Автор Тема: 24h du Mans 2013  (Прочитано 11254 пати)

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6234
 • Плинаш!!!
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #30 на: Јуни 23, 2013, 13:05:33 pm »
Леле, ако заврне ке биде интересно.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #31 на: Јуни 23, 2013, 13:11:00 pm »
Дизелот има 30 влегувања во боксот, бензинецот 26. 

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40148
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #32 на: Јуни 23, 2013, 13:12:21 pm »
Интересн податок. Има надеж за дизелот. :D (31 vs 27 стана во меѓувреме)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #33 на: Јуни 23, 2013, 13:17:56 pm »
Толку се испревртени правилата, што дизелот почесто иде во бокс, а е побрз.  ???

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12469
 • Пудингот на шоферството
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #34 на: Јуни 23, 2013, 13:19:43 pm »
па мора некако да го ‘скинат‘. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #35 на: Јуни 23, 2013, 13:20:13 pm »
Дизелот е побрз од своето деби во 2006та. Но, правилата денес ги фаворизираат бензинците.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #36 на: Јуни 23, 2013, 13:24:19 pm »
Дизелот е побрз од своето деби во 2006та. Но, правилата денес ги фаворизираат бензинците.

Правилата се испревртени од 2006та.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40148
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #37 на: Јуни 23, 2013, 13:25:55 pm »
Правилата фаворизираат брзина и економичност. Така велат официјалните Le Mans објави. Како и да е, дизеливе ќе си изумрат полека - полека.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #38 на: Јуни 23, 2013, 13:26:12 pm »
Ништо чудно правилата да станат уште полоши догодина. Равенката мора да се изедначи.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #39 на: Јуни 23, 2013, 13:45:40 pm »
Едната тојота се истепа. Почна дожд и хаос.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40148
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #40 на: Јуни 23, 2013, 13:46:19 pm »
Крајов ќе биде доста интересен. Поготово трката на Porsche VS Aston. Aston-от влезе во бокс, Porsche-то остана на стаза. Мислам дека Астонот ќе ќари тука.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6234
 • Плинаш!!!
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #41 на: Јуни 23, 2013, 13:48:35 pm »
Почна хаосот...

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12469
 • Пудингот на шоферството
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #42 на: Јуни 23, 2013, 13:52:06 pm »
Има пренос на тв?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6234
 • Плинаш!!!
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #43 на: Јуни 23, 2013, 13:54:18 pm »
Да, на еуроспорт.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40148
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #44 на: Јуни 23, 2013, 13:54:46 pm »
Eurosport. Ако немаш, тогаш види на претходните страни линкови.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.