Автор Тема: Вработување  (Прочитано 508478 пати)

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9208
  • Аstra la vista baby !
Одг: Вработување
« Одговори #15 на: 29 Септември 2012, 02:23:39 am »
Ако има некој да нуди работа во Битола, тука сум :)

Слушнав нешто дека почнале со примања за Жабени, некои дури биле испратени на обука во странство, колку е вистина не знам...

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17280
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Вработување
« Одговори #16 на: 29 Септември 2012, 02:44:08 am »
Ако некому е потребен преведувач од англиски/шпански на македонски и обратно, пишите, за ефтино ќе завршиме.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13576
Одг: Вработување
« Одговори #17 на: 29 Септември 2012, 09:29:38 am »
Ако некому е потребен преведувач од англиски/шпански на македонски и обратно, пишите, за ефтино ќе завршиме.

Судски?

Отсутен zvonkog

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1040
Одг: Вработување
« Одговори #18 на: 29 Септември 2012, 10:01:34 am »
Кажете кој дава плата 1500+ евра во Македонија?

еве ја нудам работа на Гојдо и на сите заинтересирани, бесплатна обука 10 дена која почнува во вторник 02.10.2012,
моментално обуката е само во Скопје, слободно е и за луѓе од други градови пошто после обуката може работата да ја продолжи дома во својот град или низ цела Македонија, без ограничување.

може да ви биде примарна работа ама може и споредна, изборот е Ваш,
без работно време и со плата неограничена која сами си ја диктирате, плус за најуспешните многу бонуси, награди, патувања и сл.

значи луѓе !!! не нудам заебанција, нудам работа во светски бренд и призната фирма која целта и е ширење на здравје, подигнување на свеста на луѓето и притоа можност за мнооогу солидна заработувачка.

кој е заинтересиран може слободно да ми се јави на 075203111 за детали или евентуално да ми пише во пп.

п.с. да напоменам дека не се работи за апчиња за диети, улошки или нешто сл.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6968
Одг: Вработување
« Одговори #19 на: 29 Септември 2012, 10:32:16 am »
Каде во Орифлејм ;D ;D ;D  или http://www.herbalife.com/

се надевам дека не е ни во двете. Не сакам да бидам сфатен погрешно, немам ништо против компаниите или луѓето што работата таму, едноставно тој систем на организација ми е премногу пирамидален.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Одг: Вработување
« Одговори #20 на: 29 Септември 2012, 10:33:19 am »
Ако има некој да нуди работа во Битола, тука сум :)

Слушнав нешто дека почнале со примања за Жабени, некои дури биле испратени на обука во странство, колку е вистина не знам...

во жабени одамна примаат луге... а во кавадарци не е точно дека се е по партиска линија аман.. не е администрација државна тоа, јас знам луге шо се таму

Отсутен zvonkog

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1040
Одг: Вработување
« Одговори #21 на: 29 Септември 2012, 10:45:43 am »
Каде во Орифлејм ;D ;D ;D  или http://www.herbalife.com/

се надевам дека не е ни во двете. Не сакам да бидам сфатен погрешно, немам ништо против компаниите или луѓето што работата таму, едноставно тој систем на организација ми е премногу пирамидален.

не е ни во едното ни во другото !!!

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Одг: Вработување
« Одговори #22 на: 29 Септември 2012, 11:37:50 am »
Каде поточно, да не е животно осигурување?
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14032
  • Пудингот на шоферството
Одг: Вработување
« Одговори #23 на: 29 Септември 2012, 11:41:40 am »
Шо дека примаат луѓе(во жабени) кога платата едвај 200 евра ке биди...не фала
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Одг: Вработување
« Одговори #24 на: 29 Септември 2012, 11:44:15 am »
Izvini, ama ako nekoj nema rabota i 200 evra mu se pari, a ako baras rabota ama podobro da ne najdam toa e druva rabota. Toa e negde .oras da pocnes a kaj ke stignes e druga rabota

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14032
  • Пудингот на шоферството
Одг: Вработување
« Одговори #25 на: 29 Септември 2012, 11:45:48 am »
 ::)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Одг: Вработување
« Одговори #26 на: 29 Септември 2012, 11:47:28 am »
I use neso, site so doavaat da investiraat ne idat deka sme mnogu dobri, ego deka rabotime za bespari ;)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14032
  • Пудингот на шоферството
Одг: Вработување
« Одговори #27 на: 29 Септември 2012, 11:48:45 am »
 :o  ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Вработување
« Одговори #28 на: 29 Септември 2012, 12:43:15 pm »
I use neso, site so doavaat da investiraat ne idat deka sme mnogu dobri, ego deka rabotime za bespari ;)
Точно. Ама за нив беспари се 500 евра, а за нас 500 евра е премногу.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2152
Одг: Вработување
« Одговори #29 на: 29 Септември 2012, 13:07:16 pm »
Ако има некој да нуди работа во Битола, тука сум :)

Слушнав нешто дека почнале со примања за Жабени, некои дури биле испратени на обука во странство, колку е вистина не знам...

во жабени одамна примаат луге... а во кавадарци не е точно дека се е по партиска линија аман.. не е администрација државна тоа, јас знам луге шо се таму

Е сега ти ќе ми кажуваш,се што е примено на работа е по список правен од наредниот кандидат за градоначалник на Кавадарци,госпоѓата ........кој има врски,кој има вујко,чичко,владика во владеачката партија е викнат на разговор и примен.А и не е само таму,исто е и со Фени Индустри,преку сегашниот градоначалик оди секое вработување.Не си свесен до каде се оди.

Јас сум сигурно поквалификуван за работа таму,со машински факултет и стекнато големо искуство при ремонтирање на една од печките(Лепол печка или Леполка) во фени индустри,прво ремонтирање,никогаш такво нешто се нема направено,учество при ремонтирање на неколку компресори во Пелистерка Битола ,отколку две мои комшифки и неколку познаници со завршено 3 годишно средно шумарско образование.
« Последно менување: 29 Септември 2012, 13:35:21 pm AUDI »
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!