Автор Тема: Промена на прекар (Nickname)  (Прочитано 40996 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Промена на прекар (Nickname)
« на: 12 Ноември 2012, 10:11:37 am »
Ве молам заради полесно пратење на членовите ако го смените, или веќе сте го смениле прекарот, напишете го тука стариот па потоа новиот.


На пример:


Carrier166 сега е Simo - Carrier166
S16 сега е S16-HGT
ARMExterminator сега е ARMEX


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4582
 • ~ Full of soul ~
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #1 на: 12 Ноември 2012, 10:20:54 am »

Volkswagen Das Auto сега е DasAuto.

Едит: Не мора да се цитира, доста е само да се напише  ;)
« Последно менување: 12 Ноември 2012, 10:24:11 am Simo - Carrier166 »
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4631
 • Passat B8
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #2 на: 29 Ноември 2012, 14:59:16 pm »
RedEcotec --> RedEco :)
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #3 на: 28 Декември 2012, 08:43:42 am »
RedBaron сега е Diesel.

Многу доцна ја видов оваа можност за промена на ник, инаку оваа работа ќе беше завршена многу одамна.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #4 на: 28 Декември 2012, 09:16:42 am »
Falanga sega e Falangasaurus

Присутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6300
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #5 на: 30 Декември 2012, 15:03:49 pm »
.::Suzuki::. ---- Бузуки ;D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #6 на: 11 Февруари 2013, 13:19:09 pm »
Мислам дека е крајно време Зеро да стаи забрана за менување на никнејм, па фаланга да си остане доживотно иван исцелител :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #7 на: 11 Февруари 2013, 13:24:43 pm »
Предлогот е прифатен, опцијата е исклучена. Ако некој сака да менува никнејм, ПП кај мене.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #8 на: 12 Мај 2013, 21:02:04 pm »
Членот petrovski.bagi го промени прекарот во Sportivo™.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #9 на: 13 Мај 2013, 13:08:35 pm »
Членот SEAT го промени прекарот во VLATCE-PUNTO.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #10 на: 15 Август 2013, 21:23:03 pm »
Членот chalton750 го промени прекарот во Боби Л.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #11 на: 27 Септември 2013, 19:14:57 pm »
Членот Matej го промени прекарот во Pal Zileri.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #12 на: 30 Септември 2013, 19:50:08 pm »
Членот Sportivo™ го промени прекарот во Баги.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #13 на: 30 Септември 2013, 19:59:24 pm »
Членот bazhee го промени прекарот во BrziGonzalez.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Промена на прекар (Nickname)
« Одговори #14 на: 07 Октомври 2013, 19:33:09 pm »
Членот SAXO Mac го промени прекарот во Start Up Mac.