Автор Тема: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово  (Прочитано 68669 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« на: 13 Мај 2013, 21:20:28 pm »


Драги клабери од сите националности, религии и сексуални убедувања, нека биде обзнането:

Во сабота, на 18ти Мај, лето Дениево 2013-то ќе се возиме на релација Скопје-Маврово.

Собирање: 10:00 - 11:11, Спортска сала Борис Трајковски, Скопје.
Тргнување: 11:00

Би ве замолил да се пријавите, за да знаеме колку коли и луѓе да очекуваме. Како и секогаш, можете да си ги донесете вашите девојки, жени, швалер(к)и, деца, домашни животни, итн.

1. zeroSignal + Tome-Golf

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #1 на: 13 Мај 2013, 21:22:04 pm »
Милина. Се утепав од чекање  ;D

edit: ... + женски совозач + Punto HGT или едно друго осиче  ;)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #2 на: 13 Мај 2013, 21:24:59 pm »
1. zeroSignal + Tome-Golf
2. Simo - Carrier166 + Јуниор (веројатно)
3. S16-HGT + + +

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #3 на: 13 Мај 2013, 21:27:24 pm »
4.chlink

Отсутен IvAnA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 487
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #4 на: 13 Мај 2013, 21:31:59 pm »
1. zeroSignal + Tome-Golf
2. Simo - Carrier166 + Јуниор (веројатно)
3. S16-HGT + + +
4.chlink
5. IvAnA + 2 ili 3

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #5 на: 13 Мај 2013, 21:51:15 pm »
Чекам да видам дали Марс ќе навлезе во Јупитер и дали Сатурн ќе излезе од орбитата на Нептун, за да ми се искристализира финансиската состојба. Јебига, студентарија :)

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2216
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #6 на: 13 Мај 2013, 21:52:53 pm »
Убав помин дечки, кај мене ништо од погоре нема да се поклопи :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Присутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6446
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #7 на: 13 Мај 2013, 21:59:52 pm »
Јас само заради работава неможам да дојдам, а ми се иде на ваков собир >:( :'(

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #8 на: 13 Мај 2013, 22:00:48 pm »
Дечки убав помин и од мене, па се надевам дека наредниот собир нема да го пропуштам

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #9 на: 13 Мај 2013, 22:02:16 pm »
да беше у недела, потпишуев одма, со две руки :)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14074
 • Пудингот на шоферството
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #10 на: 13 Мај 2013, 22:02:44 pm »
Незнам како ке стојам финансиски,мада ако има заинтересирани од тука можиме да го делиме патот по шо финансиите и не се толкав проблем во тој случај,ама незнам дали ке бидам на работа.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Start Up Mac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1526
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #11 на: 13 Мај 2013, 22:18:05 pm »
+1 doagam :D
koj saka da doaga so mene delime tosok 4ca po 200ki za benzin  3 ca po 250 denara 2ca (jas plus 1 = 400den) koj mu odgovara bujrum

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #12 на: 13 Мај 2013, 22:19:13 pm »
Мене ме пријави надлежниот орган и нормално пошто ќе се возам како госпожа никот е соодветен :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4582
 • ~ Full of soul ~
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #13 на: 13 Мај 2013, 22:22:58 pm »
Незнам како ке стојам финансиски,мада ако има заинтересирани од тука можиме да го делиме патот по шо финансиите и не се толкав проблем во тој случај,ама незнам дали ке бидам на работа.
И јас сум за, да се собериме барем 4ца и да поделиме трошок со една кола.
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Собир #10 - 18.05.2013 - Маврово
« Одговори #14 на: 13 Мај 2013, 22:36:18 pm »
koa kje bidete kaj tablata za galicnik svirnete da vi frlam po edna rakija!

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html