Автор Тема: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.  (Прочитано 200575 пати)

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9473
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1590 на: Мај 13, 2022, 17:11:29 pm »
Konecno i opstina Karposh so zonsko parkiranje. Ruzveltova i mlecen znaci granicata so opstina Centar.Konecno spas i najverojatno kje se oslobodime malce od baranjeto parking mesto.
Некни се убив барајки паркинг, на крај здогледав празно место во близина на Зегин Буњаковец.
Прво, морав до Партизанска да пешачам бидејки таму била таблата за зонсското, второ, ме опљачкаа 70 денари за 15/20 минути работа.

Кога го промовираа зонското, една од придобивките требаше да биде "мотивирање" на кратки задржувања, односно макс 1 час дозволено паркирање, а не со 70 денари од час.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8779
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1591 на: Мај 13, 2022, 21:54:16 pm »
Мислиш старно на некому му е гајле за народот ?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6358
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1596 на: Февруари 12, 2023, 22:16:37 pm »
Уриме:


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11516
 • Архитект
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1597 на: Февруари 13, 2023, 09:26:37 am »
Не бе!


Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2616
 • Шалабајзер
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1599 на: Февруари 13, 2023, 23:54:02 pm »
Официјално, од летово најдоцна на есен зонско околу бивша МиДа-Машински, Карпош1, Млечен-Тафталиџе и мислам уште една населба ама не сум сигурен..

Уримеее пер паркинзииииме


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1091
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1600 на: Февруари 14, 2023, 10:08:13 am »
Најбитно е што Орце Николов е само за резиденти.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53140
 • Махер
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1601 на: Февруари 14, 2023, 10:20:34 am »
Најбитно е што Орце Николов е само за резиденти.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Така велат!? Тогаш ќе личи на нешто. Само и малите улички треба да се за резиденти, иначе веднаш ќе се преоптоварат непотребно. А и онака тие се строго за резиденти и сега.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1091
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1602 на: Февруари 14, 2023, 11:02:14 am »
Ако го следат примерот од Центар ондак да.  Мене ми е битно што ја направија само за резиденти у Дебар маало, увек си наоѓам место пред Идадија.  Поготово е добро за викенд коа има гужва. Бар да не се мисли човек за паркинг.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16599
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1603 на: Февруари 15, 2023, 08:50:04 am »
Неофицијална информација е дека ПОЦ престанува да патролира резидентни улици после 3 саат во сабота.

Јас ја имам тестирано информацијата и со своја кола и со коли на гости, немало казни до сега...

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11516
 • Архитект
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1604 на: Февруари 15, 2023, 09:15:54 am »
Па така си е по правилник тоа.
Исто и секоја вечер после 20ч во зима и после 22ч во лето.