слично е и ц3 имав искуство со него во автошкола се е некако пластично како да сум во играчка немаш никаков ќеф во возењето. Апсолутно на врвот ги ставам сите ентериери од цитроен во оваа тема.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #96 на: 09 Јануари 2012, 17:53:23 pm »
Се сложувам за Ц3, и новото е безобразно внатре...Крати, крати не се дократува.

Како и да е Ц4, посебно купето ми се свиѓаше кога искочи. И уште ми се свиѓа. :) А од новото чекам купе!

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #97 на: 09 Јануари 2012, 17:58:44 pm »
Нема да има.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #98 на: 09 Јануари 2012, 18:00:21 pm »
Нема да има.
Ќе се прашаме!!! :D












Си го имам ДС3 да го љубам тогаЈ.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #99 на: 09 Јануари 2012, 18:16:47 pm »
Ве поздравија од Citroen дизајнерите на ентериери, што ги ставате на врвот во оваа тема  ;)


Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #100 на: 09 Јануари 2012, 20:28:25 pm »
епа пријатељу, овде е се различно од она за кое што се зборува дека не чини погоре ;)

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #101 на: 09 Јануари 2012, 21:16:11 pm »
Поздрав од Јапан!




Отсутен DareBmw

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4305
  • К’мет
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #102 на: 09 Јануари 2012, 21:19:59 pm »

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #103 на: 09 Јануари 2012, 21:20:49 pm »
Bre koj li go vozi ova. Ama za nekoe cudo ova im se svigja na toa samuraite

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Најгрди автомобилски ентериери !
« Одговори #104 на: 09 Јануари 2012, 21:54:34 pm »
Цитроен ц4 е катастрофа од автомобил. Искрено што само мислеле кога направиле такво чудо и го пуштиле во продажба.
Колку само е глупо тоа што централниот дел на воланот е фиксен и што километражата е на средината. Ептен забегале незнам дали со новото се оправиле но старото е катастрофа и само гледјќи го без да навлегуваме во издржливост кварови и слично. Нешто слично е и ц3 имав искуство со него во автошкола се е некако пластично како да сум во играчка немаш никаков ќеф во возењето. Апсолутно на врвот ги ставам сите ентериери од цитроен во оваа тема.

Ова ти е непознавање на историјата на една од најиновативните марки во светот.