Автор Тема: Најснабдени продавници за резервни делови?  (Прочитано 26134 пати)

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #30 на: 22 Јули 2011, 00:55:32 am »
ZilePunto утре идам кај тој човекот што ми го препорача, да видам како ќе се покаже. Вака на телефон звучеше интересно, вика ако не ти провртува ламелата уште, не му се секирај многу, гази ја ;D Да видиме што услуга ќе понуди во живо...

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #31 на: 22 Јули 2011, 08:26:40 am »
Јас не можам да најдам филтер за масло за Спарк низ цел град. Ебати продавниците за делови.
Pisi mi vo poraka karaktreistiki na sparkot i koja godina e jas da probam da ti najdam:)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #32 на: 22 Јули 2011, 11:45:30 am »
Провери во автофилтер??

Можеби сум проверил а можеби и не. Каде е тоа?

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #33 на: 22 Јули 2011, 11:47:09 am »
Провери во автофилтер??

Можеби сум проверил а можеби и не. Каде е тоа?
http://www.autofilter.mk/

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #34 на: 22 Јули 2011, 11:54:15 am »
Провери во автофилтер??

Можеби сум проверил а можеби и не. Каде е тоа?
http://www.autofilter.mk/
Се јавив Боки таму, имале филтер марка Јапан ПАР. Знаете нешто за брендов? Квалитетен е? 180 денари

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #35 на: 22 Јули 2011, 11:57:41 am »
Провери во автофилтер??

Можеби сум проверил а можеби и не. Каде е тоа?
http://www.autofilter.mk/
Се јавив Боки таму, имале филтер марка Јапан ПАР. Знаете нешто за брендов? Квалитетен е? 180 денари
Jas sea zemav takov za hondata pa sea ti vidi:) inace vo Italija se proizveduvaat

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #36 на: 22 Јули 2011, 12:07:01 pm »
inace vo Italija se proizveduvaat
Се прашувам зошто се викаат Јапан ПАР ;D
Ќе земам таков тогаш...

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #37 на: 22 Јули 2011, 12:09:52 pm »
inace vo Italija se proizveduvaat
Се прашувам зошто се викаат Јапан ПАР ;D
Ќе земам таков тогаш...
Eve dve godini stavam takov filter ne sum imal problem

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #38 на: 22 Јули 2011, 12:16:19 pm »
И ја сум задоволен од артиклите во http://www.autofilter.mk/

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7706
  • Плинаш!!!
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #39 на: 22 Јули 2011, 16:29:53 pm »
ZilePunto утре идам кај тој човекот што ми го препорача, да видам како ќе се покаже. Вака на телефон звучеше интересно, вика ако не ти провртува ламелата уште, не му се секирај многу, гази ја ;D Да видиме што услуга ќе понуди во живо...
Вака кога ке отидеш таму барај го Аце газдата не Гојко тој малку лев е знае да се занесува со цени. Кој и да е таму не е толку битно кажи му ме прати жика со зеленето пунто кец од Хром. Јас 6 години одам таму и сум презадоволен. Само јави му се денес да ти каже кое време утре да дојдеш зашто знае да има гужва па да окапеш цел ден. И има мајстор исто се вика Аце тој малку подобро работи од другиот. Па пиши што си направил

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #40 на: 22 Јули 2011, 22:16:03 pm »
ZilePunto утре идам кај тој човекот што ми го препорача, да видам како ќе се покаже. Вака на телефон звучеше интересно, вика ако не ти провртува ламелата уште, не му се секирај многу, гази ја ;D Да видиме што услуга ќе понуди во живо...
Вака кога ке отидеш таму барај го Аце газдата не Гојко тој малку лев е знае да се занесува со цени. Кој и да е таму не е толку битно кажи му ме прати жика со зеленето пунто кец од Хром. Јас 6 години одам таму и сум презадоволен. Само јави му се денес да ти каже кое време утре да дојдеш зашто знае да има гужва па да окапеш цел ден. И има мајстор исто се вика Аце тој малку подобро работи од другиот. Па пиши што си направил

Му се јавив вчера на Аце, го најдов бројот на reklama5, и ми рече дека имал 2 сервиси, кај стара телевизија и некаде кај Шајка. Мислеше дека сме од СК па почна да си објаснува. И денеска бев во СК, вика стариот ај да идеме до стара телевизија да видиме што е како е... Му вртевме саат и пол на 2та броја, никаде го немаше. Прашавме луѓе што седат тука, пак ништо. Сеа понеделник опет идам на преглед па пак ќе го бараме, ми понуди 130 еура ламела, али не рече со монтажа... Исто така ми рече дека имал 145ка за растурање, па може да ја начекам со клима и да се снабдам и со тоа.
Во секој случај, ќе се слушнам со човекот пак, ќе се видам и ќе кажам дека си ме упатил ти кај него, се разбира ако збориме за истиот човек.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7706
  • Плинаш!!!
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #41 на: 23 Јули 2011, 01:10:28 am »
Другар мислам дека не збориме за истиот човек. Овој има 2 сервиса ама во Радишани му се и двата. Едниот му е нов и сеуште не работи во него. Нема врска види ти со овој прво ако не, ти го пратив бројот во ПП види и таму прашај за цена

Отсутен passanger

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 431
  • [O__o]===[][]===[o__O]
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #42 на: 06 Мај 2012, 13:02:40 pm »
drugari vo posledno vreme zemav dosta rezervni delovi od optikop uvoznik na germanska marka delovi optimal i zasega sum zadovolen od kvalitetot za platenata cena -ima li nekoj iskustvo okolu niv dali se kvalitetni ili ne ? vasi mislenja
Сите шмркаат , никој не е настинат ?!

Отсутен stef

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 58
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #43 на: 06 Мај 2012, 19:15:58 pm »
zemeni zadni amortizeri-Optimal, za Punto II, i za mesec dena pojavija fleka-istekuvanje. Taka da ?????!!!!  SUMLJIVO

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43554
  • Il Moderatore
Одг: Најснабдени продавници за резервни делови?
« Одговори #44 на: 06 Мај 2012, 21:23:58 pm »
Враќај, рекламирај!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.