Автор Тема: Таблет  (Прочитано 33834 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Таблет
« Одговори #165 на: 07 Септември 2015, 12:14:28 pm »
Lenovo A7600 го бива ли?

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Одг: Таблет
« Одговори #166 на: 07 Септември 2015, 13:28:31 pm »
слаба ми се гледа батеријата

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Таблет
« Одговори #167 на: 09 Септември 2015, 12:47:31 pm »
Чинам дека им е грешка податокот за батеријата...

Цитат
BATTERY       Non-removable Li-Ion 6340 mAh battery

http://www.gsmarena.com/lenovo_a10_70_a7600-6282.php
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Таблет
« Одговори #168 на: 17 Септември 2015, 23:39:37 pm »
Чинам дека им е грешка податокот за батеријата...

Цитат
BATTERY       Non-removable Li-Ion 6340 mAh battery

http://www.gsmarena.com/lenovo_a10_70_a7600-6282.php

За парите е одлична понуда, поготово за 10 инчен таблет со хд екран и 16гб меморија, дефинитивно вреди... Блиски роднини го имаат а8-50 а5500 односно 8 инчниот кој е иста серија со 10 инчниов, ист чипсет, исти камери, буквално се е исто... Ако ти е битно, а мене ми беше битно затоа што се мислев баш за леново а5500 кога земав таблет, се двата звучника од напред, всушност само 3г моделите имале 2 звучника, а ви-фи моделите 1... Го ракував 8 инчниот и ми остави одличен впечаток, си ја брка работата одлично... :)
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен dare532

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 116
Одг: Таблет
« Одговори #169 на: 13 Ноември 2015, 00:08:21 am »
Не сака да се форматира се работи за таблет go terra 101, помош фала многу

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 531
Одг: Таблет
« Одговори #170 на: 05 Април 2016, 10:26:41 am »
Да препорачате добро таблетче до кај 13.000.Да го подновам стариот доста му е на сегашниов таблет, а он го користи за навигација само па да препорачате некој ;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Одг: Таблет
« Одговори #171 на: 05 Април 2016, 13:40:50 pm »
за многу помалку пари можеш да земеш многу подобра навигација од таблет

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 531
Одг: Таблет
« Одговори #172 на: 05 Април 2016, 14:43:47 pm »
за многу помалку пари можеш да земеш многу подобра навигација од таблет

Да но таблетот е приоритет и навигацијата што се користи одлично си ја брка работата и со мапи и со се ;D
И да заборавив да напоменам дека треба да биде со слот за сим картичка