Автор Тема: Случки со полиција, казни, судови итн  (Прочитано 1690936 пати)

Отсутен koce1102

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1483
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9540 на: 17 Октомври 2018, 17:57:53 pm »
Тенк ју @AllMightyMe
 
А кога се купуваа станови, имаше ли опција да се купи и гаража?
Немаше опција да се купи со гаража. Поради овој со 3те.

јас кога го земав прво прашање ми беше за паркирање шо прајме, ама немаше никаква опција, осим пред зграда...
Истото ми беше и мене. Се надевав дека ќе земам една од гореСпомнатиот.

Шо ви е крива државата и законодавството за личен имот ја навистина не ве разбирам, ете сака да ја продаде на некој од Гостивар што сака да има гаража у Кавадарци и него ќе му ја продаде. Ај Коце ти мене продај ми ја голф 5ката за 2000еур немој на друг за 5.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Мешаш баби и жаби.

Бидејќи не го разбравте постот -Ве молам воздржетесе од понатамошни коментари -.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9541 на: 17 Октомври 2018, 18:02:40 pm »
Тенк ју @AllMightyMe
 
А кога се купуваа станови, имаше ли опција да се купи и гаража?
Немаше опција да се купи со гаража. Поради овој со 3те.

јас кога го земав прво прашање ми беше за паркирање шо прајме, ама немаше никаква опција, осим пред зграда...
Истото ми беше и мене. Се надевав дека ќе земам една од гореСпомнатиот.

Шо ви е крива државата и законодавството за личен имот ја навистина не ве разбирам, ете сака да ја продаде на некој од Гостивар што сака да има гаража у Кавадарци и него ќе му ја продаде. Ај Коце ти мене продај ми ја голф 5ката за 2000еур немој на друг за 5.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Мешаш баби и жаби.

Бидејќи не го разбравте постот -Ве молам воздржетесе од понатамошни коментари -.
Барем да туреше лајк што ти се извинив...

Отсутен koce1102

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1483
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9542 на: 17 Октомври 2018, 18:15:05 pm »
Лајк за извинувањето и лајк за потсетувањето :)

Отсутен Влатко К.

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 446
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9543 на: 18 Октомври 2018, 15:30:34 pm »
Возило на МВР прегазило 18годишно момче. Возилово избегало од паркинг изгледа. Полицијава вршела увид.
Е така е, кога невоспитани Октавии пушташ на улица...

https://faktor.mk/policija-pregazi-peshak-vo-skopje

Отсутен Mihail

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 188
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9544 на: 21 Октомври 2018, 11:38:24 am »
Дебарска полиција на влез во Дебар, во правец кон Струга... 35е казна зашто сум го возел кучето во кола на задно седиште и ВРЗАНО со специјален појас за миленици наменет за превоз во возило... Сум требал да го возам во кафез ??? За мажјак Cane Corso се работи, и според неговата замисла треба во посебна приколка да го возам позади... во меѓувреме додека се објаснувам со господинот, колегата негов сопира нивна сограѓанка која едвај не згази мало дете возејќи во спротивен правец преку пешачки и откако ја сопреа само викна кон господинот што ми ја пишуваше казната "Рамче дај кажи му на овој да не ме замара, Рамче односно Рамадан (после прочитав како се викал) само одмавна со раката и жената си беше пуштена да си продолжи со потенцијално убиствено возење и понатака... заклучок ... следен пат кучето ќе се вози на совозачко па нека пружи рака по документите кои ќе му ги придржам да си ги земе сам низ прозор или ќе викаме Рамче не ме замарај ...

криво ми е што не ми текна да го снимам сето ова само...

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9545 на: 21 Октомври 2018, 11:46:26 am »
Е друг пат тебе нека те ренда рамче, ќе си имаш и ти врски кај рамче  :)
Појди во мвр, буни се ако си во право, ако си го врзал миленикот соодветно, што тогаш.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3617
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9546 на: 21 Октомври 2018, 11:55:16 am »
Всушност, другото куче треба да биде во кафез, ама тие се пуштени од ланец.

Отсутен Kikulec

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 64
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9547 на: 21 Октомври 2018, 18:22:24 pm »
криво ми е што не ми текна да го снимам сето ова само...

Само скришно ако успееш некако, инаку не смееш, ќе те казнат и за тоа...

Отсутен Bokica

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1471
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9548 на: 21 Октомври 2018, 18:42:49 pm »
Дебарска полиција на влез во Дебар, во правец кон Струга... 35е казна зашто сум го возел кучето во кола на задно седиште и ВРЗАНО со специјален појас за миленици наменет за превоз во возило... Сум требал да го возам во кафез ??? За мажјак Cane Corso се работи, и според неговата замисла треба во посебна приколка да го возам позади... во меѓувреме додека се објаснувам со господинот, колегата негов сопира нивна сограѓанка која едвај не згази мало дете возејќи во спротивен правец преку пешачки и откако ја сопреа само викна кон господинот што ми ја пишуваше казната "Рамче дај кажи му на овој да не ме замара, Рамче односно Рамадан (после прочитав како се викал) само одмавна со раката и жената си беше пуштена да си продолжи со потенцијално убиствено возење и понатака... заклучок ... следен пат кучето ќе се вози на совозачко па нека пружи рака по документите кои ќе му ги придржам да си ги земе сам низ прозор или ќе викаме Рамче не ме замарај ...

криво ми е што не ми текна да го снимам сето ова само...

Се потпиша ???
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Bokica

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1471
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9549 на: 21 Октомври 2018, 18:43:02 pm »
Дебарска полиција на влез во Дебар, во правец кон Струга... 35е казна зашто сум го возел кучето во кола на задно седиште и ВРЗАНО со специјален појас за миленици наменет за превоз во возило... Сум требал да го возам во кафез ??? За мажјак Cane Corso се работи, и според неговата замисла треба во посебна приколка да го возам позади... во меѓувреме додека се објаснувам со господинот, колегата негов сопира нивна сограѓанка која едвај не згази мало дете возејќи во спротивен правец преку пешачки и откако ја сопреа само викна кон господинот што ми ја пишуваше казната "Рамче дај кажи му на овој да не ме замара, Рамче односно Рамадан (после прочитав како се викал) само одмавна со раката и жената си беше пуштена да си продолжи со потенцијално убиствено возење и понатака... заклучок ... следен пат кучето ќе се вози на совозачко па нека пружи рака по документите кои ќе му ги придржам да си ги земе сам низ прозор или ќе викаме Рамче не ме замарај ...

криво ми е што не ми текна да го снимам сето ова само...

Се потпиша ??
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9550 на: 21 Октомври 2018, 23:11:12 pm »
Клабери, покажете малку емпатија кон членот. Не туку солете памет. Најлесно е да го напаѓате послабиот.

Кој послаб? Плацеви, куќи, магацини, коли и ми плаче на форум зашто не му ја дал некој си гаражата за без пари. Јас да сум не му ја давам за било колку пари и за инает празни ќе ми стојат.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7306
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9551 на: 21 Октомври 2018, 23:37:04 pm »
achtung@ujp.gov.mk

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9552 на: 21 Октомври 2018, 23:48:18 pm »
Сега ќе се изнервира и за да докаже дека е контра сите лоши и лакоми за пари луѓе ќе ги издаде за само 100€ месечно.

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8067
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9553 на: 22 Октомври 2018, 00:42:49 am »

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4630
  • Passat B8
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #9554 на: 22 Октомври 2018, 00:44:54 am »
deneska dzandari mu pisaa kazna na coek od 50tia godini sto vo kola gi cekase starite roditeli da slezat od zgrada   >:( , ko spoulaveni kruzee i to dve ekipi po 5 dusi :D
    deneska vo nedela denski ko e prazno debarmaalooO oni kooo nevakcinirani bea nakostreseni, dodeka podolu na partizanska standart si stojat kombinja pred avtobuskata po polovina cas i cekaat patnici za tetov i kondov i nikat ne izleguvaat kaj niv...   :-\
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.