Автор Тема: Volo Performance  (Прочитано 2212 пати)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Volo Performance
« на: Јануари 27, 2013, 19:13:01 pm »
Колку успевам да пратам, овие Амерички гаџети станаа популарни во соседството, па и кај нас разбрав (како дилери на застапници од Србија). Едни се за зголемување на перформансите, други за намалување на потрошувачката, трети наместо лажачи (симулатори) или ремап - за емулација на втората ламбда сонда (при затапување на ЕГР, вградување на HHO генератор, decat или сл.).
О.К., еве за тие што ги интересира (иначе колеги од Србија ми кажаа дека изгледа шашаво али делује :) ) :

http://voloperformance.com/

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11547
Одг: Volo Performance
« Одговори #1 на: Јануари 27, 2013, 19:17:22 pm »
It is NOT compatible with hybrid engine options, propane, or natural-gas.

Така што само оние што возат само на бензин и дизели ;)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41875
 • Il Moderatore
Одг: Volo Performance
« Одговори #2 на: Јануари 27, 2013, 19:18:52 pm »
Ќе биде детаљно пратено ова чудо...
@Carpathian, нема зшто да не биде екомпатибилно со LPG системиве од понова генерација. Веројатно е некој „дисклејмер“ во прашање..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Volo Performance
« Одговори #3 на: Јануари 28, 2013, 00:48:45 am »
ЛПГ и/или ЦНГкомпјутер чита и шприца плин според бензински и/или дизел инјектори... се што работи на течно гориво ке работи и на гас... зборам за новите системи (ако се рачуна дека веќе и не се баш толку нови, само за нас се нови)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време