Автор Тема: Рено 4 репарација од стар роскоп во скоро ново возило  (Прочитано 16774 пати)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Bas za toa zboruvav

ZNaes kolku e tesko da se sredi limot na Renault 4?


premnogu e tesko da se sredi za da bide vo fabricka sostojba. Limot nema nikakva cvrstina.
ти друже, прво и основно ме навреди мене и мојата работа, без да видиш нешто. јас преќутев на навредата и не ти одговорив никако. пд дефиниција твојот пост требаше да се избрише одма, ама администрација не го направи тоа. за да не тегнам понатака што и како, ке идеше се во аут, ќутев за доброто на дискусијата и форумот преќутев... да те потсетам само:
za da sredi ova reno, na nivo na koe bi pravelo kef, treba da se potrosat grdi pari. Ti ne si go donel do toa nivo, ti samo si go 'podsredil'.

4,5 месеци не се дадени пари ама секако е добра работа за да се среди а не подсреди рено 4. а ти плукна по менес о заклучок дека било подсредено. нит ја виде колата нит бутур, само 3 слики од завршено возило.

како и да е, за едно си во право. рено 4 има многу работа... е сега ако сам ја сработиш, нема да кошта пари, ама ке кошта време, ако сакаш мајстор да ја сработи, ке кошта пари богами... и ке ја прекрстиш колата дека ја немаш 1 месец нај малку.

слично на ова е проектот што го направив и завршив со дијана 6. е таму нема облини освен предните крила... ама лимот беше уште помек од реново... е тие предни крила здравје ми зедоа додека ги средив, а кај и да побарав половни нешто ово оно сегде ги имаше истите со истиот проблем... ама затоа па фала богу, немаше кров дијаната... спас у пм... уште да требаше кров со таков лим да средувам ке се откажев...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Vo eden post ne te navrediv. Izvini ako taka si se pocustvuval.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Skopxy

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 24

 Онак пријателче без нервози знаеш дека утиче на лепота ,ај неделава ке има тазе кафенце за смирење живци...

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Vo eden post ne te navrediv. Izvini ako taka si se pocustvuval.

прифатено извинување.. а и нема везе... ако сакав да се лутам, бар ме знаете дека не ми е проблем да дигнам глас.

уust forget it, but never replay that... OK?



п.с. со стап да ме тераат рено 4 како личен проект никад више... и строго возила со што помалку облини... што ли ке биде миала мајко кога ке дојде времето некој да репарира некое од застава 10 ака фијат пунто во крагуевац направено... тир имаат лимови како дијаниве... јако ке биде...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
А ја заборави Дијаната ...кога веќе ја спомна...

И фиќото со Y45

:D :D

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
фиќото дреме на паркинг.. отидоа кариките на него... и не е мое тоа...

а дијаната не е документирана... само иницијални слики има од нејзе пред почеток и толку... нејзе ја продадов одма... ама одма...  и тоа со 50 евра ќар хахаха
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
нејзе ја продадов одма... ама одма...  и тоа со 50 евра ќар хахаха

И после ке ми раскажуваш прикаски дека не си заработувал на возилата...Дека од мерак си ги правел...Море ајде  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
абе се убив од пари зимање... ќар до немај каде... у кафана одма се изедоа и испија 100 евра хахаха... абе типот сам ми понуди цена ја појма немав колку да барам а си имав у глава зацртано минимална цена, он ми понуди 120 евра повеке од замисленото и не се ни пазарев... му пуштив рака и си ја зема колата одма... си ја преведе на свое име и после 2 месеца дознав дека му ја украле и никад не ја најде више. исто како и на мене моторот... ми го тропнаа и не го најдов више никад.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Се зезам бре...
:)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
знам Бре!! хаха...

има кеиф на ами 8 едно... како каравн му доаѓа... ама многу бе со тоа тенките плехчиња е направено... страшно е за средување...

а башка амиво и на курбла пали...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
е.. баш ова.. го имав и го продадов.. додуша го купив во еден момент онака ми дојде, направив сообраќајка со бубата и бев буквално без превозно средство никакво, а сред работна сезона... 300 евра го зедов, го возев цели 10 дена, додека ми дојде другото возило, го паркирав, го огласив за продавање и го продадов за 750 евра. амито беше исто вакво, т.е. и во ваква кондиција како ова.. нигде чешнато, нигде гребнато, средено, од прв газда го купив, старо 32 години во тој момент. стариот го продаде пошто му се качил шекерот многу (имал траги од крв во шекерот :) ) и често знаел да падне во несвест па од страв да не му се деси тоа зад волан... кога бев да го земам, жена му со плачење не испрати, прва и последна кола за нив двајца... ЕЕЕЕ КОГА БЕВМЕ МЛАДИ, ЦЕЛА ЈАДРАНСА РИВИЕРА СМЕ ЈА ИСШЕТАЛЕ СО КОЛАВА... абе чувана, мазена, пазена... до тој степен, да речеме иде до пазар зимно време да купи нешто, се враќа дома и ја пере со црево одоздола за да ја симне солта од колата, да не ја гризе... гаражирана кола цели 32 години... во гаража од прв ден... абе скоро нова...

затоа кога ја огласив, ме нападнаа еден куп луге по телефон... во тој момент не ни знаев дека постои Ц2 клуб кај нас, тоа да ти се јавиле сите членови.. првиот што дојде ја зема колата одма... имал он и 2 спачека, 2-3 дијани и уште едно ами 8 во роскоп верзија.. ова џек пот му дојде... типот работи во инфо биро... по фаца му се гледа дека е хипи чоек.. и он ми објаснуваше како на времето со дијана и цигла на гас тсваена во 2-ра брзина иделе 4-ца во кола со гитари и нозе низ прозор... доживљај било тоа... сме иделе до охрд за 6 саати.. ама тоа и било поентата, да се дружат зад волан а не да стигнат во охрид... во денешно време ние коли ке искршиме само побрзо да стигнеме... ама тоа биле други времиња...


се изнамуабетив, ама ме понесе приказнава.. се замислувам во нивно време нивно место па уживам... сум фатил дел од тоа време... ми фали тоа време, носталгичен сум по мир, спокојство и вистинска дружба.. нешто што денес го нема воопшто.. помладите генерации немаат појма дека постоело такво нешто и затоа со потсмев реагираат на ваков муабет, најчесто...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
се изнамуабетив, ама ме понесе приказнава.. се замислувам во нивно време нивно место па уживам... сум фатил дел од тоа време... ми фали тоа време, носталгичен сум по мир, спокојство и вистинска дружба.. нешто што денес го нема воопшто.. помладите генерации немаат појма дека постоело такво нешто и затоа со потсмев реагираат на ваков муабет, најчесто...

Да...Денес е во мода да имаш карбон, колата да ти биде како новогодишна елка накитена (ала шутка фест) да имаш издув и главата да ти пукне ако ја возиш повеќе од 15 минути, а недај боже да излезеш на аутопут, освен за да се истркаш на обиколница...
Возењето е уживање, релаксирање, дружба...
Али, ко што рече...Други времиња...Мило ми е што фатив и јас дел од тие времиња...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
 мене ми е мило, а криво ми е што не потраја уште малку...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
и оваа тема може да се заклучи или избрише, по желба на администрацијата
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време