Автор Тема: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA  (Прочитано 32198 пати)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #45 на: 06 Јануари 2012, 21:46:19 pm »
Калчо, не е пробелм кај Ате се е можно, и ке ти пресечат карбон колку што ти треба...

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3467
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #46 на: 06 Јануари 2012, 23:36:14 pm »
Калчо, не е пробелм кај Ате се е можно, и ке ти пресечат карбон колку што ти треба...
+1 Кога лепат карбон и на телефони... па за ова сигурно не е проблем

Отсутен kalco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 257
 • Audi a3 1.9 TDI
  • Kalco
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #47 на: 07 Јануари 2012, 10:57:26 am »
Ок фала ви.
А се надевам дека има и мат фолија и таква ми треба :)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #48 на: 07 Јануари 2012, 16:29:46 pm »
Има мат црна,мат зелена ,и мат оранж.Поздрав
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2209
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #49 на: 23 Јануари 2012, 12:46:46 pm »
Ате колку би чинело дрвото на BMW е46 да се прелепи во карбон, си правел до сега мислам, може и во ПП цената, и која марка ти е карбонот ?
>>>>><<<<<

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33903
 • Таков е животот... јебига
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #50 на: 17 Февруари 2012, 10:36:48 am »
Дог, што викаш за еден карбон финиш на оваа централнава црна пластика кај гомцево мое?


Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2209
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #51 на: 20 Февруари 2012, 19:45:40 pm »
Некој нека го разбуди Ате од зимски сон, и да го посети на клаберите  ;D ;D
>>>>><<<<<

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #52 на: 26 Февруари 2012, 23:28:42 pm »
Некој нека го разбуди Ате од зимски сон, и да го посети на клаберите  ;D ;D

Се враќаме полека полека во тек ,но ангажманите стануваат се поголеми ,а слободното време пократко,не замеравајте ,доколку не добиете брз одговор тука  -може и телефонски да добиете одговор  за се што ве интересира.Благодариме на разбирањето
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #53 на: 26 Февруари 2012, 23:34:03 pm »
Дог, што викаш за еден карбон финиш на оваа централнава црна пластика кај гомцево мое?

Секако дека може...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 697
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #54 на: 22 Април 2012, 14:01:18 pm »
Колку пари е карбон фолијата и која марка е?
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен Goran

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 94
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #55 на: 16 Август 2013, 16:15:19 pm »
Карбон фолија на кров сака атест некаков? Или не е ова клима фолија?

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20563
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #56 на: 16 Август 2013, 16:17:55 pm »
Не би требало. На никаков начин не влијае врз возилото :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Goran

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 94
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #57 на: 16 Август 2013, 16:29:12 pm »
Пф, додава барем 3 коњски сили :)
Него, ако човек се пишмани отпосле, вадењето колку е комплицирано и остануваат ли траги?

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20563
Одг:
« Одговори #58 на: 16 Август 2013, 17:31:58 pm »
Стварно не би знаел... Карбон фолија ме интересира колку економската ситуација во Таџикистан :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17282
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #59 на: 16 Август 2013, 18:56:40 pm »
Поквалитетна фолија не остава траги. Понеквалитетна фолија може да се испече па мака да измачиш додека ја вадиш.

И да, го поддржувам Велештрумф, карбон фолија на големи површини како кров и хауба е тотално... ќе речам непотребно за да не се сфатиме погрешно. :)