Автор Тема: Aj sega pomagajte!!!!!  (Прочитано 22663 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #45 на: 12 Јули 2011, 20:59:52 pm »
@CuoreSportivo166:
Јас мислам дека 159-ката треба да ја земеш (јас би, дури и планот ми е 166-ката и стилото да отидат на пазар за една година и да земам 159 на старо).

Што се однесува до сервиси, Бидејќи е понова кола ќе бара помалку да фрлаш у нејзе (подвозје, амортизери, скинати ауспуси, дотрајани хладњаци и сл. работи) така да ќе ти се искомпензира (нешто) поскапиот сервис.

Што се однесува до тоа дали да ја продадеш 166-ката... мислам дека само ќе ти се каже со време (веројатно коа ќе треба да платиш за регистрација 200е за една, па уште 200 за друга...) :) 

На твојата не можеш да и земеш колку што мислиш дека треба да и земеш :) Ако сакаш да ја продадеш ќе ја дадеш добро испод цена. Јас мојата ја купив добро испод цена (луѓето сакаа да биде купена).

@останатите
остајте ги деловите по нет - помогнете му на чоеков да си купи топ ауце :) Дајте му кураж :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #46 на: 12 Јули 2011, 22:09:49 pm »
Од сите Алфисти имаш поддршка (работиме на случај со chlink), а како што гледам имаш и од другите. Carrier166 е во право за цената што ќе ја добиеш за твојата. Гледам веќе позитивно си размислил за купување на 159, па сигурно дали ќе ја продадеш 166ката пред или после купувањето на новата кола, нема да ти прави некоја разлика (финансиски).

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #47 на: 12 Јули 2011, 22:16:11 pm »
факај го татко ти за врат и паркирај ја дома  ;) :D или продавај препродавај и земај ја
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен K92

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 711
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #48 на: 13 Јули 2011, 01:42:02 am »
Единствен модел на алфа ромео што ми се допаѓа. Врв е!
« Последно менување: 11 Ноември 2011, 17:26:36 pm Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #49 на: 13 Јули 2011, 08:19:55 am »
Види, мене коа нешто ми се свиѓа - го земам и не прашувам за цена, па макар отплаќал цел живот кредити ;)

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #50 на: 13 Јули 2011, 08:52:04 am »
Види, мене коа нешто ми се свиѓа - го земам и не прашувам за цена, па макар отплаќал цел живот кредити ;)
Кеифот нема цена...

Carrier166, ке треба да мењаш ник после ...

Иначе, солиден изглед има Алфата, а и доста коњски сили... Пиши што ке направиш со колата ..

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #51 на: 13 Јули 2011, 09:14:30 am »
Види, мене коа нешто ми се свиѓа - го земам и не прашувам за цена, па макар отплаќал цел живот кредити ;)
Кеифот нема цена...

Carrier166, ке треба да мењаш ник после ...

Иначе, солиден изглед има Алфата, а и доста коњски сили... Пиши што ке направиш со колата ..

Прво CuoreSportivo166 :) Ќе треба да одземе 7 :D Јас уште малку ќе и` се радувам на 166-ката :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Dean

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1340
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #52 на: 13 Јули 2011, 13:25:49 pm »
за мене една од најубавите коли е Brera, 159-ката ми е многу слична на Brera во предницата и ми доаѓа нешто како седан од Brera :), мој совет е ако не си приморан да продаваш рака нога бубрег или нешто слично витално :) земај ја колата и не му ја мисли. и само уште еднаш да те потсетам за што станува збор


Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #53 на: 13 Јули 2011, 13:41:46 pm »
@CuoreSportivo166:
Јас мислам дека 159-ката треба да ја земеш (јас би, дури и планот ми е 166-ката и стилото да отидат на пазар за една година и да земам 159 на старо).

Што се однесува до сервиси, Бидејќи е понова кола ќе бара помалку да фрлаш у нејзе (подвозје, амортизери, скинати ауспуси, дотрајани хладњаци и сл. работи) така да ќе ти се искомпензира (нешто) поскапиот сервис.

Што се однесува до тоа дали да ја продадеш 166-ката... мислам дека само ќе ти се каже со време (веројатно коа ќе треба да платиш за регистрација 200е за една, па уште 200 за друга...) :) 

На твојата не можеш да и земеш колку што мислиш дека треба да и земеш :) Ако сакаш да ја продадеш ќе ја дадеш добро испод цена. Јас мојата ја купив добро испод цена (луѓето сакаа да биде купена).

@останатите
остајте ги деловите по нет - помогнете му на чоеков да си купи топ ауце :) Дајте му кураж :)

Види да не ме сватите погрешно, јас ако бев во прашање јас ќе ја земев па после ќе мислев, ќевадев нешто дали бубрег дали џигер нешто ќе идеше. Ама затоа секогаш некој има од страна да те потсети на некој работи. Иначе за убавина филинг мотор брзина воопшто не станува збор кај мене.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #54 на: 13 Јули 2011, 13:47:49 pm »
за мене една од најубавите коли е Brera, 159-ката ми е многу слична на Brera во предницата и ми доаѓа нешто како седан од Brera :), мој совет е ако не си приморан да продаваш рака нога бубрег или нешто слично витално :) земај ја колата и не му ја мисли. и само уште еднаш да те потсетам за што станува збор

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Тоа е муабетот, да те постетам на што личи. Толку. Фала пријатно. Една од најубавите коли на денешницата.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #55 на: 13 Јули 2011, 13:53:51 pm »
Точно.

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #56 на: 13 Јули 2011, 14:01:11 pm »
Да сублимираме. КУПИ ЈА БЕ АМАН ВЕЌЕ !!!   :D ;D :D ;D :D ;D

Отсутен cuoresportivo159

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4194
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #57 на: 13 Јули 2011, 14:53:54 pm »
Se izvinuvam NAJMNOGU na site sto malku kasnam vcera ne bev aktiven cel den,bev vo Grcija...... Iskoristiv prilika pa prosetav da vidam kako odat delovite usput,i moram da kazam deka vo odnos na twin sparkot doaga mozebi( ama samo mozebi za nijansa poskapo)...ipak e 200ks......


Najvazno dobiv dozvola za oglas  ;D ;D ;D....stavena e na Reklama5,a na Pazar3 nemozam preku ONE operator da platam,vecer ke ja stavam tamu.....cena 5900e
 
Epten golemo FAALAAAA do site sto odvoivte vreme da se konsultirame malce,,ipak toa se soveti od luge koi ziveat za kolite... ;D ;D ;D ;D ;D ;D.

Vo meguvreme ako nekoj nesto slusne odma neka pisuva......
 
P.S. NE SE SEKIRAJTE SITE KE VE VOZAM..... hahahahhahahah
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Aj sega pomagajte!!!!!
« Одговори #59 на: 13 Јули 2011, 15:16:56 pm »
Сега и јас ја приметив. Со среќа нека иде продажбата!