Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 1199442 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11835 на: 17 Април 2024, 08:34:06 am »
Законот вика дека не смее да се користи Италијанско име на нешто што се произведува надвор од Италија.
Ова реново ќе се прави во Полска.

Епа затоа Јуниор.
Полски фиат.
Исправки:
Законот вика дека не смее да се користи Италијанско име на нешто што се произведува надвор од Италија.
Ова реново Цитроенов ќе се прави во Полска.

Епа затоа Јуниор Polonez

BTW, иако „традиционалните“ алфисти плукаат по новиве (Tonale, Milano/Junior), на неутралните им се допаѓа дизајнот и позитивно гледаат на возилата. Можеби е вистинска насока за масовно продуцираните модели. За нас традиционалните, нека има по некое Giulia GTA-m, 33 Stradale, и слични моделчиња, да им се радуваме иако се реално недостапни.
Инаку, делењето на платформи и технологии со други брендови не е непознаница и за Алфа. Поготово под фиатова капа.
Ако се паметни за 1 еуро, да нудат пакет со 50мм пониски спирали, ќе направат бум.
« Последно менување: 17 Април 2024, 08:45:54 am Deni »

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6925
 • хаУс мајстор
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11836 на: 28 Април 2024, 12:14:09 pm »

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1017
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11837 на: 28 Април 2024, 20:39:15 pm »

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7079
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11838 на: 29 Април 2024, 00:18:53 am »
Нивото на познавање на механиката на скоро секој бренд му е запрепастувачко. Му ги имам изгледано сите видеа од кога му тргна каналот.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8070
 • Rural fuckin society - we live in!!!

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1327
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11840 на: 05 Мај 2024, 10:57:14 am »
Многу пари и време имаат вложено во колава а искрено ништо посебно не изгледа...

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11841 на: 05 Мај 2024, 11:37:45 am »
Beautiful details, ugly car..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11842 на: 08 Мај 2024, 13:16:30 pm »