Автор Тема: Photoshop Tuning  (Прочитано 104092 пати)

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4582
 • ~ Full of soul ~
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #660 на: 13 Декември 2013, 02:20:07 am »
3d tuning Golfot na sasko :)
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #661 на: 13 Декември 2013, 14:49:07 pm »
Бандаживе ко ролшуи изгледаат.. Намали ги број-два.

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #662 на: 13 Декември 2013, 15:03:58 pm »
плус поздрав од Игор и Џеј имаме :)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6592
 • French diamond
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #663 на: 22 Февруари 2020, 21:00:04 pm »
Дали има некој расположен и со слободно време, на една од овие две слики бандажите да ги исфарба во gunmetal или темно сива боја ? Јас немам пристап до компјутер или лаптоп, па затоа не можам да ги средам.


:)


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6969
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #664 на: 22 Февруари 2020, 22:34:39 pm »
Нека ги среди и штоппвите со нормални уз пат :)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6592
 • French diamond
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #665 на: 22 Февруари 2020, 23:31:51 pm »
 Моментално зимски сетап е со фабричките бандажи и штопови  :) Во живо со овие штопови е топ, на слика е подруго. Да дојди Април и си се враќаме на летна шема  :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • хаУс мајстор
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #666 на: 23 Февруари 2020, 00:04:07 am »
Ќе изгледа како без тркала, немој. Супер си е вака.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6592
 • French diamond
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #667 на: 23 Февруари 2020, 01:50:52 am »
Посветла нијанса би сакал, нешто во овој стилНезнам како се вика оваа боја.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • хаУс мајстор
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #668 на: 23 Февруари 2020, 06:37:34 am »
Те лаже сликава, види, овде имаш друг тип на бандаж кој е доста по отворен од твојот и најбитно, доста поголем. Со претпоставувам кај тебе 50ка профил на гума и 15 инчи, стварно нема да личи.
Ама ти си знаеш :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10896
 • 430i
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #669 на: 02 Февруари 2023, 13:33:20 pm »
да ја воскреснеме темава, само што сега „фотошопов“ сам го прави AI (Midjourney)
како влезни параметри ги ставив моите 3 слики :)
покрај сликите, резултатот зависи од тоа колку повеќе детали/стил ќе се внесат за посакуваниот резултат

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #670 на: 02 Февруари 2023, 15:31:47 pm »
Тууу менвај ги крилата како на рендерите.