Автор Тема: Регистарски таблици-отстранување на црвеното поле  (Прочитано 5401 пати)

Отсутен rikoMK1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 61
cesto gledam deka na novite registarski tablici crvenoto pole pomegu bukvite i brojkite e otstraneto .. dali znaete kako se otstranuva toa a sepak da ne se osteti dolniot sloj na tablicata ..i dali policijata pravi nekakov problem poradi toa..


Отсутен WorM

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 613
Moze da ti pisat kazna i da mora da si kupis novi tablici (a so toa da menuvas broj na tablici, soobrakajna i.t.n...)..za toa sum siguren..a kako se odstranuva, ne znam da ti odgovoram..

Samo sakam da prasam, zasto bi go naprail toa?

Ne razbiram nekoj koj saka da naprai nesto da bide protivzakonski..cesto gledam i ja so "defektni" tablici ili pak sega najnovo sto vidov e deka nalepnicata za tehnicki registrirano vozilo ja lepat dijagonalno (levo-dole), a fino lepo cickoto u tehnicki ti kazuva deka treba da stoi gore desno....pa makar i pisuva na nea....zasto???

Отсутен DimitarMK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1908
Zatoa shto sme od Makedonija i ne sme naucheni na kultura i pravila. :) Inaku tablicite se nevidena grdosija spored mene, ama nikoj ne se pobuni koga gi pravea niti dade predlog.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Не ни имаше некаков конкурс. При толку добри дизајнери во земјава, сигурен сум дека ќе направеа сериозно подобри таблички. Новиве таблички се одвратни.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Регистарски таблици-отстранување на
« Одговори #4 на: 12 Јуни 2014, 21:11:46 pm »
Ако веќе си тргнал да го отстрануваш тоа, набави си уљен разредувач, 3-4 ролни тоалет хартија, и трзај. Прсти ќе ти отпаднат, пред 3 години на мојата кола исти зафат правев.

Иначе да, ако патролата која те запре е решена да ти пише нешто, во случај се друго да ти е регуларно, ќе ти пише за таблици.

Отсутен Боби Л.

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1273
  • I live my life a quarter mile at a time...
+1 еден од кај MartinAlfista другар ми го напрај то чудо другио ден оп го застанват кае црвеното од таблицата го избршав му вели поуба ми е вака и овие му рекле е сеа уште поубо ќе ти биди го натерале да си купи нови таблици и казна само не ја памтам казната колку беше одамна беше тоa. :)
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
За тоа никогаш не ми пререкле цајкани, не сум ни имал прилика да смислам оправдување зошто е црно-бела таблицата. :D

Отсутен martin_bt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2513
  • Дете Битолчанче
Ако толку си решил да го одстраниш, подобро залепи бела фолија врз него. Ако ти прават проблем одлепија фолијата и решен проблем. :)

Иначе излегува ако го бришиш со разредивач, со нитро побрзо ке завршиш работа.
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
За сите што сквернават таблици би пропишал затвор, барем 1 недела. Ако некој сака да е мангуп нека плати 1000 евра за custom таблица да го видам.

И личните карти/пасошите си ги модифицирате?

Отсутен ExtremeBt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1445

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
За сите што сквернават таблици би пропишал затвор, барем 1 недела. Ако некој сака да е мангуп нека плати 1000 евра за custom таблица да го видам.

И личните карти/пасошите си ги модифицирате?
Не дека нешто мангуп се прам и сл. ама старата лична карта ја имав модифицирано,имав ставено слика од Барт Симпсон.

п.с колку и да си грд/а никаков/ва на лична карта сите се лични. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Не дека нешто мангуп кабадаја се прам и сл. ама старата лична карта ја имав модифицирано,имав ставено слика од Барт Симпсон.

:)

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Ако на пример избледат црвените линии и квадратче на старите таблици (што не е реткост), ти Смоле веднаш ќе ги замениш со нови, без разлика што тоа влече нова сообраќајна, трошоци за неа и трошоци за таблици? Да не спомињаме дека одма се фрла сенка на делот "прв сопственик" кога евентуално ќе ја огласиш колата.

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Ако на пример избледат црвените линии и квадратче на старите таблици (што не е реткост), ти Смоле веднаш ќе ги замениш со нови, без разлика што тоа влече нова сообраќајна, трошоци за неа и трошоци за таблици? Да не спомињаме дека одма се фрла сенка на делот "прв сопственик" кога евентуално ќе ја огласиш колата.

Да де, на моите коли по 10 години не избледеа, него ај за муабет колку да се најдеме? Бидете реални.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
За сите што сквернават таблици би пропишал затвор, барем 1 недела. Ако некој сака да е мангуп нека плати 1000 евра за custom таблица да го видам.

И личните карти/пасошите си ги модифицирате?

кхм кхм... 1200... да бидеме по прецизни... ;D ;D

или поевтиниле деновиве таблиците? :o
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време