Автор Тема: Перални низ Скопје?  (Прочитано 788042 пати)

Отсутен flashgordon007

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 98
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4005 на: 22 Јули 2024, 14:38:28 pm »
Во East Gate пералната само половично испрана колата, останато прљаво под заден спојлер и долните делови на браниците, линии од прашина на шофершабна.

Прашај го продавачот во карбокс од спротивната страна да ти каже кога замениле крпи.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16703
  • Keep it 100
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4006 на: 22 Јули 2024, 18:07:03 pm »
Не морам да го прашувам. Ми напишаа со прашината што ја оставија. ;D

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5653
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4007 на: 22 Јули 2024, 19:03:32 pm »
Denes isprav kola kaj Alumina. Arno ama na kraj terav so onaa posledna programa deminilizirana voda li procistena kako i da ja vikaat arno ama kolava ostana pobelena posle perenje. Sve beli tocki od kapki sto ostanale od hlorot. Obicno so taa programa nikogas ne ja brisam kolata nego si begam doma i po pat kje se isusi i bila staklo ama denes jok.

Присутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7358
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4008 на: 22 Јули 2024, 19:15:10 pm »
Denes isprav kola kaj Alumina. Arno ama na kraj terav so onaa posledna programa deminilizirana voda li procistena kako i da ja vikaat arno ama kolava ostana pobelena posle perenje. Sve beli tocki od kapki sto ostanale od hlorot. Obicno so taa programa nikogas ne ja brisam kolata nego si begam doma i po pat kje se isusi i bila staklo ama denes jok.

Таа перална работи турбо 24/7 има по 6 коли во боксовите а утше 6 чекаат,  а 6 се бришат веќе испрани... само затоа што нема друга во ебаниов град во тој регион...

Метрополата македонска, нема една добра ебана перална кола каде да испереш.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4950
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4009 на: 22 Јули 2024, 20:07:13 pm »
Denes isprav kola kaj Alumina. Arno ama na kraj terav so onaa posledna programa deminilizirana voda li procistena kako i da ja vikaat arno ama kolava ostana pobelena posle perenje. Sve beli tocki od kapki sto ostanale od hlorot. Obicno so taa programa nikogas ne ja brisam kolata nego si begam doma i po pat kje se isusi i bila staklo ama denes jok.
Ne e hlor, bigor e

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Присутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7042
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4010 на: 22 Јули 2024, 23:14:52 pm »
Denes isprav kola kaj Alumina. Arno ama na kraj terav so onaa posledna programa deminilizirana voda li procistena kako i da ja vikaat arno ama kolava ostana pobelena posle perenje. Sve beli tocki od kapki sto ostanale od hlorot. Obicno so taa programa nikogas ne ja brisam kolata nego si begam doma i po pat kje se isusi i bila staklo ama denes jok.
И јас сум приметил дека кога има гужва изгледа не постига да ја омекне водата системот, па исто како да переш со обична.

Еднаш ја перев во 00:30, или дванесипол или 30 минути после 24, у 24 и 030, односно после 24, 30 минути поминување, нема гужва ама срам ме фати од галамата, гледам накај зградине викам ќе ги разбудам луѓено, нема смисла.



« Последно менување: 22 Јули 2024, 23:20:14 pm AUUU »

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5542
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4011 на: 25 Јули 2024, 13:11:18 pm »
Темава е за Скопје, ама чисто нека се знае.

Оставена колата денес на перална за чистење внатре/надвор. Тежок тумрук (што би рекле Прилепчани) е човекот, вчера го прашав дали има термин за денес, не ми обрна внимание, тргнав да си одам, па ми кажа кога имал термин. Бев точно денес на време таму и ми рече дека бил презафатен, па да чекам да пребриши, па почекав, му оставив кола и налутено ми одговори кога прашав дали до одручек би била готова колата. На крај само ми "титна" на телефон, му ѕвонев, не се јави, а бројот не ми беше внесен... 21 век сме бе човече....30 секунди работа е да кажеш "Друже, дојди, готова е колата."
Колата е чиста навистина, со мали забелешки, но како со свинска маст да е мачкана, сите црни пластики блештат, мириса внатре на Joker од јагода. Што е тоа е, најдобро е дома перење.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4950
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4012 на: 25 Јули 2024, 15:33:35 pm »
Ne be bratu ti si nekoj baksuz, odi kaj nekoj odza da te ispee

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5542
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4013 на: 25 Јули 2024, 15:55:54 pm »
По баксуз нема. Само две перални работат моментално во околинава. Едниот е роднина со растурач на опел, другиот не зборува со никого. Избор немав, а средства да купувам нема време.

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1770
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4014 на: 26 Јули 2024, 03:59:06 am »
По баксуз нема. Само две перални работат моментално во околинава. Едниот е роднина со растурач на опел, другиот не зборува со никого. Избор немав, а средства да купувам нема време.
Однеси го опелов кај растурачот скрати маки Више побогу човече на чему си, на чему зар не видиш око моје какви сигнали добиваш дека е ред да се склониш.Несторче стегни душа

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6323
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4015 на: 26 Јули 2024, 07:49:09 am »
Ти се несторе само за кола на лизинг, друг да се замара за неа.

Присутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7042
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4016 на: 26 Јули 2024, 08:54:55 am »
Осмозата на Алумина го прогласувам за умрено.

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3246
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4017 на: 26 Јули 2024, 09:54:42 am »
Осмозата на Алумина го прогласувам за умрено.


Фотосинтеза е сега. Не е веќе осмоза.

Отсутен Makedons

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 167
  • Macedonia
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4018 на: 26 Јули 2024, 09:59:53 am »
Работам во зграда од спротива и се чудам на луѓето што одат тука да ги перат своите автомобили, а одат во голем број како пералната нив да ги плаќа.

Сум перел 3 пати до сега, сите 3 пати сум бил незадоволен.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7757
  • Плинаш!!!
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #4019 на: 26 Јули 2024, 22:11:21 pm »
Еднаш перев (имам пишано на форумов) и таму више никогаш.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk