Автор Тема: Правила кај вас во кола?  (Прочитано 23006 пати)

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #30 на: 29 Декември 2012, 10:45:57 am »
Околу пушењето тоа ни јас не давам ама за кога ќе влезат сите три каубојци у кола, сите правила на однесување паѓаат у вода. Оди запри ги, ако не можеш да поднесеш, најубаво е да си излезеш од кола и да ги оставиш! ;D

Лесно е без деца !  ;D

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #31 на: 29 Декември 2012, 11:48:19 am »
Кај мене едноставно нема никакви правила,освен ако некој кој го возам свесно нешто се обидува да ми оштети,тогаш добива бан.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6103
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #32 на: 29 Декември 2012, 15:31:33 pm »
Ова за децата, штознам, можеби е така, сеуште немам мои, па да знам. Но, имам внучиња, кои се возат доста со мене во кола, јас ги качувам, ги седнувам, ги врзувам со каишите, и нема мрдање. Не се бунат - штознам, можеби е до децата, а можеби е тоа што ме разбираат кога ќе кажам дека едно нешто така треба да биде.

Отсутен aleksandarbt

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
  • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #33 на: 29 Декември 2012, 22:58:02 pm »
Site imame maka so bapkanjeto na vratite.Nekoj da izmisli nekoe resenie ke dobie nobelova nagrada.

Отсутен Sashe90

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 718
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #34 на: 29 Декември 2012, 23:43:15 pm »
Сум мислел дека сум единствен што што се грижи за овие работи али читајки ја темава ме радува дека има доста такви како мене и тоа значи дека едноставо уживаме во чиста кола

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #35 на: 30 Декември 2012, 00:47:13 am »
Јас немам некои посебни правила за во кола. За пушење цигари не се пуши, дома непушачи сме и не пушиме, па ни во кола. За чистотата не и се замарам до толку и нема да замерам сега ако се направи се лом, пошто и ја не се грижам до толку оти и тоа чистење и перење колата наша само од мене може понекогаш да го види.
За вратите, кај мене па по 3 пати мора да ги отвораат и затвораат другарите кога сум ги возел пошто треба малку посилно да се повлече, многу пати ја сум им покажувал како треба и кога ке ја треснам се чудат леле ама ја акна и тоа, па на крај краева дупло постара е од мене, битно нека пали и нека се тркала.
Незнам, да имам нова кола може ке се сменат некои правила, али сеа за сеа не и се замарам

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #36 на: 30 Декември 2012, 01:52:47 am »
-„Не, неможе да пуштиш радио.“

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #37 на: 30 Декември 2012, 02:43:39 am »
Па немам некои посебни правила, пошто најчето сите знат дека ја пазам колата и непрат никакви глупости. За вратите не еднаш се имам расправано...единствено строго правило е дека никој не смеј да ми ја намали музиката!

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #38 на: 30 Декември 2012, 02:46:56 am »
Правило је да нема правила  ;D


Без претерување нормално.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #39 на: 30 Декември 2012, 02:57:20 am »
-Туршија, сирење, купус, сарми и слични смрдливи работи не се возат во никој случај.
-Пушење во кола, татко ми чат пат по една цигара иначе не е дозволено.
-Во кола се знае како се седи нема нозе кревање и тн.
-Појас на отворено обично барам да врзат сите, во град не се потресувам кој како сака.
-Јадење во кола може меѓутоа работи што не валкаат.
-Коментари за стилот на возење не се прифатливи. Еднаш совозачот го оставив со такси да си оди.


Во глобала сум доста толерантен меѓутоа работите кои ми сметаат ги кажувам веднаш и не сакам многу објаснување околу истите. Ако сум кажал неможе да јадеш нема да јадеш и крај можеш да се симнеш ако не одговара.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #40 на: 30 Декември 2012, 03:43:44 am »


само строго
;D

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #41 на: 30 Декември 2012, 03:46:56 am »
^^


Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2661
  • Слобода или смрт
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #42 на: 30 Декември 2012, 11:09:36 am »
Сум мислел дека сум единствен што што се грижи за овие работи али читајки ја темава ме радува дека има доста такви како мене и тоа значи дека едноставо уживаме во чиста кола

Зборот уживаме и се тресам над секоја ситница во колата не одат заедно.. барем не според мене.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #43 на: 30 Декември 2012, 11:43:28 am »
Кај мене освен правила за нормално однесување важи едно правило, кое е алфа и омега:

- Кога женско влегува кај мене во кола, устата се зарвора и не се отвора додека не се стигне до дестинацијата. Ако се вози на подолг пат тогаш само се одговара на моите прашања. На коментарите од типот, кочи, врти, овде паркирај, онде паркирај се добива смирен одговор: ПРЕКИНИ!

Отсутен Nakolce

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2310
  • Имигрант
Одг: Правила кај вас во кола?
« Одговори #44 на: 30 Декември 2012, 12:20:17 pm »

Како почнав да читам... Се повеќе сфаќам дека на некој му е по битна колата отколку животот.
Кај мене нема којзнае какви правила...
Несакам пушење во кола, и мразам кога некој ми чепка по фиолка или негде каде што чувам нешто...
Кога сме кај децата... Дозволено им е се.. Освен небезбедно стоење/седење...
Кога сметам дека треба да ја појачувам/намалувам климата или радиото, ако неможам поради потребното внимание во сообраќајот, го замолувам совозачот... Ако не му се допаѓа музиката нека ја смени...Битно ми е да не биде како на гробишта.