Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 3797348 пати)

Отсутен howitz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2273
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13980 на: 19 Јануари 2017, 12:29:36 pm »
Со здравје да си го користиш. :D
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4205
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13981 на: 19 Јануари 2017, 12:35:05 pm »
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
ко посвоен...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54832
 • Махер
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13982 на: 19 Јануари 2017, 12:44:52 pm »
Супер.
Наместо бургер во Гнездо да ми е 180 денара со плин ќе ме кошта 90 денара.
И ќебап во дестан 6 денари наместо 12.

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13983 на: 19 Јануари 2017, 13:17:08 pm »
AMG то од вчера се вози во Скопје.Заменет е за BMW 530.


Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8070
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13985 на: 19 Јануари 2017, 14:36:00 pm »
Будала тој што го земал. Сеа кога ќе го вози ќе му се прикажува Наоми со кур како хед ап дисплеј  :D

Клен, држи вода и твоето, можеби најмногу.
Но ако некој со наш стандард сака да го вози, нема друга опција освен плин  ;)

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13986 на: 19 Јануари 2017, 14:48:22 pm »
Супер.
Наместо бургер во Гнездо да ми е 180 денара со плин ќе ме кошта 90 денара.
И ќебап во дестан 6 денари наместо 12.

Тоа ќе му дојде како да те направиле да јадеш стекови, а те ранат со соја, зашто поевтино е и исто е ти текнува?

@pirat_07 На страна јас што мрчат така е, тешко е да се прави ќејфот со наш стандард и гледам како лесно некој може да направи компромиси. И сигурен сум дека ќе најде купец со таков mind state, но јас лично таков компромис не би направил и од друга страна со драго срце би му ги искреширал 16к ако била недопрена со плин.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54832
 • Махер
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13987 на: 19 Јануари 2017, 15:59:25 pm »
Меракот е ист. Само плаќањето е намалено. Тоа треба да си го разјасниш прво сам на себе, па потоа да може да дискутираме.

Ралично е колекционерско ауто, и ауто за гњавење. Ова е ауто за гњавење, а не за колекционерска вредност. Колекционерските возила имаат по 1000км годишно, а овие за гњавење имаат по 10000км годишно.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13988 на: 19 Јануари 2017, 16:04:55 pm »
Ова кај нас е голема реткост и затоа го третирам како колекционерско ауто. Колекционерски аута кај нас не постојат освен некои олд тајмери.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13989 на: 19 Јануари 2017, 16:33:36 pm »
AMG to e moe, Klen ti imase m5 taka ili se lazam? kolku kmh ja vozis vo denot? jas do sega ni ednas ne sum ja videl kolata da se vozi niz grad ili ja cuvas kolekcioner si,zasto da vozam golf 3 TDI a nekoj zver kako M5 ili AMG i tn doma da mi dreme bidejki greota bilo da se vozi na plin stvarno ne ve svakjam..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13990 на: 19 Јануари 2017, 16:46:34 pm »
Во сервис ми е со отворен мотор еден месец веќе, декарбонизација и нов ванос на двете страни, не дека морам, зашто сакам, али да не сакам да ја возам зимно време. Пред да залади поминував околу 300-400км неделно низ град со еден резервоар од 70л и никад не сум бил посреќен. Не викам дека треба дома да ја чуваш и да и се крстиш, но ако навистина ја цениш колата не гладам како би можел плин да и ставиш, ако не можеш да си го дозволиш бензинот, нормално не ја вози.
« Последно менување: 19 Јануари 2017, 16:55:56 pm Klen »
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4972
 • The Spartan General
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13991 на: 19 Јануари 2017, 16:56:43 pm »
Во сервис ми е со отворен мотор еден месец веќе, декарбонизација и нов ванос на двете страни, не дека морам, зашто сакам, али да не сакам да ја возам зимно време. Пред да залади поминував околу 300-400км неделно низ град со еден резервоар од 70л и никад не сум бил посреќен.

Додека е отворен, смени си летечи лежечи. Не знам дали си читал/слушнал дека убаво е да се сменат после 100/150к километри.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13992 на: 19 Јануари 2017, 16:58:20 pm »
Не знам што е тоа.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11714
 • Архитект
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13993 на: 19 Јануари 2017, 16:59:13 pm »
Ајде кој сака уникатна кола. Една во Македонија.
Башка среќна.

TOJOTA C  HR "XIBRIT"

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2348854

прилепчанецо незнај да ја изговори правилно.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4972
 • The Spartan General
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.