Автор Тема: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA  (Прочитано 32079 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #1 на: 23 Мај 2011, 14:39:40 pm »
Ја видов алфата ,хаубата што све ја правеле со карбон
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #2 на: 23 Мај 2011, 14:40:04 pm »
И колку е цената  за 1м2 ?
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 708
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #3 на: 23 Мај 2011, 14:43:11 pm »
Искрено, мене не ми се свиѓа. Не е дека не сте ја завршиле вашата работа, за тоа имате 10ка стварно e супер, но мене не ми се допаѓа хаубата со карбон или фарбана или сеедно. Но тоа е сепак стварно вкус, нели. :)
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен google

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2396
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #4 на: 23 Мај 2011, 14:59:03 pm »
like!!! maestro pozz...

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1677
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #5 на: 23 Мај 2011, 16:49:51 pm »
одлично изгледа ! ....

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17252
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #6 на: 23 Мај 2011, 20:18:02 pm »
Кој суптилен детал е црвеното ребро на решетката! Одлично завршена работа, ма да мој совет би било да им нудите на клиентите нешто вакво, во карбон издание:


Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #7 на: 30 Мај 2011, 18:58:22 pm »
Кој суптилен детал е црвеното ребро на решетката! Одлично завршена работа, ма да мој совет би било да им нудите на клиентите нешто вакво, во карбон издание:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Ova sto go gledas na autovo e farbano i lakirano odozgora,a ako stavime lenti karbon kako ova na slikava -vo toj slucaj mnogu brzo bi se odlepile,koga stanuva zbor za karbon podobro e sela hauba da se napravi -ili dokolku se stava lenti karbon pozelno -da ne recam i moralno bi bilo od gore da se pominat so lak za da bidat potrajni mada toa e veke improvizacija . Ama sepak Sve za ljubav - prema svoeto auto -pa ako treba i lak....
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17252
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #8 на: 30 Мај 2011, 23:13:45 pm »
Кој суптилен детал е црвеното ребро на решетката! Одлично завршена работа, ма да мој совет би било да им нудите на клиентите нешто вакво, во карбон издание:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Ova sto go gledas na autovo e farbano i lakirano odozgora,a ako stavime lenti karbon kako ova na slikava -vo toj slucaj mnogu brzo bi se odlepile,koga stanuva zbor za karbon podobro e sela hauba da se napravi -ili dokolku se stava lenti karbon pozelno -da ne recam i moralno bi bilo od gore da se pominat so lak za da bidat potrajni mada toa e veke improvizacija . Ama sepak Sve za ljubav - prema svoeto auto -pa ako treba i lak....

Да да, знам дека се фарбани. Мислев дека седат убаво залепени фолиите па може која сакаш форма да ги правиш ама не било така.

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2209
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #9 на: 27 Јуни 2011, 16:17:09 pm »
Колку ќе чини да се направат столбовите на вратите (помеѓу двете странични стакла), со карбон ?
>>>>><<<<<

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #10 на: 28 Јуни 2011, 00:11:45 am »
Колку ќе чини да се направат столбовите на вратите (помеѓу двете странични стакла), со карбон ?


Здраво . Сигурно ке биде ефтино нешто бидејки не станува збор за голема квадратура,но точна цена можам да кажам само откога ќе ја видиме колата .Поздрав
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #11 на: 28 Јуни 2011, 03:05:40 am »
Мене ќе треба малку карго-фолија да ми налепите на лајсните од вратите. Само време да украдам и да поминам...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #12 на: 29 Јуни 2011, 10:29:04 am »
Мене ќе треба малку карго-фолија да ми налепите на лајсните од вратите. Само време да украдам и да поминам...

Vcera lepevme edno BMW 5 - celiot MAHAGON vo enterierot go prekrivme so karbon,top ispadna ,se nadevam deka sliki ke mozam da vi obezbedam da vidite kako iskoci ,jes da e pipava rabota ,i odzema mnogu vreme,ama stvarno impresionira...mnogu jak detalj
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #13 на: 29 Јуни 2011, 14:55:37 pm »
Мене ќе треба малку карго-фолија да ми налепите на лајсните од вратите. Само време да украдам и да поминам...

Vcera lepevme edno BMW 5 - celiot MAHAGON vo enterierot go prekrivme so karbon,top ispadna ,se nadevam deka sliki ke mozam da vi obezbedam da vidite kako iskoci ,jes da e pipava rabota ,i odzema mnogu vreme,ama stvarno impresionira...mnogu jak detalj


Ате извини за ОТ, ама внатре во карбон изгледа многу добро,ете кај Аце-106 во Ксарата има лепено некоја фолија слична на карбон, па изгледа многу многу первезно добро...

Така да знам каков би бил ефектот на БМВ-то каде што знаеме дека ценралната конзола е поголема и доага до израз поубаво карбонот

Отсутен Bad-Gamer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 430
 • Тркач! Брм брм!
  • Официјален сајт на АКК „Никола Карев“ - Скопје
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #14 на: 29 Јуни 2011, 14:58:13 pm »
Kolku vreme ima garancija i za koja marka na folija stanuva zbor?
No more Project Seicento, it is gone forever... :cry:
Race Project Yugo 1150ccm3 - Gr.A so aneks - Nacional Class :)
New Project Clio 2.0 16V Sport is here, going on... :P

Just do it! :P