Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 44842 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7693
 • Хорска Секција
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #195 на: Јуни 21, 2015, 18:17:17 pm »
Дај бе почни голи женски да црташ. Ако ништо друго ќе регрутираме пичиња за сликање, па можи некоја пичка ќе даде...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8019
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #196 на: Јуни 26, 2015, 23:44:56 pm »
Па почнал бе, десно е пи*ка. Сврти се десно малку  ;D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #197 на: Јуни 28, 2015, 11:47:55 am »


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1438
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #198 на: Јуни 28, 2015, 18:51:20 pm »
Рандом количе беше, ама ете личело тро на ова ;D

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1438
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #199 на: Февруари 24, 2016, 11:03:29 am »
My digital art for "Virtual Tuning" private contest!
Deviantart: http://extremebt.deviantart.com/art/Custom-Mustang-Wallpaper-592767924Original photo:


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #200 на: Февруари 24, 2016, 11:15:19 am »
Niiiiice!

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2216
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #201 на: Февруари 24, 2016, 23:07:52 pm »
Од оригинал ни "O" Бравос
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #202 на: Февруари 27, 2016, 20:58:37 pm »
Одлично!

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22222
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #203 на: Февруари 29, 2016, 10:44:09 am »
Секоја чест.
Колку бараш Калибрата да ми ја средиш како Мустангов,али да биде висока резолуција да може на плотер да се испринта 2м x 1м за во гаража?;D

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1438
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #204 на: Ноември 13, 2023, 11:15:33 am »
Нешто поново :) - Hyundai Tucson NX4 cartoon carticature https://www.artstation.com/artwork/PXVW3n


Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #205 на: Ноември 13, 2023, 11:28:21 am »
Браво Битолчанче, симнувам капа, ова е стварно предобро нацртано.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1266
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #206 на: Ноември 13, 2023, 11:38:50 am »
Браво!

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #207 на: Ноември 13, 2023, 18:06:50 pm »
Боо, се вратил Битолчанецот. Одлично!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6730
 • хаУс мајстор
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #208 на: Ноември 13, 2023, 18:55:01 pm »
Пушти некоја слика од Баварацот, не туку се стегај! 😅