Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 2599149 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5822
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23070 на: Април 20, 2021, 10:48:44 am »
Разгледував коли по огласи па ми излезе и овој оглас.

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/volkswagen-golf-viii-variant-2-0-tdi-scr-style-hud-navi-acc/1718315496-216-1738?dmh_source=utm_medium%3Dnative%26utm_campaign%3Ddmh%26utm_content%3D312972682%26dmh_1%3D25010%26dmh_9%3D25010%26utm_source%3Debayk_mweb%26utm_term%3D31297268208%26dmh_8%3D6e460172-dc83-4372-9a24-41719c12a113

Јас незнам кога и како стигнаа до овие цени и кој нормален би фукнал толку пари.Ваше мислење.
Одлично изгледа, но реално по каталог вакво кошта нешто ситно над 30, ова незнам што мислеле со ценава сигурно не е реална. Новата 8ца alltrack со новиот 2.0 тди со 200кс кошта 40к.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=313455008&categories=EstateCar&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&grossPrice=true&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelGroupId=29&maxMileage=5000&minFirstRegistrationDate=2021-01-01&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&minPrice=22500&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&searchId=8ba162b8-c728-98e3-e2de-4edd2cea927e

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=321450803&categories=EstateCar&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&grossPrice=true&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelGroupId=29&maxMileage=5000&minFirstRegistrationDate=2021-01-01&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&minPrice=22500&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&searchId=8ba162b8-c728-98e3-e2de-4edd2cea927e

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12609
 • Пудингот на шоферството
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23071 на: Април 20, 2021, 11:07:12 am »
Па и 32К се многу за просечен Голф,пред некоја година ГТИ беше 25-27К.
Како имаат тргнато со цените како да луѓето дома печатат пари. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49903
 • Махер
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23072 на: Април 20, 2021, 11:35:52 am »
Ова ќе кажам:
Замисли да го прескокнеш Леонов и да го земеш ова горе. :) :) :)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5822
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23073 на: Април 20, 2021, 13:37:55 pm »
Па и 32К се многу за просечен Голф,пред некоја година ГТИ беше 25-27К.
Како имаат тргнато со цените како да луѓето дома печатат пари. ;D
Многу пари се не викам не. Дојде времето сите коли од голф класа да бидат наеднаш 15% поскапи.

За 30к си зимаш половен караван ауди а6 кватро со 250кс или бмв 5ка xdrive. Може и да е со 4 цилиндри, не се бунам.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2874
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23074 на: Април 20, 2021, 13:48:04 pm »
Ауди А4 2.0 2018 на мое другарче и мислам дека е добра понуда
цена 28 000  http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3888699

Отсутен comang

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 101
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23075 на: Април 20, 2021, 13:57:10 pm »
Па и 32К се многу за просечен Голф,пред некоја година ГТИ беше 25-27К.
Како имаат тргнато со цените како да луѓето дома печатат пари. ;D
2016 г. кога го земав мојот 7ца гти, најевтиниот гти беше 32к со две врати!
ex AR 145 1.4TS, ex AR 159 1.9JTDm
AR 145QV.....

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12609
 • Пудингот на шоферството
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23076 на: Април 20, 2021, 14:00:30 pm »
Па и 32К се многу за просечен Голф,пред некоја година ГТИ беше 25-27К.
Како имаат тргнато со цените како да луѓето дома печатат пари. ;D
Многу пари се не викам не. Дојде времето сите коли од голф класа да бидат наеднаш 15% поскапи.

За 30к си зимаш половен караван ауди а6 кватро со 250кс или бмв 5ка xdrive. Може и да е со 4 цилиндри, не се бунам.
Јас би рекол дека се поскапи 50%.
А за 30К се наоѓа 2-3-4г стара А6,5ка,Е класа,со 100К со сите нишани.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23077 на: Април 20, 2021, 14:10:57 pm »

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1329
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23078 на: Април 20, 2021, 19:41:13 pm »
Добар мотор, добра опрема, башка мануелен 6 брзински мењач.
Ова cxip-ov би го изнегирал, веројатно е местен кај лутви у подрум
Cenaa inboh
Украдено од BeEmVe OgLaSnIk  ;D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18760
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23079 на: Април 20, 2021, 20:18:35 pm »
Како да знаеме дека е интересно без цена, може 9000 ќе бара. Тогаш е далеку од интересна понуда.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22049
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23080 на: Април 20, 2021, 23:57:36 pm »
VW Golf VI GTI

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924490

Ford Fusion (Mondeo) 2.5i US 2014
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3924656

Мондеото пред Голфот во секое време.
И на пијано и на трезно и на надувано и на напукано на бјало.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1320
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23081 на: Април 21, 2021, 13:37:22 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3925900
Arteon = 29 к ЕУ.

Клабери мала помош/ мислење ....
Го знае ли некој возилово ?
Најдов оглас на     Autoplace RR од Скопје . Мислам (99%) се работи за истото возило.
Информации за продавачот ^
Има СК таблици, а се продава во Струмица ...


Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 800
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23082 на: Април 21, 2021, 14:24:48 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3925900
Arteon = 29 к ЕУ.

Клабери мала помош/ мислење ....
Го знае ли некој возилово ?
Најдов оглас на     Autoplace RR од Скопје . Мислам (99%) се работи за истото возило.
Информации за продавачот ^
Има СК таблици, а се продава во Струмица ...

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Веќе бил намален на 27.500.

Не знам колку бил нов, од највисока опрема до опрема во која нема дигитална километража, плус 160ккм (не викам дека се многу, ама за 2-3 години не се ни малку ако е возен во Македонија)... Јас не би...

D-r Ordevski


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23083 на: Април 21, 2021, 15:06:29 pm »
Пре би А6-ката од AutoWelt него Артеонов.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1320
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23084 на: Април 21, 2021, 15:11:52 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3925900
Arteon = 29 к ЕУ.

Клабери мала помош/ мислење ....
Го знае ли некој возилово ?
Најдов оглас на     Autoplace RR од Скопје . Мислам (99%) се работи за истото возило.
Информации за продавачот ^
Има СК таблици, а се продава во Струмица ...

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Веќе бил намален на 27.500.

Не знам колку бил нов, од највисока опрема до опрема во која нема дигитална километража, плус 160ккм (не викам дека се многу, ама за 2-3 години не се ни малку ако е возен во Македонија)... Јас не би...

D-r Ordevski


Од Германија е донесен во Март. Цената е за правење замена .