Автор Тема: Затемнување на прозорци - Клима Фолии  (Прочитано 139945 пати)

Присутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5092
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #615 на: Јуни 27, 2022, 08:30:06 am »
Каде има вакви да се купат?

на фејсбук шоповите, 490ден пар беа
https://www.facebook.com/autostar.sk/

И во Хубо имаш, 450-500 денари беа...

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6116
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #616 на: Август 08, 2022, 12:48:15 pm »
Одличен тест:Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52483
 • Махер
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #617 на: Август 08, 2022, 12:58:30 pm »
Дали има повеќеслојна UV нано керамика во @DOG SECURITY ? Колку што гледам користат XPEL и HP филмови во Дог. Имено на нивниот сајт вели дека има https://www.xpel.com/products/window-film/automotive-window-tint

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3626
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #618 на: Август 09, 2022, 09:31:29 am »
Одличен тест, многу интересни бројки. Не ги знам цените на фолиите, али ако повеќеслојната УВ керамичка фолија е доста скапа, тогаш и другите две керамички фолии ќе завршат работа. Ме буни ова со УВ заштитата, дали само една од овие е со УВ заштита, а другите немаат никаква?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52483
 • Махер
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #619 на: Август 09, 2022, 09:56:53 am »
Одличен тест, многу интересни бројки. Не ги знам цените на фолиите, али ако повеќеслојната УВ керамичка фолија е доста скапа, тогаш и другите две керамички фолии ќе завршат работа. Ме буни ова со УВ заштитата, дали само една од овие е со УВ заштита, а другите немаат никаква?
Еве детални спецификации. УВ сите имаат исто, 99%.
https://www.xpel.com/web-assets/downloads/XPEL-PRIME-Spec-Sheet-USA-V2-1.pdf

Само ДОГ да каже дали има XR PLUS 45 и ќе биде одлично. Изгледа се по одмори.

Отсутен aleksandar extreme

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #620 на: Ноември 15, 2022, 22:47:40 pm »
Здраво ние работиме со монтажа на клима фолии
Работиме со брендот Global и XPeal повеќе од нашата работа на линкот
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057614312289

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4801
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #621 на: Ноември 15, 2022, 23:20:47 pm »
Здраво ние работиме со монтажа на клима фолии
Работиме со брендот Global и XPeal повеќе од нашата работа на линкот
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057614312289
slucajno da imate nad 80% providna folija sakam da stavam na predni vrati ?

Отсутен aleksandar extreme

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #622 на: Ноември 15, 2022, 23:26:58 pm »
Да имаме xpeal 80 карбонска ,минува на а-тест
 ::)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4801
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #623 на: Ноември 16, 2022, 00:49:15 am »
Moze da se dobie info okolu cenata znaci samo za predni vrati na mercedes w210.
Pozadi na zadni vrati i zadna sofersajbna imam folija koja e atestirana sve komplet ama napred sakam da stavam nekoja providna da se spasam od letnoto sonce ama da nese zaebavam so dzandari.

Отсутен aleksandar extreme

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #624 на: Ноември 16, 2022, 08:23:20 am »
Само предните 1500 ден
Претходно ќе ги измериме фабрички колку се
За да не се малтретираш со полиција ,само 80ка
Со тоа што има висок степен на заштита од о
Ув и Ир зраци

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2801
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #625 на: Ноември 16, 2022, 08:55:10 am »
Само предните 1500 ден
Претходно ќе ги измериме фабрички колку се
За да не се малтретираш со полиција ,само 80ка
Со тоа што има висок степен на заштита од о
Ув и Ир зраци
Peugeot 308 sw 2011 година само задните која цена би било од прилика?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен aleksandar extreme

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #626 на: Ноември 16, 2022, 09:42:34 am »
Заден дел 4500 ден
Било кој % на затемнување
10 години гаранција
Global Hp charoal серија

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2662
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #627 на: Ноември 16, 2022, 09:49:18 am »
Пиши ми цена за фиеста 2013 до 5 врати, задните околу 50% затемнување а предните од најсветлата фолија што поминува на атест.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Отсутен aleksandar extreme

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #628 на: Ноември 16, 2022, 09:56:44 am »
Здраво сите стакла 5000 ден
10 години гаранција писмена
Global hp charoal
Имате избор 7 % на затемнување

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52483
 • Махер
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #629 на: Ноември 16, 2022, 10:18:01 am »
Дали имате од керамичката околу 50%? (погоре е зборувано зошто е добра таа)
https://windowfilm24.eu/shop/global-qdp-ceramic-window-film/