Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 704296 пати)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Ваши забелешки, проблеми, предлози
« на: Јануари 10, 2011, 10:05:29 am »
Тука пишете ако имате некоја забелешка во врска со форумот. Сеедно дали е од техничка природа, нешто не ви функционира, не ви се допаѓа како изгледа или пак имате забелешки или сугестии во врска со темите, однесувањето на некој член или слично.

Да не ги бараме забелешките раштркани низ сите теми :)

« Последно менување: Јануари 22, 2011, 20:09:57 pm Banzai »
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен zOkO

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 76
 • брм брм
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #1 на: Јануари 13, 2011, 00:12:06 am »
Дали е могуче малце да се зголемат аватарите пошо сеа се некако малецки, а и фонтот коа више сум тука :)
« Последно менување: Јануари 13, 2011, 00:14:15 am zOkO »
I don't discriminate, I hate

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28431
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #2 на: Јануари 13, 2011, 18:18:48 pm »
Аватарите се зголемени на 100x100 пиксели, додај го пак аватарот за да се зголеми. Би ти препорачал да користиш помала слика од таа сега што ја користиш, чисто за побрзо вчитување.
Конкретно каде да се зголеми фонтот? Ти си прв со ваква забелешка.
« Последно менување: Јануари 13, 2011, 18:22:22 pm zeroSignal »

Отсутен zOkO

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 76
 • брм брм
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3 на: Јануари 13, 2011, 18:49:33 pm »
Аватарите се зголемени на 100x100 пиксели, додај го пак аватарот за да се зголеми. Би ти препорачал да користиш помала слика од таа сега што ја користиш, чисто за побрзо вчитување.
Конкретно каде да се зголеми фонтот? Ти си прв со ваква забелешка.

Шо се тиче сликата, од url ја повлекува така да ја колку шо знам нема везе колку е голема (не тврдам) али и така треба да ја барам за линкот, па ќе побарам помала. Фонтот на постовиве некако малечок ми е или можда е све ствар на навика. Нема везе ако сум једини, ондак до мене е ќор сум :)
I don't discriminate, I hate

Отсутен zOkO

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 76
 • брм брм
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #4 на: Јануари 13, 2011, 20:47:30 pm »
Сликица најдов помала од претходната арно ама поголема од 100х100. Изгледа преку url или од PC кога ја прикачуваш форумов некако безвезе ја смалува (ако е поголема). Ја смалив па ја прикачив и сеа си е во оригинални димензии. Нејсе, сеа имам друга забелешка :) Кога се квотира не дава никакви опции односно го смета исто како за брз одговор и нема смајлиња, опции за јутјуб и сл. Това би могло да се каже :)
I don't discriminate, I hate

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9495
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5 на: Јануари 13, 2011, 22:46:10 pm »
Па добро фонтот можеш да си го зголемуваш колку сакаш, со Ctrl и скрол.
А за квотирање оди прво во одговор, па потоа од таму скролај надолу и избери го постот што сакаш да го квотираш и готово, имаш таму и смајлиња и youtube и се :)
« Последно менување: Јануари 13, 2011, 22:47:51 pm Igor »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53405
 • Махер
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #6 на: Јануари 14, 2011, 01:45:55 am »
Вчера приметив ама ај си викам... контрастот на буквите е малку низок. Во кој поглед мислам, епа нели едно мислење е на ссветла едно на темна позадина, тоа на темна да има и ептен малце потемен фонт? Или сите за малку потемен. Поголем текст некако бледо е за читање. Штознам...

и уште нешто, кога ќе ставиш голема слика (линк) излегува од страната и не е прегледна. Некако да ги смалува на 800 пикслели ширина или нешто?
« Последно менување: Јануари 14, 2011, 13:42:42 pm Deni »

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10568
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #7 на: Јануари 15, 2011, 12:07:16 pm »
 Zosto e izbrisano mislenjeto na LosiPatista na mojot odgovor dole?

џиџи, че напрам ја од тебе дизелаш

Hahaha Vuk dlaku menja - cud nikad!!!  Tuku da ti predlozam edna strana (ima interesni raboti i za tebe  ) 

http://www.benzinukrvi.com/


................................................. ???


Go nema ni vo Izbrisani temi i Mislenja...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28431
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #8 на: Јануари 15, 2011, 12:14:34 pm »
Затоа што почнавте да терате непотребен муабет за мотокултиватори во погрешна тема. Избришани се неколку постови ради комплетен оф-топик.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10737
 • 430i
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #9 на: Јануари 15, 2011, 16:04:44 pm »
Ставете иконче кога се отвара страната горе во адрес барот, сега е празен лист - икона  ;)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #10 на: Јануари 15, 2011, 16:30:42 pm »
Да да, favicon фали.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Ciglo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
 • Acura TL
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #11 на: Јануари 15, 2011, 17:11:35 pm »
kazetemi kako da stavam sliki od moeto auto?
VTEC 4LIFE ;)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #12 на: Јануари 15, 2011, 20:20:46 pm »
Идеш на http://tinypic.com/, бираш која слика од компјутер сакаш да ја ставиш. Ако е многу голема резолуција, кај што пишува Resize бираш 640x480. После кликаш Upload и може да ти даде некој код да внесеш, букви ово оно.

Кога ќе се направи upload ти дава нова страна на која имаш 4 кода, го бираш вториот IMG Code for Forums & Message Boards и го копираш директно на форум.

Вака делува малце комплицирано, али просто е кога ќе го направиш :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33477
 • Таков е животот... јебига
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #13 на: Јануари 18, 2011, 21:26:56 pm »
Јас имам еден предлог: да ни ставите чет роом на форумов. Како сме тргнале ќе има 12 милијарди постови до Велигден :)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #14 на: Јануари 18, 2011, 21:29:46 pm »
Мислам дека нема потреба :) Има теми кај што може да се пишува по слободно, но во некои треба по строго да се држиме до насловот.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.