Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 3797274 пати)

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13965 на: 18 Јануари 2017, 16:53:31 pm »
Инжењерите од АМГ го земале овој ремек дело мотор на мерцедес му залепиле суперчарџер, со денови собирале дата, тестирале, тунирале за на крај некој да си игра курот со палењето за плинот да работи и да го измасакрира целото тоа ремек дело на АМГ со кои се гордееле, па не ви ли е жал?
« Последно менување: 18 Јануари 2017, 18:30:47 pm Klen »
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13966 на: 18 Јануари 2017, 16:57:13 pm »
kolata ima brc najskap ured montirano za ovoj motor,zal bi mi bilo da stoi taka kolata da ja vozam 1 u 2 meseca bidejki stvarno trosi i nemam namera edna vrekja pari za gorivo da davam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7308
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13967 на: 18 Јануари 2017, 17:00:19 pm »
^-
kolata ima brc najskap ured montirano za ovoj motor,zal bi mi bilo da stoi taka kolata da ja vozam 1 u 2 meseca bidejki stvarno trosi i nemam namera edna vrekja pari za gorivo da davam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Си ја купил колата 15-16.000 евра и сега немаш намера да даваш пари за бензин ? ;D :D :D :D

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1731
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13968 на: 18 Јануари 2017, 17:01:18 pm »
DareBmw штом е твоја колава ај кажи кој мотор поточно го носи? Според тоа каде е сервисирана додека беше кај Зајако, мислам дека е во супер состојба колата.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13969 на: 18 Јануари 2017, 17:04:45 pm »
kolata ima brc najskap ured montirano za ovoj motor,zal bi mi bilo da stoi taka kolata da ja vozam 1 u 2 meseca bidejki stvarno trosi i nemam namera edna vrekja pari za gorivo da davam


Sent from my iPhone using Tapatalk
На страна јас што мрчам поголеми ти се шансите да ја продадеш со плин кај нас мислам.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4205
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13970 на: 18 Јануари 2017, 18:12:54 pm »
Кој го монтирал и сетирал плинот? Производителот е најмалку битен.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2961
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13971 на: 18 Јануари 2017, 21:03:34 pm »
Производителот е и те како битен. BRC е добра марка, на Запад многу го користат во високо литражни мотори.

Отсутен howitz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2273
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13972 на: 19 Јануари 2017, 09:02:01 am »
Го нападнавте човекот затоа што и ставил плин.
Земи си дизло DareBmw, ем ќе се изнавозиш ем мерак ќе си правиш, остај ги овие, и они ги возат 2-3 пати месечно високолитражните бензинци :D
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13973 на: 19 Јануари 2017, 11:16:28 am »
Другар од форумов. Мислам друга е таа што е 500. Не видов под хауба  :D
500 е сигурно.Благојче SKF ми е братучед.Имаат и VW PHAETON V10.Дечково ги одржава колите ко очите.Мерцедесов е без ниедна маана.Звук вади страшен.Плинскиот состав е така добро мапиран што нема никаква разлика од бензин/плин.Го имам возено и колата е цвер.Меракот брзо му врви него?таков си е дечкото.Имаше и Audi S8 quattro пред мерцедесов,исто на плин.Страшен беше и тој.Ако го мапира добар мајстор плинот,нема никаков проблем,а дечково си води сметка за тие работи.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4205
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13974 на: 19 Јануари 2017, 11:57:12 am »
Плинскиот состав е така добро мапиран што нема никаква разлика од бензин/плин.Ако го мапира добар мајстор плинот,нема никаков проблем,а дечково си води сметка за тие работи.
[/quote]
Tоа се бара. А тука во МК е мапиран или така е донесен? Јас лично сум убеден дека нема добри мапери за плин во МК, тоа можам да гарантирам, прво немаат знаење и обука, второ немаат опрема за тоа, трето "немаат" време да се "умараат" со такви "небитни" работи.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5123
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13975 на: 19 Јануари 2017, 12:00:04 pm »
Има, Пепи во Мармил Монт.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13976 на: 19 Јануари 2017, 12:07:04 pm »
Колку бензин можеш да купиш со парите за плин инсталација? Дур да ти стане економично ќе ти здосади колата. Ако навистина си ќејфлија и се грижиш за колите, а посебно за вакви тунирани машини од луѓе со светско реноме и традиција нема да ги масакрираш, ќе ги чуваш стрикно сток и нема да ти биде ич криво за 1000-2000 денари на ден бензин што ќе ставаш.

Не сум против плин и јасно ми е дека има сиромаштија и дека тоа е одлична алтернатива, но за ќејф не се штеди ако си навистина љубител. Ако можеш да си дозволиш да ја возиш само еднаш во два месеци, уште подобро, многу повеќе ќе ја цениш и сакаш колата. Да беше класичен ЦЛ не пипнат од АМГ, вози си на плин секој ден и уживај, ги има премногу направено, не се посебни и нема потреба да се чуваат како очите, ама веќе кога си земал толку прецизен мотор кој работи на многу мали маргини за да даде неверојатни перформанси да му ставиш плин е богохулие, исто ко да си ставил плин на ферари или порше.
Искрено се подразмислив да ја земам се додека не видов дека има плин и не постои сила на планетава што ќе ме убеди дека нема везе тоа, дека е исто плин/бензин и дека мапот е добар, за мене таа кола е уништена и да се извади плинот. Исто ми е како Наоми Кембел да ми биде жена но и ставиле кур, е сега можам да го извадам курот ама не е тоа тоа нели?
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4205
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13977 на: 19 Јануари 2017, 12:11:32 pm »
па рекоа дека не е АМГ туку е 500...

Отсутен howitz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2273
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13978 на: 19 Јануари 2017, 12:14:20 pm »
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #13979 на: 19 Јануари 2017, 12:25:46 pm »
па рекоа дека не е АМГ туку е 500...
Со Supercharger 500 коња?
Да.

Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Ова ми иде у потпис :D
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата