Автор Тема: Поминати километри  (Прочитано 3921 пати)

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Поминати километри
« Одговори #15 на: 01 Јуни 2014, 20:57:43 pm »
Abe prijatele a da te prasam jas nesto, oti koga go kupuvase ne go podnese na kompjuter togas da go priklucat, tuku posle ti teknalo xaxaa ;D ;D ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Поминати километри
« Одговори #16 на: 01 Јуни 2014, 21:45:49 pm »
Дизни кај јтд не рикаат така лесно. ;)
Ни турбина. DMF, ако е јаван у градска вожња, па и тогаш може да преживее :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Gryffindor

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 48
Одг: Поминати километри
« Одговори #17 на: 01 Јуни 2014, 23:00:06 pm »
Значи мене ми беше битна состојбата на колата, јас знам дека ги враќаат километражите, тоа е нормално. Според состојбата гледам дали возилото е во ред или не е, километражата не ветува многу, сум видел многу коли со мала километража, а никакви. Чисто информативно беше тоа што видов колку му се реалните километри :) . Ми беше чудно што има толку затоа што колата е многу стегната, ни крца, ни тропа, ни влече, како да има 100 000. Турбината исто е во одлична состојба, па сега ако откаже натаму ќе ја смениме, тоа може да се десе и на ново возило. Што е до мене јас ќе си ја одржувам.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Поминати километри
« Одговори #18 на: 01 Јуни 2014, 23:01:33 pm »
Епа немај гајле, штом си работи топ количето, ич да не те замараат тие 300 000 км. ;)

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Поминати километри
« Одговори #19 на: 01 Јуни 2014, 23:52:54 pm »
Тоа што е стегната е дека возилото редовно си е одржавано, тоа што не чинело си се менувало.

Проблемот е големиот сервис, турбина, дизни на кои векот им е при крај.


Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2661
  • Слобода или смрт
Одг: Поминати километри
« Одговори #20 на: 02 Јуни 2014, 00:20:41 am »
Другар купи поло од 2011 со 200 000. Значи кола стара неполни 3 години. А што очекувате од постари коли?