Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 2500617 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21830
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23085 на: Април 21, 2021, 15:16:51 pm »
Ретко кој Волксваген со 6 цифрена километража вреди да се купи за 5 цифрена сума на евра..поготово ако вторава почнува со двојка.


Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5728
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23086 на: Април 21, 2021, 15:33:00 pm »
Рече човекот кој што цел живот вози опел.

Иначе да се вратиме на темата, артеонот на огласот има пренапумпана цена а тоа што нема виртуал кокпит е огромен минус.

Еве една паралела. Во 2014 купивме пасат цц 3 години стар за 19к ми се чини со 100.000 поминато па така не гледам зошто ова денеска би коштало 10к+ и скоро дупло повеќе километри. Релната цена му е некаде помеѓу 22-25к.


Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 326
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23087 на: Април 21, 2021, 15:42:03 pm »
Не ја гледам логиката да се дадат повеќе од 10.000 евра за возило со 170.000км, какво и да е.
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3845
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23088 на: Април 21, 2021, 15:44:14 pm »
Ашколсун на муабетот.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21830
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23089 на: Април 21, 2021, 15:53:37 pm »
Не ја гледам логиката да се дадат повеќе од 10.000 евра за возило со 170.000км, какво и да е.

Ашколсун на муабетот.

...освен ако цел живот возиш Опел.

Присутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2661
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23090 на: Април 21, 2021, 15:56:44 pm »
Не ја гледам логиката да се дадат повеќе од 10.000 евра за возило со 170.000км, какво и да е.

Се даваат оти новите возила се поскапени па ретко кој можи да си дозволи.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3845
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23091 на: Април 21, 2021, 16:00:06 pm »
Не ја гледам логиката да се дадат повеќе од 10.000 евра за возило со 170.000км, какво и да е.

Ашколсун на муабетот.

...освен ако цел живот возиш Опел.


Тоа е муабет без врска. Поточно, пишано е пошто во случајов се работи за VW.

Имам и јас некоја ментална бариера за давање пари над 10к за половно.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49546
 • Махер
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23092 на: Април 21, 2021, 16:02:47 pm »
Едно е половно, друго е половно.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21830
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23093 на: Април 21, 2021, 16:04:07 pm »
Абе би дал јас и 20К за Артеон...ама со третина поминати километри од оној погоре.
Колата си е гром..барем на изглед.

Присутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2661
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23094 на: Април 21, 2021, 16:07:22 pm »
Нов е 50к, така да тешко дека би нашол за 20к евра со третина километри од овој
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5728
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23095 на: Април 21, 2021, 16:07:39 pm »
Не ја гледам логиката да се дадат повеќе од 10.000 евра за возило со 170.000км, какво и да е.
Се надевам не си сериозен.

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/audi/a6/cgjob.html#photo-1
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/audi/a6/elogl.html#photo-14

и така натаму и така натаму.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21830
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23096 на: Април 21, 2021, 16:15:00 pm »
Нов е 50к, така да тешко дека би нашол за 20к евра со третина километри од овој

Фак ит, ден...

Не ја гледам логиката да се дадат повеќе од 10.000 евра за возило со 170.000км, какво и да е.
Се надевам не си сериозен.

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/audi/a6/cgjob.html#photo-1
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/audi/a6/elogl.html#photo-14

и така натаму и така натаму.

Мама им расплакале од возење, сакаат 20к да им земат.
Уствари може и да им упали кај некој ко тебе.

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 326
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23097 на: Април 21, 2021, 16:47:46 pm »
Не ја гледам логиката да се дадат повеќе од 10.000 евра за возило со 170.000км, какво и да е.
Се надевам не си сериозен.

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/audi/a6/cgjob.html#photo-1
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/audi/a6/elogl.html#photo-14

и така натаму и така натаму.

Нормално дека сум сериозен, секојдневно сум во допир со доста коли, и тоа не онлајн, па отприлика знам што зборувам :)

Тука не игра улога ни марка, ни модел. Може колата да изгледа одлично и внатрешно и надворешно, моторот да работи супер,  ситниците кои никој не ги гледа рушат филм :)
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4467
 • The Spartan General
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23098 на: Април 21, 2021, 16:49:26 pm »
Кола на интернет е една работа, на оглас друга, а сосема трета е ако треба од твој џеб да ги извадиш парите.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 803
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23099 на: Април 21, 2021, 18:15:03 pm »
Артеон-от е сликан во Штип, сега препознав.

Ме збрка зошто пишува Струмица на огласот.