Автор Тема: GPS uredi, mapi itn.  (Прочитано 193012 пати)

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1827
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1005 на: 05 Јануари 2020, 17:40:49 pm »
Дечки земав(ми дадоа) навигација Бекер. Знаете некој кој би можел да ми стави Иго софтвер и мапи и колку би ме чинело тоа задоволство ?
Најдов по огласи ама после Божик ќе вртам да не ги замарам во неработен ден.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5744
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1006 на: 05 Јануари 2020, 18:02:21 pm »
Дечки земав(ми дадоа) навигација Бекер. Знаете некој кој би можел да ми стави Иго софтвер и мапи и колку би ме чинело тоа задоволство ?
Најдов по огласи ама после Божик ќе вртам да не ги замарам во неработен ден.
Побарај на гугл оватион студуо битола.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен KORUN

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 16
 • Wanna play a game...?
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1007 на: 13 Јуни 2020, 01:31:10 am »
Некој линк/сајт од кај би можел да симнам мапи за Европа за Audi MMI 2G ?

Отсутен salt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 288
 • Opel Astra fan
  • Blog Za Mkd muzika I iOS aplikacii
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1008 на: 13 Јуни 2020, 10:42:51 am »
Ти пратив пораче

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6929
 • хаУс мајстор
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1009 на: 14 Јуни 2020, 22:39:21 pm »
На Google maps има опција да видиш надморска висина?

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43463
 • Il Moderatore
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1010 на: 14 Јуни 2020, 23:08:25 pm »
На Google maps има опција да видиш надморска висина?
https://earth.google.com/web/

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5234
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1011 на: 31 Октомври 2021, 20:31:36 pm »
Да не има за Македонија вакво нешто:
https://www.gpspower.net/pois-voices-speedcams-vehicles/364407-garmin-speedcams-europe.html


Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5234
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1013 на: 01 Ноември 2021, 09:26:07 am »
Mи текнува за тоа... Штета што нема некој со вишак време (и изнервиран од џандари) да направи POI фајл со GPS координати. ;)


Отсутен R2D2

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 431
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1015 на: 01 Ноември 2021, 14:55:37 pm »
И што потреба од вибер група со губење време за известување, тешко за читање (дали е за мене, каде е и слично...) и што уште не...
Кога си постои златен Waze https://www.waze.com/ додека возиш, забележуваш радар, со два клика го обележуваш местото и тие зад тебе ќе бидат известени за тоа :) Едноставно, лесно, брзо... Па да видиме дали и waze ќе го запленат :)
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1269
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1016 на: 04 Ноември 2021, 21:18:13 pm »
Штета што тешко се размрдува waze. Јас го користам во Србија.

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3137
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1017 на: 16 Декември 2021, 09:24:15 am »
Дали некој знае како можам да ставам мапи од македонија на рено оргиналната навигација МЕДИАНАВ, пробав со нивната апликација и се што беше на нет нешто несака 😄

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3547
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1018 на: 16 Декември 2021, 17:27:21 pm »
И онака французин повеќе од Скопје не оди не ти требаат мапи, и да најдеш ке бидат маркирани само сервисите

Sent from my NEN-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3137
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: GPS uredi, mapi itn.
« Одговори #1019 на: 16 Декември 2021, 17:34:32 pm »
😄