Автор Тема: Кои се причините за зголемениот број сообраќајни несреќи ?  (Прочитано 24138 пати)

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2733
  • Шалабајзер
Ја би го стаил само тоа македонското, види ме ја иам боље кола чекај сеа ќе ја стиснам да видиш како иде, плус не исправност со јаготката горе на шлагот неискуство
No turbo, no fun :)

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Не прочитав наназад, утре ваљда.

На кратко мое мислење: НЕИЗЖИВЕАНИ ИМБЕЦИЛИ!

Отсутен alekohrid

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 90
според мене најголема причина се полицијата. нема воопшто контроли, или ги има во мал број. ако има контроли нон-стоп на секоја втора раскрсиница за викенд за празник за било која причина за пиење казни да се пишат како сметки за струја а не јас има стрико вујко брат брачед во полиција тато е познат мене никој нишо не ми може

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
У задно време има поише џандари на метар квадратен, отколку печурки после дожд.

Проблем е што не си ја работат работата, или ја работат максимално промашено, а не дека ги нема.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Како може да наречеш 18-25 годишен човек „неизживеан“? Јасно дека е неизживеан. Допрва му доаѓа животот. Ај за 55 годишен да речеш...

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
У задно време има поише џандари на метар квадратен, отколку печурки после дожд.

Проблем е што не си ја работат работата, или ја работат максимално промашено, а не дека ги нема.

Тоа е исто како да ги нема!
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Добро ај ги нема, кога има 2 рации од по еден ден во месецот одма сите пишуваат коментари од типот полициска држава, полнење буџет, ајде требаат пари за избори итн итн, а кога се дешава некоја дешавка како овие деновиве одма коментари од типот нигде ги нема, не работат, кур ги боли итн итн... заебан народ сме и ние во принцип ништо не ни се погодува.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
У задно време има поише џандари на метар квадратен, отколку печурки после дожд.

Проблем е што не си ја работат работата, или ја работат максимално промашено, а не дека ги нема.

Тоа е исто како да ги нема!

Па не е баш исто. Ако ги нема, ги нема, никому ништо. Вака ги има, и пак џабе ги има, а зимаат дневница за ништо. Глеаш како дремат као мисири после раскрсница, проаѓаат 4 коли на црвено, а они дремат у кола.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Не е за погодувањето, него за ура ура...
Кој е проблемот за таквото однесување? Дали константност на средување на некој проблем вродува со плод? Нормално да...
Константно да се работи нешто, како на пример гужва пред клинички на Водњанска, тоа ке стане секојдневие и нема да има проблем. А полицијата е на Водњанска само коа некој глауч со мало куре треба да помине. Тогаш има ред...Во нормални денови нема никаков ред...Безумие...
Се може да се реши со постојани патроли, опомени и казни...
Ако те лупнат 3 пати по 50 евра за две недели, да видам дали после ке се однесуваш во сообраќајот како да си ти најпаметен...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен alekohrid

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 90
Добро ај ги нема, кога има 2 рации од по еден ден во месецот одма сите пишуваат коментари од типот полициска држава, полнење буџет, ајде требаат пари за избори итн итн, а кога се дешава некоја дешавка како овие деновиве одма коментари од типот нигде ги нема, не работат, кур ги боли итн итн... заебан народ сме и ние во принцип ништо не ни се погодува.
точно заебан народ сме, коа ке каже некој еј ми ја кренаа колата одма ја кривиме полицијата и слично ,но не сум слушнал да пишале казна зошто бил прописно паркиран возел трезен...

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Проблемот е што поединци не се свесни кои се, што се, каде се и како се.
Немаат осет за социјално однесување и се склони кон секакви срања не само во сообраќајот.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Не е за погодувањето, него за ура ура...
Кој е проблемот за таквото однесување? Дали константност на средување на некој проблем вродува со плод? Нормално да...
Константно да се работи нешто, како на пример гужва пред клинички на Водњанска, тоа ке стане секојдневие и нема да има проблем. А полицијата е на Водњанска само коа некој глауч со мало куре треба да помине. Тогаш има ред...Во нормални денови нема никаков ред...Безумие...
Се може да се реши со постојани патроли, опомени и казни...
Ако те лупнат 3 пати по 50 евра за две недели, да видам дали после ке се однесуваш во сообраќајот како да си ти најпаметен...

Водњанска велиш...



А иначе се согласувам за казната дека треба своевидно да те едуцира и вразуми малку. Мене откако ме опнаа за брзо возење (што барем стварно беше случај), се подразмислувам неколку пати дали и колку сакам да цапнам на гаста :)

Ама да казнуваш некого за 62 на знак 50, а у меѓувреме пар коли да ти пројдат на црвено, мислам дека е малце апсурдно. Или да дремеш ко мисир на тротоар (карши Алфа Мобил, кај Нова Македонија), а на најблиската раскрсница фраер од лента за вртење лево на семафор (кај Нова Македонија, од АМСМ приклучокот кон Театарот), навлага у раскрсница и заобиколува пешачки остров и врти десно накај Водњанска, и ништо да не му праиш, е па да му ебам мајката.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
5.водење фраерски живот ......  мангупирање, детишта неисполнети .......и возење како  имбецили и кретени

  и за на крај- знам дека и јас претерувам некогаш низ град, чак дрифтирам или кога ќе ми се покачи адреналиот возам на меѓугас, но тоа кратко ми трае :D посебно ме нервират глупавите луѓе што спијат на волан - замисли , сепак сигурем сум во тоа што го правам низ асфалтот сега за сега , бидејќи сум се лизнал убаво и знам како е
Кога ти претеруваш(ете како шо кажа ретко) низ град во очите на другите си како оние под точка 5.100 такви како тебе шо претеруваат и ете ти слика за несовесно возење низ градот.
Како ти шо си мислиш дека си сигурен така и другите си мислат дека се сигурни,додека не се уверат во спротивното,како шо си се уверил ти.

п.с Секој еден,се изглупирал како дете(кој повеќе кој помалку).Некој продолжил да се глупира и понатаму,некој почнал да се глупира покасно,тоа е тоа.Солење памет во смисла,абе оди сељаци неизживеани,а пред 3-4г истото си/сме го правеле и сеа ќе попуваме од високо.Не е во ред.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен alekohrid

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 90
еднаш глупирање - една казна
два пати глупирање -втора казна
три пати глупирање - трета казна
четири пати глупирање- психијатар психо тест дали си во ред дали си психичи способен да возиш

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Хаха психијатар....Кај нас Битола шо има еден скроз летнат од мозокот,а тој потпишува за лекарско. :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D