Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 3797221 пати)

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13950 на: 18 Јануари 2017, 15:41:19 pm »
Со Supercharger 500 коња?
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20075
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13951 на: 18 Јануари 2017, 15:41:40 pm »
Да.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13952 на: 18 Јануари 2017, 15:45:26 pm »
Многу добра кола за тие пари, што ја продава? Да не има уште 30-40к во неа во поправки?
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1731
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13953 на: 18 Јануари 2017, 15:47:14 pm »
Според лепенката на табличката колата е таа, само не сум сигурен дали е со 306 или 500кс :) (според муабети е ЦЛ500 со 306 кс) И исто така не се знае дали при стартот само другаров се тркал или двајцата цапале ;D

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20075
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13954 на: 18 Јануари 2017, 15:54:22 pm »
Ќе ти кажам за некој ден кога ќе прекине снегов. :D

Многу добра кола за тие пари, што ја продава? Да не има уште 30-40к во неа во поправки?

Колку што ми кажаа нема поправки во неа наводно претходниот газда премногу пари дал за одржување и се менувал на време.

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13955 на: 18 Јануари 2017, 16:02:48 pm »
пичина се лепеле по колава

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20075
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13956 на: 18 Јануари 2017, 16:03:37 pm »
Се фрлет пред колана немојш да возиш. ;D

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13957 на: 18 Јануари 2017, 16:08:17 pm »
Само досадни мужи се лепат по брзи коли, од искуство зборам. "Колку ти троши, што не и ставиш плин, колку регристрација..." :D
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13958 на: 18 Јануари 2017, 16:11:13 pm »
Се фрлет пред колана немојш да возиш. ;D
на пиче мирисат внатре

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13643
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13959 на: 18 Јануари 2017, 16:15:23 pm »
Се продава Мерцедес CL55 AMG 2003 (компресор). Има плин кој е поврзан и со бордот на колата. Исправно ABC со сменет компресор. 215к реални километри. Ќе му отворам и тема за продавање ако треба :D. 16.000 евра.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Мајко мила  :o

Mercedes-Benz CL 500 V8 compresor 55 AMG,
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2196314

Малку плеснат напред или не?

Штета што не работи линкот. Мислам дека се работеше за истата кола.

12.500 € се продаваше.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13960 на: 18 Јануари 2017, 16:19:24 pm »
Се продава Мерцедес CL55 AMG 2003 (компресор). Има плин кој е поврзан и со бордот на колата. Исправно ABC со сменет компресор. 215к реални километри. Ќе му отворам и тема за продавање ако треба :D. 16.000 евра.

Ок веќе не е добра кола за тие пари и знам зошто ја продава.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата


Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13962 на: 18 Јануари 2017, 16:20:59 pm »
aj ako znaes zosto kazi mi da znam zasto ja prodavam?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13963 на: 18 Јануари 2017, 16:26:55 pm »
Зашто господ на тој мотор не може да му го најде крајот ако е брчена на плин.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13964 на: 18 Јануари 2017, 16:27:50 pm »
gluposti


Sent from my iPhone using Tapatalk